Skocz do zawartości

TBF-1C Hobby Boss 1:48


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Torpeda i tak jest za czysta. Proponuje pooglądać archiwalne zdjęcia

 

A teraz do rzeczy:

Ponieważ zamierzam zabrać się za skrzydła zacząłem kminić. Zamysł był taki aby zrobić jedno skrzydło złożone a drugie nie. Jednak jak zobaczyłem to w myślach to mi nie pasuje. Jeśli zrobię złożone prawe, to zasłonie sobie widok otwartych drzwi z tyłu. Jeśli zaś lewe to z kolei zasłonie reflektor i inne duperele. Więc co mi zostaje? Ano to że z tego

 

Vrog24P.jpg

 

Zamierzam zrobić coś takiego:

 

DlK8Ti6.jpg

 

I tu pytanie do was. Nie bardzo wiem z czego wykonać te tuleje pod jakiś bolec żeby ten mechanizm działał i się nie rozpieprzył po jednym rozłożeniu skrzydeł.

 

W oryginale wygląda to tak:

 

0hibUOH.jpg

2Cv0S9X.jpg

 

Skoro hak się wysuwa to i skrzydła będą ruchome. Liczę na jakieś sugestie i pomoc szanownych kolegów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Mniej więcej. Tylko że muszą to być 2 kawałki na jednej stronie i dwa na drugiej. Najlepiej żeby to nie był chips tylko jakiś twardszy materiał zagięty w "L" żeby trzymał się tego panelu jedną stroną od środka i nie urwał. Cienka blaszka od trawionek za miękka.

Miedź tak samo. Rozwiązanie pewnie jest proste i pod nosem tylko trzeba na nie wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka blaszka, ale podlutowana cyną od wewnętrznej strony? Taki "laminat" wbrew pozorom może okazać się dość sztywny i wytrzymały.

Może pokusić się o zlutowanie ze sobą dwóch takich, wcześniej wygiętych, trawionkowych blaszek. Powstanie bardzo sztywny laminat. Można zrobić jeden dłuższy kawałek, do pocięcia potem na krótsze, gotowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z jednej strony musi być to owal i nawiercony.

No nic zobaczmy. Najpierw trzeba ogarnąć skrzydła. czeka mnie sporo cięcia pod klapy i legary więc mam co robić. Aktualnie walczę z wnękami podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zabrałem się za te nieszczęsne skrzydła, bo mnie to nie ominie a zrobić trzeba. Na pierwszy ogień idzie wybebeszanie pod wręgi i klapy. kilka bambetli w komorach podwozia (chyba będę musiał wnęki podwozia pomalować lub zabielić na biało. Cieżko potem będzie się tam dostać po sklejeniu)

 

5POzjJp.jpg

 

Tu wstępna próba mocowania pod mechanizm składania skrzydła. Pierwsze egzemplarze z plastiku. Jak nie wypali zrobię blaszane.

 

AvrAjvh.jpg

 

95 procent tego idzie w skrzydła $%#%*#%*#* ...... No comments. Zejdzie mi chyba do wiosny

 

qqbtzy8.jpg

 

I ciekawostka. Patrzcie jak Hb wybija Pinmarki. Trzeba łatać :P

 

RfOSHim.jpg

Gu1AtzE.jpg

 

Życzcie mi powodzenia haha

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania.

 

1. Jakie może być prawdopodobieństwo że maszyna którą robię mogła mieć malowane na czerwono klapy? Wiadomo że niektóre Avengery tak miały. A fajnie by się to według mnie łączyło z czerwonymi obejmami na gwiazdach. Widziałem tylko zdjęcie Helcata z USS Monterey ale i klap tam nie zobaczysz

 

DnOCzYo.jpg

 

 

 

2. Szukałem w necie lecz nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Jak mogły się brudzić malowane na biało wnęki podwozia na lotniskowcu. Wiadomo maszyna z ziemi nie startowała. Czym to wykończyć ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogły się brudzić malowane na biało wnęki podwozia na lotniskowcu. Wiadomo maszyna z ziemi nie startowała. Czym to wykończyć ?

