Skocz do zawartości

USS GATO + OS2U-3 Kingfisher - RiichModels - 1:200


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam model, który miałem zrobić sobie ot.. tak, w ramach odpoczynku od "dużego" sklejania, dla zabicia nudy w czasie zwolnienia lekarskiego....

Muszę dodać, że całośc zrobiona w zasadzie na 1,5 ręki - prawa złamana w przedramieniu i nadgarstku

Riich Models - pierwszy raz mam do czynienia z tą marką, a wybrałem ten model tylko i wyłącznie ze względu na skalę.

Jakość taka sobie... są elementy spasowane całkiem nieźle, ale i są takie, które wymagały troszkę wysiłku. Jakość wyprasek oceniam 6/10.

Może gdyby obydwie łapki były sprawne to wyszedłby lepiej... a może nie....

 

iVZ0mGZ.jpg

 

 

DDSKUhy.jpg

 

 

huLmIPz.jpg

 

 

Jko17Gs.jpg

 

 

YHdhGhR.jpg

 

 

MpVsXK1.jpg

 

 

U0kJtkd.jpg

 

 

brsy5KW.jpg

 

 

VSNlOlj.jpg

 

 

NR2cHNu.jpg

 

 

OCNvbYL.jpg

 

 

TfuRU4X.jpg

 

 

dHYJvik.jpg

 

 

Pc0I4av.jpg

 

 

n2Ipwld.jpg

 

 

oR7ObCW.jpg

 

 

qUZgucq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wspomnianymi wyżej relingi i olinowanie do poprawki. Zadrapki sa jakieś dziwne, jakby zrobione ołówkiem ( zakładam że o tych esach floresach pisze Hans ). No i jak zwykle pod linią wodną nUFka Funkiel, może powinieneś sie przerzucić na Łoterlajny? Ogólnie jednak widzę postęp i góra wygląda nawet całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała ma rację - te relingi stanowczo zbyt "pancerne" nawet jak na taką skalę:

710x528_21475921_11191470_1513007401.jpg

 

ogólnie modelik bardzo fajny - mi się podoba

poza tym ma potencjał, bo jak dodawali zimorodka to zawsze można się pokusić o jakąś dioramę gy się ma sporo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak powiedział, że największą wadą jest fakt że nie ma żadnej "wkładki" w środku kadłuba i przez otwory przelewowe widać wszystko na wylot, a tam w środku powinien być, no... okręt

 

Ale poza tym, eh, fajny! Też chciałem sobie zbudować coś z typu Gato, ale jak się zacząłem wpatrywać w zdjęcia poszczególnych okrętów i wyłapywać subtelne różnice między nimi to uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dopiero teraz widzę, jak dużą miałem przerwę od Forum, skoro takie coś mi umknęło...

Pewno dostanę złotą łopatę, ale jednak dorzucę swoje "3 grosze" :D 

Na ten model też ostrzę sobie zęby, bo skala taka interesująca i w sumie niewiele różni się podziałem i szczegółami od Trumpetera w 1/144. Ciekawy byłem, jak wychodzi "w praniu", ale jak czytam, było nie najgorzej.

Model fajnie wygląda, podoba mi się zdetalowanie działa 3", choć relingom na kiosku trochę moim zdaniem brakuje - ale przy tej skali i z jedną ręką to się wcale nie dziwię... O relingach na górnej platformie przy peryskopach kolega jednak zapomniał...

Model podoba mi się. Jako fan tej klasy powiem jednak - ale bez złośliwości - że USS Gato to nie jest. :? SS212 nie nosił (a przynajmniej nie w tym okresie i w takim ukompletowaniu) osłon śrub na rufie i nigdy nie miał takich rufowych wyrzutni...

Bez złośliwości - bo ten sam błąd jest zarówno we wspomnianym Trumpeterze w skali 1/144, jak i w większym Revellu w 1/72. wink4

 

bzzz-bzzz

Edytowane przez wielkamucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.