Skocz do zawartości

Sikorsky CH-53 G Revell 1:48


slamacek

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak postanowiłem się go nie pozbywać i nie wymieniać na nic innego, tylko zbudować. W końcu leży u mnie circa 20 lat, to niech już doczeka się lepszych czasów.

 

To pierwszy wypust Revella, chyba z 1991 roku, śmigłowca w wersji cargo z armatą i jeepem do jej transportu

 

ch-53g_pudlo.jpg

 

ch-53g_plastik.jpg

 

kiedyś tam zacząłem go kleić, jeep z zestawu przeżył spotkanie albo z jednym z kotów, albo z moją nogą i wyglądą dzisiaj tak:

 

01.jpg

 

no i kilka zdjęć wyprasek, tudzież złożonych elementów (dużo powiedziane ):

 

01.jpg

 

07.jpg

 

06.jpg

 

08.jpg

 

11.jpg

 

21.jpg

 

24.jpg

 

23.jpg

 

W sieci znalazłem trochę zdjęć tegoż śmigłowca (w zasadzie monstrum – w 1:48 to pół metra żywej wagi) i już mówię, że to raczej będzie długa podróż. Można z nim zrobić praktycznie wszystko, jest w czym rzeźbić i co pokazywać, dlatego nastawiam się na więcej niż 12 miesięcy przygody z nim, będę chciał zrobić silniki, wzbgacić w szczegóły wnętrze, co nieco otworzyć... I choć jeszcze nie mam kalkomanii z pudełka, to będę chciał go pomalować właśnie w tym okolicznościowym kamuflażu mając nadzieję, że do czasu zakończenia budowy albo się ona znajdzie w ten czy inny sposób, albo moje zdolności wzrosną na tyle, że będę potrafił namalować te pegazy

 

na dzień dobry prośba do Was o pomoc w identyfikacji Jeepa – gdyż od jego reaktywacji chciałbym rozpocząć pracę. A jest co naprawiać:

 

rama

02.jpg

 

deska rozdzielcza

03.jpg

 

nadwozie w dwóch częściach:

04.jpg

05.jpg

 

no i instrukcja złożenia oryginału, ktora może być pomocna w identyfikacji modelu auta dla speców od Bundeswehry:

 

auto-1.jpg

auto-2.jpg

 

Z tego co ostatnio wyczytałem na helokit.com – jest w tym roku szansa na reedycję tego modelu – co dla mnie było dodatkowym bodźcem do rozpoczęcia tegoż warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypust tego modelu datowany jest na 1986 rok, to tak przy okazji.

A w związku z tym że mam tego bydlaka rozgrzebanego, zasiadam i podpatruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chodzi o wersję militarną.

W takim razie o ile się nie mylę jest to M38A1 (nie znam się aż tak na militarnych oznaczeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może to być albo M38 albo M38A1. Dodam że do tego modelu chyba się nie nadaje bo niemcy M38 nie używali. Jest to pozostałość po pierwszym wydaniu w malowaniu USMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses, pierwszy wypust – 1986, przepak 1993, zwracam honor – nie wiem skąd mi się ten 91 wziął jako pierwszy wypust, tym bardziej, że sprawdzałem kilka dni temu na scalemates. Ale też chyba mogę raczej na 94 przesunąć datę kupna tegoż śmigłowca. Czyli albo stuknęła mu druga dziesiątka, albo właśnie ma ostatnie naście

 

a przez ostatnią Twoją wiadomość chyba sobie te Jeepa odpuszczę – to miał być Niemiec, a nie mieszanka... armata też pewnie z pierwszego wypustu się ostała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armaty niestety nie jestem wstanie zidentyfikować, ale może ona przypasuje do modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj grzebania ciąg dalszy – znalazłem prawdopodobnego właściciela śmigłowca czyli niemiecką jednostkę: Mittleres Transporthubschrauberregiment 25 (zabijcie – nie mam zielonego pojęcia jak to przetłumaczyć), która ma pegaza w swoim godle.

 

teraz grzebię w poszukiwaniu zdjęć i planów silnika czyli General Electric T-64-GE-7 oraz jak największej liczby zdjęć szczegółów, otwartych klap, wnętrza.

Znalazłem bardzo ładne foty Burkharda Domke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.