Skocz do zawartości

Mil-24 - Italeri 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem pokazać wam sklejanie takiej oto padliny:

 

DSCF6010.JPG

 

Na poczatek założenia. Model powstaje z pomysłu kolegi z klubu modelarskiego p.t. - "Zróbmy sobie model za mniej niż 5 funtów".

Dodatkowo moim kierunkiem jest pancerka. Zatem model ten jest modelem testowym i sukcesem będzie jak uda się go ukończyć. Walorki nie przewiduję żadnej, gdyż w czeluściach magazynu czeka sobie Mil Zvezdy z zestawem Big Ed'a. Jak się już przekonał Paweł (PaRazo) w pancerce malowanie i żużycie modelu zasadniczo różni się od technik stosowanych w lotnictwie. Mam zatem zamiar potrenować to, a że model tani to i szkody nie będzie jak się spaskudzi.

 

Kolejnym powodem takich a nie innych decyzji jest pojawienie się kilka dni temu kolejnego potomka - to w znacznym stopniu ograniczy czas dostępmy na siedzenie przy modelu. A czas jest tu kluczowym czynnikiem bo model trzeba ukończyć do końca października.

 

Na początek malowanie - taki schemat:

 

DSCF6013.JPG

 

Jak widać oznaczenia Czeskie, które zasadniczo nie pasują do tego co pokazuje intrukcja:

 

DSCF6016.JPG

 

A że będzie z zamontowanymi osłonami (nie wiem jak się to nazywa fachowo) na wydechach to chyba jednak w takim malowaniu będzie ruski. Trochę to wszystko pogięte, ale coś się wymyśli. Najwyżej bedzie S-F.

W kązdym razie musi być coś co zawiera ten zestaw kalek:

 

DSCF6014.JPG

 

Z góry bardzo was przepraszam za profanację której tutaj będziecie świadkami, ale jakoś doświadczenie trzeba zbierać.

Na razie powycinane i polepione co nieco (większośc złożóna na sucho):

 

DSCF6011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny Hind, będę się w weekend zabierał za taką maszynę tyle że w 35 , może Polskie barwy ? ;) jest ciekawe łaciate i całe zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiasz mnie Kolego

Skoro, jak sam pisałeś, modelarsko siedzisz w pancerce, na jakiej podstawie twierdzisz że:

Postanowiłem pokazać wam sklejanie takiej oto padliny

A skoro wg. Ciebie jest to padlina, to po co się za to brać?

 

Z uwag praktycznych - wirnik główny w modelu kręci się w złą stronę. Trzeba go odwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - chciałbym go zrobić w malowaniu jak na pudełku a dodatkowo dać te osłony bo kolejny bedzie bez, tak dla urozmaicenia. To że z wymiarami jest cienko to wiem, bo czytałem recenzje.

Krzychu co do rycia to jest tak. Linie ma wypukłe, ale za to ma po obu ich stronach nity. Próba usunięcia linii na pewno skończy się ich uszkodzeniem. Nie wim jak to ugryźć.

Grzesiu, to było troszkę żartobliwie, nie chciałem nikogo urazić. Aczkolwiek jak pisałem mam też Zvezdę i po porównaniu ten wydaje mi się słaby. O wirniku też już na jakimś forum czytałem i choćby samo to nie za bardzo świadczy o jakości tego produktu. A czemu się za to brać? Ten kosztował mnie 5 funciaków a Zvezda 20. Jak coś mi z malowaniem nie wyjdzie to zawsze mogę sobie odpuścić wiatraki i Zvezdę sprzedać.

 

Mam jednak nadzieję żecoś tam się uda z niego wykrzesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak nadzieję żecoś tam się uda z niego wykrzesać.
Dasz radę

 

Proponuę Ci zostawić linie i nity, skoro model i tak testowy.

Po pomalowaniu będzie Pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bartek, nie wiem czy ja nie będę podglądać, he, he.

Panowie, temat trochę przysechł a to za sprawa dwóch czynników:

 

- pierwszy (główny) - chroniczny brak czasu związany z pojawieniem się 11 Lipca nowego potomka w naszej rodzinie i reorganizacją czasu oraz zasobów ludzkich

 

- produkowaniem dodatków we własnym zakresie (czego okrutnie nie lubię) do Whippet'a.

 

Ale jak tylko uda mi się w tamtym projekcie (czytaj: Whippet) uzyskać jako takie wyniki postaram się ruszyć coś i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu i ten model doczekał się niewielkiego postępu. Udało mi się pomalować trochę wnętrza, choć wiem że to raczej si-fi. Przedziału dla "pasażerów nie pokazuję, bo za dużo tam nie ma, a i widac po sklejeniu wiele nie będzie. Proszę nie bijcie za mocno, ja z zasady kleję czołgi he, he.

 

DSCF6590.JPG

 

DSCF6591.JPG

 

DSCF6592.JPG

 

DSCF6593.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Potrzebowałbym aby ktoś mi łopatologicznie wyjaśnił jak odciąć oszklenie z ramki bez uszkadzania go i aby uzyskać ładne wykończenie tegoż łączenia.

 

Odetnij z nadmiarem (ok:1mm) i doszlifuj,

a potem ewentualnie (jeżeli to jest fragment oszklenia, a nie konstrukcji owiewki)

spoleruj i masz gotowe... prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Zadziwiasz mnie Kolego

Skoro, jak sam pisałeś, modelarsko siedzisz w pancerce, na jakiej podstawie twierdzisz że:

Postanowiłem pokazać wam sklejanie takiej oto padliny

A skoro wg. Ciebie jest to padlina, to po co się za to brać?

 

Bo ten model to może nie padlina ale padaka w 100%. Dopasować w nim cokolwiek to jedna wielka sztuka... Lepiej zainwestować w Zvezdę. Mój model dzięki uprzejmości kotka zrobił miejsce dla innego modelu. Popatrzę jaki będzie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Pastwo, proszę...

 

...odrobina odwagi, model warto zrobić chociażby żeby się sprawdzić

 

Pozwolę sobie, pokazać kilka fotek "Łani" z italerki nie publikowanej na MW

na domiar złego, coś mnie pokusiło o przerobienie wersji "D" na "W"

Ja podjąłem się tego modelu, żeby sobie udowodnić że mogę... zvezde zrobić każdy może

 

Trzymam kciuki, bo można wycisnąć z niego przynajmniej takie efekty

 

DSCN4797.JPG

 

DSCN4864.JPG

 

DSCN4985.JPG

 

DSCN5039.JPG

 

DSCN5068.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro pan panie Grzegorzu już rozpoczął...to ja i pewnie kilku innych chętnie obejrzymy ten model w galerii.......no daj pan trochę natchnienia

 

Myślę, Sławku że bez warsztatu to nie ma sensu :( toż to

przeciętny model z italeri :( tym bardziej że nie prowadziłem warsztatu...

 

... a bez tego i kontekstu budowy to tylko mierny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj go, bo wyglada zacnie !!!

Kolega Spiton ja zwykle bez ogródek

 

Ale, ...żeby później nie było, sami chcieliście

W takim razie zapraszam do "warsztatogalerii", bo bez części

warsztatowej nie ma to sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.