Skocz do zawartości

UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro "filter" naklada sie pedzlem a reggy robi to aerografem wiec pomyslalem sobie:

reggy + filter = reggylter

Na PWM podpatrzyłem jak ktoś nakładał tak filtr więc się zasugerowałem. Nie jest to bynajmniej mój wymysł.

Zacząłem prace nad dioramką. Jak na razie poprzyklejałem ogólny zarys terenu ze styropianu i obłożyłem go chusteczkami nasączonymi wikolem z wodą. Zacząłem też sklejać figurki. Z grubsza mam pomalowane już dwie pozostałe do helikoptera, pokleiłem też jeszcze do kupy Wietnamczyków (jeszcze nieszpachlowani). Helikopter mam zamiar umieścić w pozycji lekko nad ziemią. Ogólnie ma to być pole ryżowe lekko zalane wodą. Czaję się z kupnem wody Vallejo i paru figurek Amerykańców.

Plany mam ambitne (rzekłbym zbyt), ale ciekawe jak wyjdzie z wodą. Tym bardziej, że MrBat zasugerował, żebym zrobił na wodzie i otoczeniu efekty od strumienia powietrza. Tylko, że jak pooglądałem fotki co dzieje się z wodą gdy helikopter jest nisko, to po prostu strach w oczach. Woda jest po prostu wszędzie. Oczywiście pole ryżowe może być suche w ostateczności.

P9070001.JPG

P9070003.JPG

P9070004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że się obijam.

Sadzę obecnie ryż. Fajnie, że młode sadzonki wyglądają jak włosie pędzla i sadzone są w kępkach. Łatwiej je zrobić. Wsadzam je koncentrycznie odchylone od punktu centralnego.

P9150001.JPG

Próby wody Vallejo. Finalnie będzie zabarwiona brązem.

P9150004.JPG

Druciane drzewko się mocuje do podłoża.

P9150005.JPG

Bambus z milliputa.

P9150006.JPG

P9150007.JPG

Robią się też figurki. Choć jeszcze dużo zostało do malowania...

P9150009.JPG

P9150013.JPG

Drzewka kręcę, po to mam ręce.

P9150014.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...
Ten model wiele mnie nauczył. Szczególnie z szewskiej terminologii.

Zerwałem dzisiaj przednie oszklenie, żeby wyczyścić owiewki. Na szczęście pył łatwo się starł. Przezornie wzmocniłem izolację wnętrza ze środowiskiem zewnętrznym. Obecnie model wygląda jak latająca chłodziarka lub jak pojazd do przewozu zwłok.

P8280001-1.JPG

 

Mozna wiedzieć co to za przeźrocze użyte do maskowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.