Skocz do zawartości

Jak 3 ,Zvezda 1:48


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wczoraj poszedł na blat u mnie ten model.Jestem na tym samym etapie. Duze zaskoczenie jak dla mnie, wykonanie jak Tamiya,wszystko fajnie spasowane.Malowanie z czerwonym nosem sobie daruje.Moze 15 Semion Rogovoy.Z polskim malowanie mozesz miec problem bo sa duze rozbieznosci w materiałach.Wiem ze Kuba chcial robic Polaka i skonczylo sie na czerwonym nosie.

Jakim kolorem robisz wnetrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

zdjęcia super, to fakt,

jesteś pewien tych kolorów? zwłaszcza z góry wygląda to co najmniej dziwnie...

wiem że lubisz takie cieniowanie, co do samej techniki malowania nie można się nic przyczepić - wygląda to bardzo dobrze, ale takie cieniowanie to imho bardzo dalece zaawansowana fantazja... ktoś to trafnie nazwał kiedyś "barokiem modelarstwa".

Widać w Twoich modelach duży potencjał, może czas się skupić na staranniejszym dopracowywaniu detali niż (jakkolwiek atrakcyjnym) efekciarstwie?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy oby niezbyt szeroko rozmycie kolorów wyszło? wygląda nieco na chlapanie aerografu.

chyba ,że to wina zdjęć lub mojego monitora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy oby niezbyt szeroko rozmycie kolorów wyszło? wygląda nieco na chlapanie aerografu.

pewnie jest troche za szeroko ale na pewno to nie chlapanie aero ,rozmycie to ok 1-1,5 mm co po przeliczeniu daje ok 5-6 cm w/g mnie do przyjęcia

 

Widać w Twoich modelach duży potencjał, może czas się skupić na staranniejszym dopracowywaniu detali niż (jakkolwiek atrakcyjnym) efekciarstwie?

 

!

 

juz to kiedys tłumaczyłem tak mi sie podoba i juz .

 

jesteś pewien tych kolorów? zwłaszcza z góry wygląda to co najmniej dziwnie...

wiem że lubisz takie cieniowanie, co do samej techniki malowania nie można się nic przyczepić - wygląda to bardzo dobrze, ale takie cieniowanie to imho bardzo dalece zaawansowana fantazja... ktoś to trafnie nazwał kiedyś "barokiem

 

 

kolory jakimi mam zamiar malowac były podawane kilka postów wczesniej , tylko jak zwykle uwagi zawsze są juz po

barok ,lubie barok

 

może czas się skupić na staranniejszym dopracowywaniu detali

 

 

detale są nie dopracowane ? a które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady dla gromady?

A imho to:

viewtopic.php?f=64&t=23792

skupiłbym się na szukaniu porad, a nie rozdawaniu.

nie bądź przewrażliwiony... a ta foka była robiona na sprzedaż i hoho ile temu...

 

juz to kiedys tłumaczyłem tak mi sie podoba i juz .

wiem, czytałem...

 

kolory jakimi mam zamiar malowac były podawane kilka postów wczesniej , tylko jak zwykle uwagi zawsze są juz po

barok ,lubie barok

 

były, spoko - czytałem, chodziło mi o to że ten c.szary wyszedł na modelu bardzo ciemny jak na ruskie barwy...

 

detale są nie dopracowane ? a które?

nie powiesz chyba że np. kokpit jest jakoś ambitnie zdetalowany... we wnękach też nie za bogato...

 

świetnie malujesz, trzaskasz super foty - brakuje modelarskiej wisienki na torcie

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiesz chyba że np. kokpit jest jakoś ambitnie zdetalowany... we wnękach też nie za bogato...

 

Szczerze mówiąc w moim modelu jest podobnie, prosto z pudełka ale mam jeszcze drugi taki zestaw i planuję nieco pobawić się z detalami. Jako laik nie mam niestety dokumentacji. Czy mógłbyś proszę pokazać mi (nam) jak to powinno w Jaku 3 wyglądać? Kabina i komory podwozia?

Słówko o poprawnej kolorystyce także mi i innym użytkownikom też się bardzo przyda.

 

Dzięki

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Robert, kalki z Begemota? Ten czerwony pas na płacie -ciekawa sprawa. Zaczynam Eduardowego Jaka-3, ale dam sobie spokój z polakiem bo za dużo domysłów w kwestii malowania.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil

 

Cze Robert, kalki z Begemota? Ten czerwony pas na płacie -ciekawa sprawa. Zaczynam Eduardowego Jaka-3, ale dam sobie spokój z polakiem bo za dużo domysłów w kwestii malowania.

Pozdr

 

Hej Leszek a ja mam gdzieś domysły ,instrukcja begemota mi wystarczy ,jesli chodzi o same kalki to nie są z begemota ,zbieranina z magazynu,paski na skrzydle i napisy ze Zvezdy i mało mnie interesuje czy na polskim były ,na moim są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie deklarujesz, że to nieważne, ale podpowiem (gdyby jeden z kolegów zaraz napisał, że sobie tego nie życzysz, to niech to będzie info dla innych czytających zainteresowanych budową modelu), że kilka skromnych informacji wraz z fotkami i propozycją schematu malowania polskiego Jaka-3 jest w najnowszym Lotnictwie z Szachownicą (nr 48).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.