Skocz do zawartości

TS-11 Iskra R Novax. 1:72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie zacytowac z innego watku.

 

Koledzy

 

Kazda uwaga, krytyka ,podpowiedz, sugestie ,sa mile widziane

Powiem wręcz ,ze mobilizują do pracy

Cieszy również ,ze ktoś zagląda i ogląda moje poczynania

 

Zdaje się, że właśnie po to jest forum

 

Wiec jaki jest sens zakladania tutaj na forum watku i nie korzystania z porad kolegow?

W innym przypadku wystarczy kanal na YT. No chyba ze chce sie podbijac ogladalnosc na YT.

Tak na szybko zeby nie byc goloslownym zajrzyj tutaj do warstatu zprzed 6 miesiecy viewtopic.php?f=89&t=58513&start=0 juz wtedy koledze doradzano skupienie sie na szpachlowaniu i szlifowaniu. 2.59 w ostatnim filmiku iskry tam oszklenie jakos tak nie za bardzo, 5.42 laczenie polowek kadluba itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

cóż jak widac Kolega ma parcie na YT a resztę w poważaniu, na przednim podwoziu wklejonym do modelu widac ślad odcinania (8:57) łączenie formy itd...

co więcej pisać ? szkoda klawiszy...

może nawet więcej szkody niż pożytku bo potem młody adept powie - ja widziałem tak samo na YT - zrobiłem dokładnie to samo dlaczego się nie podoba?

i jak widać z modelu na model kompletny brak poprawy... ale na dzień dobry jest że 71 odcinek... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba twój najlepszy model, gratuluje. A malowanie poćwicz na kartce papieru lub na jakims starym modelu. Ja osobiscie od ręki bym nie malował. I jak widac na modelu to nie był najlepszy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć po co niszczysz kalki malując je lakierem?

Dostałeś świetne kalkomanie, świeżo wyprodukowane, najlepszej firmy na świecie, która się tym zajmuje i pojechałeś je lakierem, żeby były grube jak gówno dołączane do Mistercrapa.

Takie zabiegi się stosuje, gdy kalkomanie leżą w pudle od 30 lat i na sam kontakt z wodą się rozpadają na kawałeczki. Wtedy trzeba je ratować jak się da różnymi specyfikami. Sam mam kilka starych modeli od kolegi, które przeleżały w piwnicy dekadę jak nie lepiej, i z każdym z nich mam wyżej opisany problem, ale nakładać lakier na świetne nowe kalki to coś co jest ponad moje możliwości pojmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szachownicach pisałem na pierwszej stronie wątku.

To akurat jest chyba dobrze

Wszak to nie producent przewiduje, tylko ustawa, a ta wtedy chciała jeszcze tak

Ustawa ustawą, a życie sobie. Pod skrzydłami były namalowane szachownice już odwrócone.

Na modelu jest więc ok.

To producent dał ciała ze schematem malowania (oraz kilkoma istotnymi detalami, których nie opisano w instrukcji montażu, co po raz kolejny dowodzi, że nie robi się modelu tylko na podstawie instrukcji producenta modelu).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to wtedy już chyba obowiązywała nowa, albo jakoś na styku... To, że na skrzydłach jest inaczej niż na kadłubie to może oznaczać, że się akurat rozstrzygały jej losy Albo już była, ale nie została wydrukowana, albo jakoś takoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra 1919 dostała swoje malowanie w 1992 roku.

Ustawa o zmianie szachownicy weszła w 1993 roku

 

===========================

 

A co do modelu...

Cóż, kolejny odcinek, kolejne błędy:

mniejsze:

- niewłaściwa geometria anten pod kadłubem;

- granica kolorów pozostawia wiele do życzenia.

i nie do przyjęcia:

- brak anteny GPS na kadłubie

- za to na kadłubie jest pozostawiona czerwona lampka, której brak było w oryginale

 

Iskra NOVAX różniła się od zwykłej kilkoma subtelnymi drobiazgami z których większości nie udało Ci się wychwycić.

Merytorycznie model położyłeś.

Poczynając od odcinka 1 i stwierdzenia że Novaxy stacjonowały w Słupsku aż po ostatni, o czym pisałem powyżej.

Szkoda.

 

Oczywiście, możesz napisać że większości tych błędów nie widać.

I właściwie będzie w tym dużo racji.

Ale czy o to w takim publicznym modelowaniu chodzi?

 

A odnośnie Twego modelowania... Trudne jest ono do zrozumienia dla mnie.

Robisz model w zupełnym oderwaniu od oryginału. Posiłkując się chyba tylko instrukcją producenta i powielając zawarte w niej błędy.

Moim zdaniem, tak to można robić model do domowej "szuflady", a nie po to by pokazywać jego budowę na filmikach dla innych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co do czerwonej lampki, to nie miałem pewności, co z nią zrobić - na zdjęciach Iskry 1919 z późniejszym malowaniem już jest - czyli albo domontowali później, albo były dwie Iskry z tym samym numerem bocznym

 

Ale OK, dzięki za wskazanie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.