Skocz do zawartości

"The Tribals" part 2 - HMCS "Huron" 1944 - 1/350 - Trumpeter


Janisz

Rekomendowane odpowiedzi

No to kontynuując wątek moich jak już się domyśliliście ulubionych niszczycieli postanowiłem zabrać się za Kanadyjczyka.

A było to pod koniec lata 2015 - tak jak i "Zulu".......stąd brak warsztatów...

 

Inspirację czerpałem stąd:

 

ZFAMIYGl.jpg 0bS5LUNl.jpg

 

Ponieważ model Trumpetera przypomina "Hurona" z baaaardzoooo daleka to musiałem się posiłkować w.w. zdjeciami oraz modelem kartonowym bliźniaka HMCS "Haida" w skali 1/200 z firmy NEPTUNIA. Lecz żeby nie było tak łatwo to wyłapałem że i one się różniły min. położeniem "latarni" radaru 271. Na "Haida" jest umiejscowiony wyraźnie wyżej plus on ma inny rodzaj masztu na rufie - kratownicowy i dookoła 'latarni" jest pomost a "Huron" ma zwykły palowy maszt jednak za to ma kratownice na dziobie a "Haida" nie........i bądź tu mądry.

Koniec "gadania" kilka zdjęć no i lista tradycyjna dla Trumpetera

 

csKcFIBl.jpg zacrMxNl.jpg

 

Ly3rNgnl.jpg WaGlso1l.jpg

 

8b89wwel.jpg 8AuAqd5l.jpg

 

FfNXR9jl.jpg CTqHCF2l.jpg

 

a i obiecana lista nieco podobna jak w "Zulu"

 

1. Podniesienie dziobówki

2. Obniżenie pomostu bojowego - poprawienie pomostu bojowego - kanadyjczyki były bardziej rozbudowane

3. Zabudowana nadbudówki i pomostów Oerlikonów

4. Poprawa profili kominów i obniżenie drugiego komina

5. Zmiana nadbudówki pomiędzy kominami - tu zrobiłem babola - jest za bardzo przesunięta do rufy powinna być nieco bliżej 1-go komina

6. Zamiana luf na cieńsze dział 120 mm

7. Armaty plot 102 mm zostały "fabryczne"

8. Poprawa łodzi na brytyjskie

9. Kanibalizm z innych zestawów czyli po prostu zabrałem 4 zestawy podójnych "Oerlikonów" z zestawów "Zulu" i "Eskimo" tam nie były potrzebne a tu jak najbardziej.

10. Wymiana 'latarni" radaru 271 na coś bliższego prawdzie bo to co w zestawie to...........pip........

11. Poprawa "Pom-poma" z 8 lufowego na 4 lufowy.

12. Stanowisko HACS plus radar .......zestawowe też nie bardzo....

13. Imitacja poszycia burtowego i poprawna ilość iluminatorów.

14. Miotacze bomb głębinowych przeniesione niżej.

15. Śruby napędowe zmienione na 3 łopatowe a nie 4 -ro jak w zestawie - w "Zulu" też to wykonałem.

 

więcej nie pamiętam ;-)

 

Niestety zrobiłem też drugiego wielbłąda - maszt kratownicowy wziąłem zestawowy a powinien być inny typ bardziej rozłożysty u dołu ale jak do tego doszedłem to już miałem linki rozpięte więc zostało tak........

 

Malowanie na 1944 rok przy użyciu zestawu Lifecolor.

 

To tyle - zstanawiam sie który zrobić następny....... może 'Ashanti"?? Albo 'Sikh"..... albo coś "kangurowatego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.