Skocz do zawartości

Karaś PZL 23 1/72 Stary Heller


Franz75

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam od samego początku i... dopiero teraz zwróciłem uwagę na stateczniki poziome. Mają nieprawidłowy kształt jeśli budujesz maszynę seryjną. To co dał Heller to jest prototyp wystawiany w Paryżu. Seryjne miały większą powierzchnię. Sorki że tak późno ale może jeszcze się skusisz na poprawkę

 

Nieprawidłowy jest też [ponoć] kształt stanowiska górnego strzelca to 'zadaszenie' wiem, że Part daje to w blaszkach.

 

A z dodatków słyszałem kiedyś, że są gumowe opony ale nigdy nie spotkałem w sklepach ani an modelu.

 

meser111 Sprawdzałem go z planami i leży całkiem dobrze, ale 100% pewności co do poprawności planów to nie ma jeżeli chodzi o Wrzesień 39. Szczerze powiem że zadowolę się tym co mam, ale dzięki za uwagi. Heller to Heller ma swoje limity.

 

Wszystko fajnie, ale jeśli zaznaczasz linie podziału, a po warstwie farby bazowej ich nie widać - znaczy za mało rozcieńczona farba.

Musi być dość transparentna, aby wydobyć efekt. Do Lifecolor najlepszy ich rozcieńczalnik.

 

mnie tez to spać nie dało, wiec poprawiłem.

20170228_191742_zpssmyeulkb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, prace nad Karasiem trwają. Wykonałem wash'a, dokleiłem podwozie. Wrzucam kilka fotek, dalsze prace będą polegać na postarzeniu modelu domalowanie detali i nałożeniu kalek. Fotki sukcesywnie będę załączał.

 

20170311_104114_zpsk4m7a0at.jpg

 

20170311_104147_zpsypn1wnuy.jpg

 

20170311_104207_zpshnwavzw0.jpg

 

20170311_104057_zpsqlchscmb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Pytanko, bezbarwny lakier. Który jest najlepszy. Wiem że w Polsce używacie płynu do podłóg. Ja użyłem Gunze Clear Gloss I ... średnio się sprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam.

Prace nad modelem dobiegły końca , nałożyłem kalkomanie. Pobrudziłem samolocik, dodałem obicie tu i tam plus wash'a.

 

Zdiecie spodu po naklejeniu kalkomanii

20170412_184744_zpsz7gebah6.jpg

 

 

Ogólnie z modelu jestem zadowolony, wiele rzeczy wykonywałem pierwszy raz (trasowanie) i dlatego zakradło się kilka błędów.

Ale lubię nowe wyzwania pyzatym to przyjemność prostować dość leciwy już zestaw.

Poniżej skończony model, resztę zdjęć umieszczę w galerii, mam nadzieje że będzie się wam podobał

Malowanie jest z 21 eskadry bombowej armii Kraków. Chciałbym podziękować tym którzy mi tu kibicowali na tym forum.

 

20170420_185349_zpsribhqjxs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Woit

Kalki są w dobrym układzie. A na te co się świeca położę więcej lakieru matowego, choć i tak sporo poszło. Mam problem z zlikwidowaniem tych błyszczących kalek. Może ktoś ma lepszy pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woit raczej ma rację. Na spodzie skrzydeł szachownice są OK, ale na górnych powierzchniach powinny być obrócone o 90 stopni.

 

4069KARAS%205.jpg

 

Tu masz małą dyskusję o tym samolocie.

http://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=490&ustaw=&s=362

Porównałem sobie zdjęcie z rysunkami godeł z książki J. Pawlaka "Polskie eskadry w wojnie obronnej" i z pewnością na zdjęciu jest lew 21 eskadry (czyli tak jak u Ciebie), a nie tygrys z 55-tej (jak sądzi użytkownik, który zamieścił to zdjęcie).

A poza tym model fajny. Sporo wyciągnąłeś z tego Hellera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie sczyści, taka firma jak Techmod się rombneła a ja za nią jak ten głupi, ech...

Dzięki panowie, kalki do poprawki, zastanawiam się czy je usunąć czy dać nowe na nie?

 

20170423_202343_zpsrk285u0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jedyna wpadka Techmodu. Do dzisiaj produkują kalki do Mustanga Horbaczewskiego z pasami inwazyjnymi z numerem FB166, chociaż co najmniej od 15 lat wiadomo, że to FB382. Jak już pociągnąłeś go bezbarwnym, to pozostaje Ci tylko delikatnie zeszlifować, pomalować jeszcze raz i albo nakleić nowe kalki albo spróbować namalować od masek (w sumie szachownice to prosty wzór).

Ciekawe jest to zdarcie farby do gołej blachy na lewym skrzydle. Ja rozumiem, że tam chodziła i załoga i mechanicy, ale aż tak by zeszła farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Karaś. Bardzo fajnie go wyprowadziłes na ludzi. Jedynie ten odcień khaki, na zdjęciach nie wygląda najlepiej, ale moze wyblakł po prostu ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Super wyszło. Szachownicami się nie przejmuj, ja zrobiłem to samo w mojej wideorelacji, wpadłem w tą samą pułapkę.

 

Ja poradziłem sobie naklejając jedne kalki na drugie, i mocno je potraktowałem Tamiya Mark Fit. Ale i tak trochę to widać, więc faktycznie, chyba lepiej zeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre słowo. Galeria będzie ale opóźnienia spowodowane są przeprowadzką. W miedzy czasie poprawiłem szachownice na skrzydłach. Postanowiłem także spróbować szczęścia jutro na Festiwalu Modelarskim w Krakowie.

PS

Co za ironia firma modelarska IGB wypościła nowego Karasia , ech...

http://ibg.com.pl/pl,ibg-72505-1-72-pzl-23a-karas-polish-light-bomber,3,33,36,50,14814.html#.WTHBV-uGPX4

Kilka szybkich fotek:

 

20170602_185420_zpslip7afbd.jpg

20170602_185433_zpsf1yst1tq.jpg

20170602_190604_zpsp4x06gdn.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.