Skocz do zawartości

Nowości Sci-Fi - watek zbiorczy


Peter_D

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja już nie wytrzymałam i mam komplet w niemieckiej wersji, a teraz kompletuję dodatki z różnych firm.

 

A tym czasem na niemieckim DeA jest X-wing:

https://www.deagostini.com/de/sammlungen/star-wars-bau-deinen-x-wing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Piotr, szacun za nową wersję strony.

 

Swoją drogą irytuje mnie okropnie to rozrzucenie skali. 1:1000 nie przyda się do niczego. Zvezdowo - Revellowy ISD jest w skali 1:2700, a modele z X-Wing'a FFG w skali 1:270. Naprawdę jest kilka wspólnych skal w których można by te modele wypuszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi chyba o to by trzymać się skali, przynajmniej nie w przypadku tych minikitów. To jest jak pockety Revella - byle by się zmieściło w pudełku. Tylko przez przypadek X-Wing, Y-Wing i inne małe myśliwce są w 1:144, a taki Falcon już w 1:350 no i Korwetta w 1:1000 nie mówiąc o Gwieździe Śmierci ;)

Chyba tylko zdrowy rozsądek Bandaia sprawia, że nie są skale takie dziwne jak w Revellu czyli 1:256 albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:256 Revella to mit. Bo skala jest bardzo rozpowszechniona (toż to wargamingowe 6mm) i pasuje do 1:270.

Zwróć uwagę, że statek Dartha Maula w tej skali (pocket) jest świetnie zdetalowany i idealnie pasuje do modeli FFG.

Problem z tą skalą i Revell'em polega na tym, że oni kłamią - ich (ładnie zdetalowany) Sokół tak naprawdę jest w skali 1:450...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dobra nasza :) Choć i tak czeka niesklejona hasa 1/35 w szafce...

 

Zapomniałem o modelu, ktory zrobił na mnie podczas Pyrkonu chyba największe wrażenie- Motór Bulmy , Bandai się postarało po raz kolejny:

https://www.scalemates.com/kits/bandai-spirits-5055335-bulmas-variable-no19-motorcycle--1185620

Trzy warianty i wszystkie fajne ?

 

 

PS Wave wznowi też Neuspottera.

https://hlj.com/1-20-scale-neuspotter-maschinen-krieger-wavmk-050

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.05.2019 o 03:54, LordDisneyland napisał:

 

 

1215481-50924-73-720.jpg

 

 

 

Uwielbiam kobiece ciało i zawsze chętnie na nie patrzę jak się eksponuje ale w tej konkretnej sytuacji mam ochotę zapytać : "co Ty babo robisz, zabierz łeb spod maski jak chcesz się opalać!" ?

 

Tank Models ma z kolei w ofercie takie seksownie eksponowane mechaniczki. W skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.