Skocz do zawartości

Spitfire Mk. Vb EN951 J. Zumbacha 1:32 Hobby Boss + dodatki


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja właśnie brudzę aerografem głównie, oleje i pigmenty moim zdaniem nie powinny być stosowane w większych ilościach, po prostu wyglądają gorzej niż wymalowane efekty. Do szczegółów tak do ubrudzonego mocno brzucha Spita to już nie. To jest tylko moja opinia, nie chcę żeby wyszło, że się narzucam. Czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Lepiej byłoby wzorować się na samolocie, którego model powstaje. Uszkodzenia lakieru u nasady skrzydła są w przypadku Spitfire dość podobne na pierwszy rzut oka, ale na drugi już różnią się wyraźnie. 'Czerwony' kolor wydaje się mieć szansę być ok, ale żółty nadal 'cytryni'. Niebieski' robi wrażenie jakby jego, spora już, powierzchnia skusiła do 'budowania koloru' i tym samym brak krycia osłabił wysycenie. Ale nie znam tych farb, więc marudzenie jest teoretyczne. Za to wyraźnie widać, że przebieg kamuflażu od oryginału różni się znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nakieruję.

Niezgodność na pierwszy rzut oka widać za kabiną. W rzeczywistości zielony kończył się tuż za przeszkleniem i maszt był szary. Nie sprawdzałem przebiegu całego kamuflażu; tu już pole do popisu dla Ciebie. Warto jednak pamiętać, że kamuflaż na Spitfire'y nakładano w sposób bardzo powtarzalny i charakterystyczny dla wytwórni. Takie powtarzalne różnice występowały też w umiejscowieniu kokardy na kadłubie.

Prawej strony nie znamy ze zdjęć EN951, ale tam jest bardzo widoczna różnica w przebiegu podziału kolorów pod wiatrochronem w zależności od wytwórni. Ta cecha i położenie kadłubowej kokardy w modelu nie zgadzają się z samolotami z Castle Bromwich. Ponieważ plamy kamuflażu tworzono od szablonów i pilnowano by minimalizować różnice, spokojnie można posiłkować się zdjęciami innych Spitów z CBAF i na tej podstawie odtwarzać malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.