Skocz do zawartości

Lim 2 "1928" Trumpeter 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż nadszedł ten dzień, że zamiast jak zwykle zabrać się za szmatopłat na warsztat wrzucam rurę...

A, że Lim 2 to dla mnie najpiękniejsza rura właśnie to wybór był bardzo prosty, pewnie dlatego, że przez całe osiem lat podstawówki wpatrywałem się w Lima przez okno. Choć moja szkoła nosiła nazwę 1 PLM "Warszawa" Limek pochodził z 38 PLM w Powidza i nosił numer taktyczny 1928.

Niestety samolot został nieudolnie przemalowany jak widać na załączonym zdjęciu.

Zakupiłem sobie blachy Parta, lufy Mastera i maski Montexu. W temacie Limów jestem raczej laikiem więc liczę na wasze podpowiedzi. To tyle tytułem wstępu mam nadzieję, niebawem wrzucić jakieś foty z postępem prac.

Generalnie to nie zdziwię się jak nie dociągnę tematu do końca - wizja malowania całego modelu metalizerem trochę mnie przeraża...

 

27acc484658a7d341617dba075d398db.jpg

Źródło: http://www.epktspotters.org - TYLKO DO CELÓW DYSKUSJI

 

n5AT9Vf.jpg

Żródło: Allegro grom 1971 - TYLKO DO CELÓW DYSKUSJI

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem albo o Alclad Polished Aluminium + różne kolory bazy albo o metalikach Gunze Chrome Silver i Aluminium.

Z farbami Bilmodel nie miałem do czynienia - muszę sprawę przemyśleć, na razie dłubię kokpit z blaszkami Parta. Jak będę miał co pokazać wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclad ALC-116 Semi Matt Aluminium.

 

11.jpg

ALC-116.jpg

 

Idealna baza na takie tematy.

 

Jako alternatywa, bądź do cieniowania ALC-106 White Aluminium.

 

5.jpg

ALC-106-1.jpg

 

Na początek wystarczy, a później jak i ze zwykłymi lakierami - im więcej pod ręką tym więcej możliwości cieniowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dyskusji akademickich uprawiać tu nie chcę o wadach i zaletach farb różnych producentów. Rozumiem ocenę, opinię, ale teraz tu nie ma co robić panelu dyskusyjnego jak w dziale "Porady i techniki...", gdzie tematy mają po 100 stron i za wiele z nich nie wynika poza samą dyskusją dla dyskusji. Piszę, że na modelu wyglądają dobrze. I pracuje się z nimi spokojnie przy odrobinie wprawy, więc osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Fanie, pogadaliśmy sobie o farbach, metalizerach, itp. Może wreszcie jakieś zdjęcia modelu i dyskusja nad modelem ??

Ależ kolega niecierpliwy ;) model się robi dopiero a ja tempo mam niezbyt oszałamiające niestety.

Co do metalizerów to postanowiłem wypróbować Alclady i Gunziaki - zobaczę co mi lepiej leży bo tak jak pisałem trochę się tego etapu przy Limku boję...

W końcu mogę coś pokazać... Ten szary wyszedł mi chyba trochę za ciemny ale będę musiał z tym żyć ;o) Niemniej fajny taki skok w bok od szmatopłatów - bawię się świetnie.

 

jTP6MXM.jpg

 

rDudqYT.jpg

 

3giMLYv.jpg

 

4Ri8HKR.jpg

 

hRCTJlP.jpg

 

3fXqSjk.jpg

 

CjXJGmu.jpg

 

n5AT9Vf.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie rączki świerzbią, żeby też sobie sprawić takiego Limka, ale zbyt dużo już czeka na półce. Tym niemniej z przyjemnością poobserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

A jak Ci się spodoba i zostaniesz na dłużej..? Dlatego ja na razie nie dotykam szmatopłatów...

 

Ależ Mikołaj w twoim wykonaniu to byłaby prawdziwa uczta dla moich oczu.

Cóż szmatopłaty kocham najbardziej, ale te radzieckie konstrukcje zawsze mi się podobały i obawiam się, że trudno mi będzie oprzeć się urokowi Miga 21 czy LiMów 5 i 6 lub Antka, który w sumie pod szmatopłat w jakimś sensie można podpiąć, więc zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit bardzo fajnie wygląda. Ten fotel to z zestawu, czy żywica ?.

Narobiłeś mi smaku i chyba też wezmę się za moją 15 z Trumpka. Już jedną kiedyś zrobiłem i trochę miałem problemów głównie z spasowaniem części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit bardzo fajnie wygląda. Ten fotel to z zestawu, czy żywica ?. Narobiłeś mi smaku i chyba też wezmę się za moją 15 z Trumpka. Już jedną kiedyś zrobiłem i trochę miałem problemów głównie z spasowaniem części.

 

Dokładnie jak napisał SnaQ jest fotel z zestawu z blaszkami Part.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Mam teraz dylemat - skłaniam się ku opcji pomalowania go Gunze MC 218 - te, które można polerować. Na boku sobie psiknąłem i efekt mi się podoba ale zastanawiam się jakie wykończenie powinno być dla mnie docelowe. Chodzi mi o to czy ten metalizer polakierować? Jeśli tak to mat czy półmat. Lakier zmienia dość mocno jego wygląd. Wiem, że dyskusji na ten temat było pewnie mnóstwo ale może ktoś ma doświadczenie z tymi konkretnymi farbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź! Sprawdziłem i jest dokładnie tak, jak napisał RAV - po dotknięciu powierzchni na palcu zostaje pył z farby. Po nałożeniu lakieru problem znika ale zmienia się też kolor. Chyba jednak pójdę w Alclady - zamówiłem sobie to semi matt aluminium może coś pokombinuję... Seria SM wygląda świetnie ale drogie to strasznie Alclady już jakieś mam więc zawsze można coś wymieszać.

 

Mam też pytanie techniczne bo nie malowałem Alcladami nigdy takiej dużej powierzchni - czy wash na bazie benzyny lakowej albo tej z zapalniczek będzie się z nimi żarł czy jest ok?

 

Model Trumpetera projetkował ktoś średnio rozgarnięty - spasowanie części ogonowej to porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pod alclady musisz dac podklad - najlepiej czarny blyszczacy

Jest kilka szkol - jakie farby i jaka grubosc warstwy

W kazdym razie jest specjalny podklad producenta - znalazlem w zeszlym roku ( czarny blýszczacy i rzadki)

Pozdrawiam

Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.