Skocz do zawartości

A-4M SKYHAWK- Hasegawa/Eduard/Aires 1:48


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie lotniczym Tym razem, pod wpływem "odrzutowych" warsztatów forumowych kolegów Solo, Karambolis8 i Nużek, na warsztat biorę pierwszy raz w karierze modelarskiej powojenny samolot odrzutowy, moim zdaniem jeden z najładniejszych Zapraszam do pomocy znawców współczesnych maszyn, bo nieco zielony w temacie jestem po drugowojennych samolotach robionych od dziecka

 

Zestaw Hasegawy to górna półka pod względem detali i spasowania, malowanie będzie pudełkowe (jeszcze nie zdecydowałem które). Dodatkami są żywiczne Mavericki z Eduarda (Hasegawa niestety bardzo poskąpiła uzbrojenia) i siedząca w fotelu żywiczna figurka pilota pokazującego OK z Airesa - poza wymienionymi dodatkami nie przewiduję wielu bajerów, mam chęć na relaksacyjne modelowanie z pudła plus parę detali typu kable przy podwoziu i w kabinie

 

DSC_1642_zps2dppowgu.jpg

 

Figurka pilota oszlifowana i do sklejania wpasowana wstępnie w kabinę. Obok niego dwaj pomocnicy Olly i Wally sprezentowani mi kiedyś przez kogoś z intencją towarzyszenia mi w warsztacie - przydają się do trzymania na fotkach drobnych elementów

 

IMG_1656_zpsvvmgzqyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WRESZCIE jakiś normalny, porządny, amerykański, odrzutowy...

Mam ten model, niedawno kupiłem i kto wie, czy po Twojej robocie nie wezmę się za niego.

Model z bajecznymi detalami, oby był równie dobrze spasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-4 Dla KIWIsów to inna wersja niż to co buduje Desaxe.

Teraz dogrzebałem się do informacji że były tylko dwa A-4M przystosowane do przenoszenia Mavericów

A-4M_Skyhawk_II_zpsb6154b99.jpg

 

Jednym z nich jest A-4M (BuNo. 160246), ostatni wyprodukowany A-4M Dostarczony do VMA-331 w lutym 1979. Później przeniesiony do VX-5 stacjonującego w China Lake

 

160245%20A-4M%2006MAY86%20VX-5%20XE-16%20Maverick%20LHL-241745.jpg

VX-5 Vampires A-4M Skyhawk BuNo 160245, XE-16, & VX-5 A-4M Skyhawk BuNo 160264, XE-13, 06 May 1986.

Official U.S. Navy photo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam z ciekawością też sobie taki złoże tylko o parę centymetrów większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pl8fVGT.gif

 

Co prawda wybrałeś największą pokrakę wśród odrzutowców, ale pierwsze śliwki robaczywki. Miło, że miałem jakiś wpływ na decyzję kolegi współmodelarza, choć nie spodziewałem się.

 

Jakie wrażenie robi ta figurynka Airesa? Warto zainwestować w te ich pacynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenie robi ta figurynka Airesa? Warto zainwestować w te ich pacynki?

warto bardzo przyjemne detale według mnie, tylko on jest odlany z fotelem dedykowanym do A-4, choć nie wiem czy nie pasowałby do innych maszyn (moja niewiedza techniczna wychodzi )

 

Lepiej poszukaj innych kalkomanii. Ponoć zestawowe są lipnej jakości.

Dotąd miałem same dobre doświadczenia z kalkami od Hasegawy, ale rozważę inne malowania

 

Odnośnie uzbrojenia w AGM-65 to zasugerowałem się m.in. zdjęciem A-4M z VMA-324, ale pocisk to chyba AGM-62, wydał mi się na pierwszy rzut oka podobny do Mavericka:

A-4M_Skyhawk_of_VMA-324_dropping_AGM-62_Walleye_zpsnwwmkiss.jpg

 

Jakieś sugestie co do uzbrojenia dostępnego w miarę od ręki w sklepach? Tylko nie chcę girlandy bomb, jakoś wolałbym np. 2 pociski sensowniej wyglądające na niedużym samolocie. Może AGM-45 Shrike? Te od Edka wyglądają OK: http://www.mojehobby.pl/products/AGM-45-Shrike.html

A-4M_of_VMA-211_launching_Shrike_missile_zpse01qoetk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to Walleye.

 

Jak masz Maverici to moze pokombinuj cos z tymi maszynami testowimy z VX-5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullpupy to wcześniejsze wersje M już chyba ich nie przenosiła.

Masz glejta na Shrikea rob Shrikea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.