Skocz do zawartości

1/700 - Ludziska, Pomocy!!!


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Ludu Pracujący Modelworka!!! A konkretnie jedynego działu, który ogarnia mikro modelarstwo

Pomocy mi potrzeba. Ojciec chce mi zlecić budowę modelu w skali wspomnianej w tytule, konkretnie pancernika spod znaku IJN. Najprawdopodobniej będzie to Fuso/Yamashiro, Ise/Hyuga (przed ostatnią przebudową), Nagato/Mutsu lub któryś z szybkich pancerników typu Kongo. Pomocy potrzebuję w namierzeniu któregoś z tych modeli, bo sam już dawno z obiegu wypadłem. Z tego, co się orientuję, Tamiya ma w ofercie Yamato z bliźniakiem (one odpadają), Hasegawa ma typ Kongo. Modele z Aoshimy/Fujimi wszędzie widnieje "niedostępny", więc nie wiem, czy są w ogóle w sprzedaży, czy to tylko brak towaru... Ja osobiście bym zmontował Kongo z Hasegawy ( ), ale pojęcia nie mam, czy jest w obiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tylko i wyłącznie produktów z Fujimi - te najnowsze 2013-2016.

Dokładnie, Fujimi robi teraz doskonałe okręty. Martola ma chyba największy wybór, niestety większość na zamówienie...

http://www.martola.com.pl/oferta/pl1387/p63

A jeśli masz zamawiać to chyba jednak najlepiej u skośnych braci, dostaniesz model, blachy i ew. inne dodatki...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kruca, ceny takie, że usiadłem...
Mówisz poważnie? 130 zł z wysyłką za Fuso do linii wodnej to dużo? No chyba, że usiadłeś z innego wrażenia...

 

Ceny są jak najbardziej przyzwoite - inna sprawa, czy możesz sobie pozwolić na takie zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Martola ma chyba największy wybór, niestety większość na zamówienie... .

Na zamówienie bo firma by "poszła z torbami" jakby chciała mieć wszystko od ręki przy krajowym "wąskim" rynku

Ale nie ma co tragizować - czas oczekiwania to 2-3tygodnie przy czym płaci się dopiero jak już model jest w PL

 

Kruca, ceny takie, że usiadłem...
Ceny są jak najbardziej przyzwoite...

Cóż... ja wyznaje zasadę że jak się płaci za jakość to nie ma co narzekać... nie ma co tracić kasę na byle gniota bo się potem zaplujesz z wściekłości przy montażu Poza tym w tych nowych modelach to masz już blacharkę w zestawie.

A co do cen to czasem da się coś upolować w dobrej cenie na jebaju ale są haczyki - nie zawsze jest dostawa nad Wisłę albo dostawa jest w cenie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to nie ja kupuję Akurat zerknąłem na Fuso z 1941 za 205 zł

Czyli nie ja wykładam kasę Ojciec płaci i wymaga, ja tylko w lekkim szoku jestem

Chyba pójdzie zakup przez HLJ, na samym modelu, z przesyłką, wychodzi 25 zł taniej... W dodatku, może rodzica namówię na blaszkę z Fujimi, całość się zamknie poniżej 180 zł, więc faktycznie nie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem

Zamówienie poszło, warsztat będzie Do stoczni trafi Kirishima z Hasegawy z zestawem blaszek Edka i Luf Abera

Hasegawa.... hm to dość stary i niedopracowany plastik. Fujimi jest znacznie lepsze. Nawet bez blach wygląda dobrze.

 

JakByCo - służę literaturą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że miałem się o to pytać? Chciałem poczekać do wątku warsztatowego, ale skoro już sam się odezwałeś... Na pewno będę musiał przerobić kratownicę pagody, bo zestawowa jest do d... nie podobna Ale chyba o to w tej zabawie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz Forest to właśnie tu się zaczyna zabawa............

Ta Hasegawa ma ze 40 lat jak nic, więc stracisz dużo czasu i nerwów na poprawianie czyli wcale nie będzie to szybko sklejony model skoro już na wstępie zauważyłeś jego braki. Idąc w las będzie tylko gorzej.

Szybko się skleja modele przede wszystkim pozbawione niedokładności np. nowsze Tamiya, Fujimi ew. Pit Road.

Na stare modele po prostu szkoda czasu.

Fujimi choć z pewnością droższe pozwalałoby by Tobie ten czas i nerwy w znacznym stopniu zaoszczędzić.

 

Ale do odważnych świat należy.

Będę kibicował i cisnął abyś skończył to co zamierzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.