Skocz do zawartości

F-16C blk 52+ Tigermeet 2011 1:48 Hasegawa + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Rozgrzebałem sobie poniższy zestaw:

 

lH4LEoD.jpg

 

W tym pudle Hasegawa daje poprawne dla polskich F-16 pylony i wlot powietrza, idealnie nadaje się pod przeróbki. Brakujące elementy, takie jak anteny i zasobnik na spadochron, mam zamiar odlać z F-16D Hasegawy, którego też mam.

 

Malowanie będzie poniższe, ale bez CFT

 

KXbPZeY.jpg

 

Rzut oka na kalki. Bardzo dobry druk.

 

hUlN5Bh.jpg

 

Dysza Eduarda dedykowana do innego producenta, ale po ściśnięciu kadłuba nawet pasuje. Pokażę więcej jak będę sklejał. Widać też odlany we własnym zakresie 'bird slicer' z kokpitu airesa do wersji D.

 

lXFOn6k.jpg

 

Wnęki ładne ale przy pasowaniu widać, że różowo nie będzie. Pasek polistyrenu powinien jednak załatwić sprawę.

 

JNmnxHt.jpg

I1e4XXe.jpg

 

Cenię Airesa za przemyślany podział technologiczny ich żywic. Czy to w przypadku różnych dysz, czy kół wygląda to lepiej niż u Eduarda.

 

tezy2X9.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Mniej więcej wpasowałem już wnęki podwozia.

Rc0l1IP.jpg

 

Trzeba jeszcze zamaskować przy przedniej dziurę. Wklei się kawałek polistyrenu.

fZoP79P.jpg

 

Główne wpasowałem przez podklejenie po bokach kawałków polistyrenu. Trochę się podszlifowało i na szerokość jest ok. Tylna przestrzeń do podklejenia polistyrenem, bo żywica jest za krótka.

nmJySMe.jpg

 

Najgorsze przede mną, czyli wyprowadzenie wlotu powietrza na wysoki połysk. Tak proponuje to Hasegawa:

5Oc3bxq.jpg

inRjZxe.jpg

 

Do wersji jednoosobowej nie mam żywicznego kokpitu więc postanowiłem tam zainstalować pilota. Jest w trakcie operacji łokcia, bo nie sięgał do drążka. Panele Hasegawy są całkiem w porządku jak na plastik, ale fotel dosyć biedny.

Zf1j4uD.jpg

13eVmyh.jpg

 

Rzut oka na całość. Szybki pocieniłem i całe wypolerowałem. Nie wiem czemu dwuosobowa wyszła mleczna na zdjęciu, w rzeczywistości jest taka jak jednoosobowa.

dptRmqy.jpg

yZsqcGh.jpg

vrdJQbn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

 

Chyba udało mi się wyprowadzić wloty powietrza na gładko. Ostre przejście elementów widocznych na poprzednich zdjęciach wyprowadziłem na okrągło przy pomocy miliputa, szpachli tamki i na koniec drobne skazy dissolved putty. Potem pomaluję na biało i wkleję w model.

 

cDiZh37.jpg

6gYz4XO.jpg

 

Jestem w trakcje zalepiania szczelin po wklejeniu wnęk głównych. Tylne i boczne szpary zakleiłem polistyrenem i CA. Przednią szczelinę mam zamiar zakleić szpachlą i wymyć patyczkiem kosmetycznym nasączonym leveling thinnerem.

 

cax0HWB.jpg

 

Pomalowałem też plastikowy kokpit. Fotel zestawowy zamieniłem dzięki uprzejmości kolegi na Wolfpack z barankiem. Pozostało do pomalowania trochę detali.

 

2a9be22.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Przy F-16 ostatnio skromnie, bo kończyłem inne modele. Teraz w końcu na warsztacie zostały tylko Jastrzębie (i jeszcze jeden drobny projekt ;) )

 

Kokpit do D w trakcie wpasowania. Trzeba jeszcze podszlifować od spodu, żeby dało się zamknąć połówki i będę szedł do malowania.

tgu3O55.jpg

 

Do wersji C zmontowałem pilota. Kask chyba nie ten, ale trudno. Powoli będę zamykał kadłub.

