Skocz do zawartości

Kittyhawk Mk.Ia - Hasegawa 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbebeszone rury leżą i czekają, a ja wracam do tego w czym czuję się najlepiej. Tym razem samolot który nie pojawia się ostatnio zbyt często na forach, a ma swój udział w historii polskich skrzydeł: Kittyhawk Mk.Ia ze słynnego 112 Dywizjonu RAF w którym swój epizod pomiędzy Lutym a Wrześniem 1942 roku odegrali polscy piloci.

 

Model to Hasegawa:

 

vg1i7qX.jpg

 

dodatki to duży Edek plus maski i kalka Tally-Ho:

 

kYUZIbp.jpg

 

Więcej dodatków nie planuję, może jedynie Quickboostowe wydechy. Malowanie to słynna London Pride, AK772 GA-Y, na której operacyjne loty odbyli sierżanci Derma i Różański oraz porucznik Gazda:

 

UL79uiH.jpg

 

Samolot na zdjęciu ma trochę smaczków, gdzieś miałem jeszcze jedno, bez paszczęki ale już z wytartym rondlem - obowiązkowo do odtworzenia. Podobają mi się jeszcze zatyczki w wydechach . Na koniec dorzucam jeszcze zdjęcie innego egzemplarza w kolorze z epoki:

 

QOxTu1L.jpg

 

Na spód mam zamiar użyć pierwszy raz Hataki z serii C, ciekawe jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z pilotem- bajka.

 

Też mnie powaliło, jakby dziś rano komórką strzelone . Rozpętał się długi weekend więc zasiadam do dłubania. Na początek wycinanki fragmentów kadłuba, postanowiłem usunąć parowozowe nity z przestrzeni za tylnymi okienkami:

 

dfayF68.jpg

 

Wpasowałem owe okienka:

 

ZJOahjG.jpg

 

I na koniec wszystko skleiłem do kupy w taki sposób aby ograniczyć szlifowanie do minimum:

 

RjYUQ2C.jpg

 

Tu i tam podleję jeszcze cyjanoakrylem potem debonder, szlif i temat kadłuba będzie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nity Cię raziły a koszmarnie grube szyby już nie? łatwo zrobić nowe.

Łatwo i niełatwo, nie są to płaskie powierzchnie. Będą pod owiewką więc je odpuszczam.

 

Przygotowałem i uzbroiłem w blaszaną drobnicę wlot powietrza, kokpit i wnęki podwozia. Po południu malunki:

 

okw03c4.jpg

 

Prace nad Kittyhawkiem się wloką bo w międzyczasie dokańcza się taki adwersarz:

 

79X0wiT.jpg

 

Niebawem w galerii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z czasem u mnie krucho, ale powoli prace idą do przodu. Wrzucam zdjęcia z weekenda, elementy kokpitu, wlotu powietrza i podwozia wymalowane:

 

6B4ojyo.jpg

 

i po zabiegach upiększających:

 

SZI8Y1s.jpg

 

Zastanawiałem się chwilę nad pasami, ostatecznie dałem amerykańskie. Model jest obecnie w trakcie montażu w całość, kolejne zdjęcia niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzebuję stary projekt, trzeba wykorzystać nadmiar wolnego czasu. Model ma wyprowadzoną bryłę, odtworzone wszystkie zatarte linie, zaszpachlowane wzierniki z późniejszych serii, gotową drobnicę. Teraz grunt i zaczynam malowanie. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem malowania: GA-Y z kalek Tally Ho ma niewłaściwy kształt oczu, poza tym spodziewam się problemów z położeniem paszczęki. Alternatywą jest inna pustynna maszyna: samolot Waddy'ego z czerwoną strzałą na wydechach lub w ostateczności klasyczne P-40E: Texas Longhorn Landersa, australijski Tojos Jinx, lub zestawowy Bob's Robin Vaught'a, wszystkie są dość fajnie obfotografowane. Na razie ciągle prowadzi GA-Y z planem wykonania masek pod paszczękę. Stan na dziś:

IMG_20200406_130631.jpg.9b08f3722e6ce7886d04ada1cd19b131.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.