Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki.....

 

Kilka lat temu nastąpił wysyp okręcików z Italeri w dziwacznej skali 720

wtedy myślałem że to jakiś przedziwny experyment w stylu "samozaoranie"

A dziś widzę że Revell wypuścił kilka lotniskowców w tej skali...

 

Tu mam pytanie do WAS:

- czy modele w takiej skali mają jakiś "większy logiczny sens" ? czemu akurat 720 a nie 750 albo 800?

- serio ma jakiekolwiek znaczenie przy tych gabarytach czy 720 czy 700 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens tych modeli to zbijanie piniążków na nieświadomości kupujących.

1/720 to skala która funkcjonowała ponad 40 lat temu u europejskich producentów, razem z takimi dziwadłami jak 1/400 i 1/600 (Airfix) i 1/5xx (Revell?). A że ziemniaczane formy do tych modeli wciąż leżą w magazynach Revella i Italeri, to wydają je raz po raz i kupują je ludzie którzy nie zdają sobie sprawy z ich tragicznej jakości.

Ta skala pewnie wzięła się z tego, że samoloty były zawsze w 1:72- więc ładnie wyglądało dopisanie jednego zera i zrobienie skali dla okrętów

Szcześliwie weszli Japończycy i stworzyli 700 i 350- chociaż mi brakuje jakiejś skali pośredniej, 1/500 albo 1/450.

 

Różnica między 720 a 700 jest jednak spora, jak kupisz zestaw blach w 700 i zamontujesz na 720 to położysz proporcje modelu. Obok siebie takie okręty też dobrze nie będą wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipsg, wszystko dobrze, z jednym "ale". HMS Hood z Italeri właśnie w skali 1/720 to wciąż chyba najlepszy model w skali 1/7xx dostępny na rynku W dodatku jedyny przedstawiający go w początkowej konfiguracji Trumpek to niestety, jak zwykle, po prostu SF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra! Z tego co teraz wyszukałem to ta Hasegawa powinna się pojawić w lipcu i to w cenie nie przekraczającej 150$ ! Ciekawe kiedy pojawi się w naszych rodzimych sklepach oraz jaką dowalą cenę, mam nadzieję że nie >600zł.

 

Spodziewam się, że po dojściu do Polski Hiyo z pewnością będzie kosztował ponad 600 PLN, Junyo kiedyś już się pojawił i kosztował ponad 800 PLN.

 

Z przecieków wiadomo też, że inna (ewentualnie inne ) firmy japońskie pracują też na Soryu i Taiho w 1/350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipsg, wszystko dobrze, z jednym "ale". HMS Hood z Italeri właśnie w skali 1/720 to wciąż chyba najlepszy model w skali 1/7xx dostępny na rynku W dodatku jedyny przedstawiający go w początkowej konfiguracji Trumpek to niestety, jak zwykle, po prostu SF...

 

O proszę, to nie wiedziałem. Z tego co pamiętam przyzwoite są też niektóre modele Airfixa z dawnych lat, ale nie chcę teraz skłamać które to.

No i nie zmienia to faktu że jak ktoś kompletuje okręty w 1:700 to chyba i tak lepiej mu będzie modyfikować wypociny Trumpetera niż kombinować z Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, to nie wiedziałem. Z tego co pamiętam przyzwoite są też niektóre modele Airfixa z dawnych lat, ale nie chcę teraz skłamać które to.

No i nie zmienia to faktu że jak ktoś kompletuje okręty w 1:700 to chyba i tak lepiej mu będzie modyfikować wypociny Trumpetera niż kombinować z Italeri.

Generalnie niemieckie okręty są w porządku, brak im szczegółów, ale łatwo idzie je dorobić Ja akurat mam spory rozrzut skal, więc dla mnie to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipsg, wszystko dobrze, z jednym "ale". HMS Hood z Italeri właśnie w skali 1/720 to wciąż chyba najlepszy model w skali 1/7xx dostępny na rynku W dodatku jedyny przedstawiający go w początkowej konfiguracji Trumpek to niestety, jak zwykle, po prostu SF...

 

O proszę, to nie wiedziałem. Z tego co pamiętam przyzwoite są też niektóre modele Airfixa z dawnych lat, ale nie chcę teraz skłamać które to.

No i nie zmienia to faktu że jak ktoś kompletuje okręty w 1:700 to chyba i tak lepiej mu będzie modyfikować wypociny Trumpetera niż kombinować z Italeri.

 

To znaczy konfiguracja Hooda Trumpka w wersji 1931 jest s-f, czy sam model jest kiepski W 1/700 nie siedzę, ale Hood 1/350 Trumpetera miał raczej dobre oceny, a siedemstetka winna być jak to w tej firmie jego pomniejszoną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że Hood Trumpka to miks kilku różnych konfiguracji tegoż. Poza tym, jeśli mnie pamięć nie myli, to ten z Italeri ma chyba jako jedyny przedstawiony skos pokładu rufowego (zaznaczam, że nie pamiętam, jak jest u Trumpka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator
Alleluja!

Meng zapowiada na wakacje USS Missouri i Bismarcka w siedemsetce:

 

http://www.1999.co.jp/eng/10471847

http://www.1999.co.jp/eng/10471850

W sumie to nie wiem czy jest powód do radości gdyż ze zdjec poprzednich chyba dwóch okretów w tej skali wynika, że są to raczej klocki do poskładania mocno zebrane w bryły niż modele w naszym oczekiwaniu Choć tutaj w zapowiedziach wygląda to całkiem przyzwoicie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są to klocki z naprawdę fajnym detalem- jak komuś za łatwo to może sobie dorzucić kilo blaszek

 

Tyle czasu czekałem na dobrą, drugowojenną Iowę z pełnym kadłubem, a teraz do Academy dojdzie jeszcze druga i będę mógł wybrać która jest mniej zabawkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.