RMeQnpg.jpg

mju5dDh.jpg

lUisT7o.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na jaki kolor malujemy kokpit? Pomalowałem Gunze C306 ale teraz nie wiem czy nie zmyć, bo trafiłem na niepotwierdzoną informację, że wnętrze polskich jastrzębi to FS36231 czyli C317.

 

No i druga sprawa. Nie mogę trafić zdjęcia, czy nasze F-16 mają taki mały płaski wlot po lewej stronie?

tVHPUXt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Trochę ostatnio popracowałem.

 

Potrzebowałem sobie skopiować w żywicy parę rzeczy. Kupiłem zestaw Wolfpacka z zasobnikiem na spadochron i antenami pod wlot powietrza. Żywiczny zasobnik wygląda lepiej niż plastikowy więc do dwuosobowego też przeszczepię.

caDIDva.jpg

iqnCG9n.jpg

edOrhZ1.jpg

 

Hasegawa daje plastikowe bąble ale wyglądają trochę dziwnie. Trochę je opiłowałem, nakleiłem na blaszkę mosiężną, wygładziłem szpachlówką i przygotowałem do skopiowania.

CdjsG17.jpg

 

Nakleiłem też bird slicer Airesa przy pomocy fototrawionego szablonu.

XQ3CSK8.jpg

oEtKNTC.jpg

 

Mam również F-16 Tamki. Znacznie lepiej wyglądają tam pylony pod uzbrojenie, więc też postanowiłem je skopiować.

x8F8ZQM.jpg

nUl3ljd.jpg

 

Trzeba było dorobić długie światła pozycyjne na wlocie powietrza do wersji jednoosobowej. Podstawę w obu modelach zrobiłem z blaszki miedzianej. Element przezroczysty jest z zestawu, resztę dorobiłem z polistyrenu.

R7ZoDCX.jpg

Uj1Cid2.jpg

 

Tak wygląda moja odlewnia ;)

9AKlDse.jpg

 

Dokleiłem skrzydła do C, troszkę trzeba było poszpachlować, szczególnie od spodu.

GKIu2Xo.jpg

 

Przygotowałem trochę uzbrojenia. Żywiczne AIM-120C i AGM-65 Eduarda. Widać też poprawny plastikowy pylon do uzbrojenia AA Hasegawy.

XAo9sra.jpg

xkJxksc.jpg

 

Dysza Eduarda w trakcie malowania. Czarny gloss Model Master olejny, na to Super Iron Gunze.

Ga43bCt.jpg

 

Przemalowałem kokpit dwuosobowy na nowy kolor, ale nie jestem przekonany, chyba trochę za ciemny. Fotel jest z jednoosobowego w starym kolorze dla porównania.

Axdlfyu.jpg

gqvx4bZ.jpg

 

Całkiem ładny wylot działka Hase ;)

PhPbDS8.jpg

 

Tzw "beer cans" na krawędzi natarcia. Porównanie Hasegawy i Tamki. W Tamce jest bliżej rzeczywistości.

VoV9oW7.jpg

GOQp0yY.jpg

AsvAa7S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurka, ale te detale piękne robisz.

Szczerze zazdroszczę umiejętności odlewania.

Tez niedawno zamówiłem sobie ten zestaw WPD ze spadochronem.

Możesz napisać skąd masz ten szablon do mocowania anten przed wiatrochronem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i podziwiam Zgrabnie wychodzi Tobie detalowanie. Szkoda Adamie że nie wiedziałem wcześniej że kopiujesz ten zasobnik ze spadochronem... Zresztą ja robię "Polaka" z zestawu Tamki i nie wiem jak byłoby z pasowaniem. Korpus mam już gotowy, jutro dorobię anteny, może nie bedzie tak źle wyglądał przy Twoim Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.