Skocz do zawartości

malowanie okrętów japońskich - schematy, kolory, farby


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

... to żeś waćpan zaorał temat...
jeszcze nie

 

pozostaje opracowanie kolorów kamo oraz pokładów (lino oraz tan/cyprus deck)

właśnie leci do mnie takowa pozycja:

 

$_12.JPG

 

tu znajdziemy wszystko, co nam potrzebne coby malować Flotę Wschodzącego Słońca

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Choć raz zgadzam się z Czesiem , ja mieszam farby samochodowe w pracy i choć oczywiście wiem czym jest RGB czy CMYK, to w kwestii mieszania koloru absolutnie nic mi to nie daje. Nie jestem pewien czy Dealerzy nie uzywają CMYK'a s swoich lakierniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj przyleciała. Zastosowałem dwa serwisy internetowe : www.rgb.to oraz www.e-paint.co.uk do konwersji kolorów RGB na paletę RAL (swoją drogą leniwi ci Panowie w coponiektórych lakierniach - może warto im owe stronki podrzuć)

wyniki separacji :

 

37410377680_fafb7f1b9c_k.jpg

 

jak widać dopasowanie jest różne w zależności od strony.

spasowanie ciemnożółte - różnica w substrakcjach RGB na poziomie 2-3 punktów (czyli nic)

spasowanie żółte - różnica w substrakcjach RGB na poziomie 5-7 punktów (czyli coś niewielkiego) ale czasem inny mix pozyskiwania barwy. Generalnie ludzkie oko różnicy nie powinno rozpoznać. Moja żona twierdzi, że widzi różnice ... wierzyć nie wierzyć... bezpieczniej twierdzić, że tak

spasowanie białe - różnica dostrzegalna w zakresie obserwacji kolorów na monitorze. Prawdopodobnie w pokryciu fizyczną farbą kompletnie niezauważalna.

 

Trzeba pamiętać że:

1. Kolory skanów odbiegały nieco od kolorów podanych przez Waldka Góralskiego. Zastosowałem te z publikacji.

2. Kolory stoczniowe są też swego rodzaju symulacją, Wprawdzie publikacja zawiera teoretycznie próbki kolorów prawdziwych ale pewności nie ma.

3. Skaner dokonuje konwersji fizycznego koloru do zapisu cyfrowego przy zastosowaniu palety konwersji (najczęściej Adobe rgb) co już może dawać zmiany

4. Internetowe programy konwertujące też stosują pewien algorytm i dają przybliżone kolory - wprawdzie stopień przybliżenia wynosi ok 95% ale...

5. Kolory kamuflaży są jednak hipotetyczne. O ile składowe farb szarych są znane to farb zielonych do kamo tak sobie....

6. inne czynniki ....

 

Zalecam w przypadku stosowania powyższego w skali 1/700 nieco rozjaśnić farby składowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

już niedługo.... dostałem właśnie do proof readingu najnowszą książkę Mala.
unknown.png 

 

W końcu !!! Doczekaliśmy się kompleksowej pozycji zawierającej malowania wszystkich okrętów Floty Cesarstwa Wschodzącego Słońca.... 
Pozycja zawierać będzie szczegółowe schematy malowania wraz z oznaczeniami samolotów będących na wyposażeniu każdego okrętu.

Nieco czasu spędziliśmy z Malem na "rozszyfrowywaniu" kolorów oraz oznaczeń ogonowych. Ale warto było ! 

Wydawnictwo Seaworth Publishing planuje druk i dystrybucje (papierową i cyfrową) na początek 2022

Na pewno nie będzie to pozycja wg której można będzie określać położenie rufowego świetlika względem czwartego wentylatora. Rysunki mają charakter raczej poglądowy ale oddają istotę rzeczy - malowanie w całym okresie służby danego okrętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

:super:

 

 

by the way:

moja pierwsza reakcja ----> krucabomba, gdzieś już widziałem podobną okładkę....   :hmmm:

uu.jpg.b86c55236389e1cfe3cb87d4cb2c6cb0.jpg

 

:mrgreen:

Kultowa pozycja :haha: gdzieś mam w Polszy. Ta okładka ładniejsza od tej nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Kultowa pozycja :haha:

no ba !   jeszcze były pancerniki do kompletu  :mrgreen:

 

swoją drogą kiedyś wyszedł super leksykon :

oskar.jpg.67aeaf8de64a21397115161832d8dd7f.jpg

 

zapowiadali 2 tom ,  a to było jeszcze hohohoho  w 2014  no i d....a    

do tej pory ani widu ani słychu 

 

sorry blacman za OFFTOP    :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 13.05.2021 o 00:19, blacman napisał:

już niedługo.... dostałem właśnie do proof readingu najnowszą książkę Mala.
unknown.png 

 

W końcu !!! Doczekaliśmy się kompleksowej pozycji zawierającej malowania wszystkich okrętów Floty Cesarstwa Wschodzącego Słońca.... 
Pozycja zawierać będzie szczegółowe schematy malowania wraz z oznaczeniami samolotów będących na wyposażeniu każdego okrętu.

Nieco czasu spędziliśmy z Malem na "rozszyfrowywaniu" kolorów oraz oznaczeń ogonowych. Ale warto było ! 

Wydawnictwo Seaworth Publishing planuje druk i dystrybucje (papierową i cyfrową) na początek 2022

Na pewno nie będzie to pozycja wg której można będzie określać położenie rufowego świetlika względem czwartego wentylatora. Rysunki mają charakter raczej poglądowy ale oddają istotę rzeczy - malowanie w całym okresie służby danego okrętu.

piszesz że widziałeś już to co jest w tej książce. mam takie pytanie.

Czy opisane jest w niej:

1)kto był wykonawcą danego statku?

2)gdzie przynależał dany statek po wejściu do służby?

3)gdzie odbywały się modernizacje, naprawy lub przygotowania przed bitwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 15.02.2022 o 11:59, bsnt3k napisał:

piszesz że widziałeś już to co jest w tej książce. mam takie pytanie.

Czy opisane jest w niej:

1)kto był wykonawcą danego statku?

2)gdzie przynależał dany statek po wejściu do służby?

3)gdzie odbywały się modernizacje, naprawy lub przygotowania przed bitwą?

Tu jest zgromadzone prawdodpobnie wszystko co było osiągalne dla IJN w zakresie ruchu floty:

http://www.combinedfleet.com/kaigun.htm

sekcja 

Tabular Records of Movement (TROM)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.