Skocz do zawartości

HMS "Valiant" 1940 Kampania Norweska - Trumpeter 1/700


Janisz

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś obiecałem kol . Taltosowi galerię "Valianta" no to do dzieła.

 

Model to Trumpek datowany na 1939 ale jak zwykle musiałem znaleźć motywator i znalazłem w necie:

 

H4Ufh2ol.jpg

 

A w zasadzie te dwa mniejsze zdjęcia po lewej stronie mnie zmotywowały. Podpisane są jako April 1940.

Moją uwagę przykuły szczególnie dachy wież B i C oznaczone w nietypowy sposób a mianowicie w rondle RAFu. Wprawdzie w literaturze fachowej opublikowano info że to były białe koła (g... prawda widać obrys o innym odcieniu niż dach wieży ) - mnie to nie przekonało bo białe koła to owszem nosiły niemieckie drednoty 20 lat wcześniej więc po co tak oznaczać swoje okręty żeby się pomylić? A ponieważ są udokumentowane zdjęcia innych okrętów oraz info że znaki RAFu były malowane na okrętach nietypowych (polskie, francuskie) bądź tych które wróciły do służby po przebudowie ( "Valiant" ) to tak własnie go oznakowałem. Kalkomania z zestawu Techmodu do samolotów.

 

b6NAHUnl.jpg p7CcQRNl.jpg

 

2TIBk5Zl.jpg jIUZcAvl.jpg

 

wyiRJSNl.jpg 5XJKQsol.jpg

 

guRRwuJl.jpg dCTSQvql.jpg

 

Model poprawiałem w kilku miejscach - zamiast Oerlikonów które dostał w 1942 roku w czasie remontu w Durbanie zamontowałem Vickersy i działa salutacyjne.

Swordfish ( a nie zestawowy Walrus) pożyczony z "Ark Royala" plus pływaki z setu japońskiego. Olinowanie to druciki Infinity w 3 rozmiarach.

Wtedy jak go robiłem nie było zestawu blach więc pożyczałem co mogłem od "Repulsa" Flyhawka jak widać wystarczyło.

Malowanie - tu był myk bo w literaturze było opisane jako ciemniejsze niż 507B ale jaśniejsze od 507A więc zrobiłem miksa Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Generalnie staram się budować w tej chwili modele niejako dwóch rodzajów...... pod NAVIGE czyściutkie (choć mam co do tego swoją teorię) a pod inne zamiary z lekkim brudzingiem takim bez przesady ;-) jak dojdę do dioram bojowych wtedy będzie większy dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detal i takielunek znakomity. Ale malowanie pozostawia trochę do życzenia. jest plastikowe.

 

Nie wiedziałem, że Valiant miał takie fajne działa przeciwlotnicze na burtach..Fajne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton racja z tym malowaniem ale taki miał być pod NAVIGE.

Doody - dobrze odgadłeś. Nie zmieniam obozu po prostu sklejam modele statków i okrętów nie ważne z jakiego materiału.

Zaczynałem od kartonu ale od podstaw wg. planów po czym doszedłem do wniosku że nie każde plany są wiarygodne , potem przyszedł czas na klasyczne kartony po czym doszedłem do wniosku ze nie każdy model jest dobrze zaprojektowany , to zacząłem plastiki - tu oczywiście nie każdy model jest idealny ale można porzeźbić i jakoś to wygląda, ostatnio żywice tu podobnie choć efekty lepsze .

Jak widać jeszcze nie z doszedłem do złotego środka - drewno i blacha przede mną

 

EDYTA: A .......... zapomniałem dodać jeszcze taką ciekawostkę............ ten model budowałem 15 dni........po prostu temat mi podpasił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.