 

Na tych zdjęciach widać, że było dość czysto. Moim zdaniem tylko cieniowanie szarym washem.

 

7tB52Z.jpg

 

6HbdLu.jpg

 

XUyhCM.jpg

 

hjMEml.jpg

 

TmPTAf.png

 

Pozdrawiam i oglądam dalej.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mariucha widzę że humor dopisuję. piłeś coś?

 

A na serio. Skleiłem skrzydło podbieliłem wnękę i będę mógł spokojnie oblachować to coś. będzie też trochę szpachlowania.

 

APezZIX.jpg

 

W między czasie jak klei się wiąże zabrałem się za podwozie. Sporo nadlewek. Śladów po wypychaczach itd. Wstępnie wszystko pousuwałem. Amortyzatory były paskudne i chyba lekko za długie, jak by samolot był pusty i bez paliwa. Więc ciach i teraz amorki są metalowe piękne i trochę krótsze Jeszcze dorobię kilka elementów i będę to malował razem z krótszą nasadą skrzydła. A dlatego tak że trochę kabli tam idzie i ciężko będzie to potem podoklejać. Wstępna polerka dała rezultat.

4KIqjv9.jpg?1

 

La4gtKV.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielu dniach bojów system składania skrzydła wstępnie ogarnięty:

 

FPCFC1o.jpg

UT1iFWI.jpg

 

Na chwilę obecną to tylko wstęp. Miejscami coś gdzieś ociera, nie styka itp. Brak środkowych tulei itd. Teraz muszę w łapę dokumentacje i poskładać to jak należy. No i jeszcze czeka mnie opracowanie jakiegoś systemu blokady co by się skrzydło samo nie rozpinało.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że dziś miałem nockę to w pracy trochę pogrzebałem. Efekt poniżej.

 

bWnyRuu.jpg

lCP7Rb5.jpg

CVMJWyD.jpg

Ava9aXK.jpg

l6i8Ssf.jpg

 

To co Edek dał w blaszkach to jakaś hipokryzja. Ni jak się to ma do realu, a i skromnie by było. Dorobiłem też zamek. Wajchę do ręcznego opuszczenia skrzydła i rygiel oraz linkę.

 

Został do dopieszczenia główny zawiaso siłownik.

 

GFYwUNq.jpg

 

I tu stoję bo nie wiem jak to wykonać. Na zdjęciu widać iż jest rozwidlony i połączony z poprzecznymi drążkami które wchodzą w skrzydła.

Jeśli ruchome skrzydło się uda to będzie trzeba tutaj odpuścić i sprawę uprościć. Jeśli nie to będzie można iść na całość. Kosztem ruchomego skrzydła. Czas pokaże.

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba na moją niekorzyść. Czyli 1:0 dla Avengera. Wypierd........2 zawias od dołu. ale to nic. w miejscu styku obu skrzydeł w tyle na tym łuku jest krzywizna szerokości milimetra. dziwne że tego nie widziałem wcześniej. Jutro lub pojutrze kolejna próba. Najwyżej zostanie na sztywno. Chyba nic się przecież nie stanie?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Trochę to trwało, ale było mało czasu i szukałem magnesów. I jeszcze wszystko demontowałem żeby umieścić magnesy pod spodem.

 

Tak to wygląda finalnie. Chociaż biały kolor fatalnie się fotografuje a ja ekspertem nie jestem. Pozostało mi to jeszcze upaćkać kurzem i zabezpieczyć lakierem matowym.

 

z9SKia0.jpg

1fkqkFV.jpg

 

Wszystko się ładnie składa. Sporo czasu zajęło spasowanie dwóch połówek skrzydeł. Teraz trzeba będzie poryć zatarte linie na skrzydle.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Skrzydła będą się składały i rozkładały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.