Skocz do zawartości

Wariag w Czemulpo malowanie kominów


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę, dotyczącą tego okrętu ( skrytokleję Zvezdę ) i niestety nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. To, że Wariag miał kadłub w czymś w kolorze podobnym do olive drab to rzecz powszechnie znana, ale jak miała się sprawa z kominami? Bo Zvezda podaje schemat malowania: dno zielone, kadłub olivedrab, widziałem też jednak inną wersję kadłub olivedrab, kominy standardowe żółto czarne. Wiadomo, że okręty w eskadrze portarturskiej często do końca swego istnienia zachowały żółto czarne kominy, lecz na niektórych na pewno też zostały ona przemalowane. Czy istnieją jakieś dowody na to jak faktycznie wyglądały te kominy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi zdjęć wynika że pod Czemulpo Wariag był jednolicie oliwkowozielony. Kolor dna zaproponował bym miniowo -czerwony. Czyli standard. Ewentualnie zrób go na jasno szaro z żółtymi kominami, tylko tu pasuje parę rzeczy przerobić na pokładzie, bo to 1901 rok był. I teraz najlepsze - wznieś na nim banderę Cesarskiej Floty! Pomaluj go na szaro ( Yokosuka) i przezwij IJN SOYA. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zielone dno od początku mi nie pasowało, bo z takim to chyba tylko ze Stanów odpłynął a w każdym bądź razie istniał bardzo krótko. Widziałem model Wariaga jak jakiś koleś pokazywał w internecie i miał żółto-czarne kominy, stąd moje zaciekawienie. Wszyscy robią białego, więc mój musi być inny W przypadku Soyi przypadkiem nie było więcej różnic, inne rozstawienie i typ artylerii, zmienione nadbudówki? Mam jakiś rzut boczny na komputerze i to na pewno widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Soya była całkowicie przebudowana, Japończycy zmienili nadbudówki, działa,kominy, bomy do sieci wyrzucili, a nawet zdobienia na dziobie zastąpili chryzantemą. Karkołomna robota by była, za to chwała wieczna... Pływała 9 szczęśliwych lat jako okręt szkoleniowy. Potem znowu stał się Wariagiem, czerwona rewolta wszystko zmieniła, okręt był coraz bardziej zapuszczony. W końcu rozebrali Wariaga synowie Albionu na północy Szkocji. Tak to w 1925 roku się skończyło. A dno zielone zmalowali Amerykanie w Filadelfii. To tak ap ropo tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, aż w tak daleką przeróbkę nie wiem czy byłbym się w stanie bawić bo Soya to już nie jest dostawienie kilku pelotek na platformach na Flowerce tylko daleko bardziej posunięta przeróbka.

 

Dziękuję, ten temat z linku jest świetny. Mam już przy okazji rozwiązane malowanie Cesarzewicza, bo to co Trumpeter podaje w pudełku 1904 od początku mi nie pasowało. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.