Skocz do zawartości

MiG-21PFM 62 PLM Krzesiny Eduard 1/48


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 4 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Wchodzę, będzie przynajmniej mobilizacja żeby skończyć to co zaczęte. Zestaw Weekend Eduarda+ dodatki takie jak blaszka do kokpitu, maski, metalowy pitot mastera, kalki ModelMaker i żywiczny fotel Airesa. W planie zrobienie drabinki i podstawki pod model z płytą lotniska, jak starczy czasu to może wodzidło się dorobi.

Egzemplarz będzie ten:

Poland%20MiG-21PFM%20cn%2094A6613%20sn%206613_zps4cwwblb8.jpg

Lata 80-te malowanie z godłem 62 plm.

Jak że model jest lekko rozgrzebany to termin do skończenia to 30.11.2015

IMG_6672_zpsvle3lyfx.jpg

IMG_6673_zpster9smwg.jpg

IMG_6674_zpsmqomaq93.jpg

Konfiguracja to otwarta kabina i hamulce aero( lekko uchylone), pod kadłubem GP-9, pod skrzydłami UB-32 (żywiczne zostały mi z zestawu Profipak z wersji MF).

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Malowanie dla mnie trudne bo z srebrnikami zawsze jakieś niespodzianki mi wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Od wczoraj wróciłem do miga. Zostało 20 dni, raczej marne szanse na doczłapanie do mety. Chciałem zrobić uchylne klapki upustowe ale po wywierceniu otworów po zamknięciu kadłuba praktycznie nie ma możliwości obrobienia wnęk tak żeby pocienić ścianki kadłuba. Ratując sytuację nakleiłem w miejsce dziur blaszki. Pasowanie kadłub - skrzydło nie jest tak idealne jak w MF-e, powstały szpary. Ale to pikuś, nic z czym nie można sobie poradzić. Z podwieszek wyleciał GP-9, będzie PTb-490 i 2xUB-16. Sporo roboty zeby przygotować bryłę do malowania. Każda nierówność, szparka ryska wyjdzie pod metalizerami. Trzeba dopieścić powierzchnię.

IMG_7036_zpshnwdfqz5.jpg

IMG_7043_zpsdedaaiv8.jpg

IMG_7046_zpseneiqvy8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mieli lekko rozgrzebane modele skrócono termin do 30.11 zakończenia budowy. Gdzieś zapodział mi się pitot Eduarda i metalowy master do PFM-a, zmuszony będę zamontować pitota z academy od PF-a.

Drabinkę sobie też zmajstrowałem:

IMG_7053_zpsympmwdld.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny fotelik.Zestawowy? Migi 21 i SU 22 to samoloty mojej młodości.Przymierzałem się do zakupu tego modelu i kto wie zobaczę jak Ci wyjdzie to tez sobie skleję.ale podoba mi się ten z delfinem.powodzenia w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Długo leżał, miał awarię pękł statecznik pionowy, zrobiłem reanimacją z tego co zostało + część z żywicznego statecznika od Airesa do MF-a. Finalnie miał być 6613 ale będzie 6909.

1%20kopia_zpsc8vjmeq6.jpg

Malujemy, na tą chwilę C08 + mieszanka po liniach C08 z H18( steel). Chcę jeszcze gdzieniegdzie prysnąć Alcladem ( dark aluminium) ale muszę sprawdzić na boku czy się nie pogryzie z położonym wcześniej gunze.

Podwieszenia, i to się raczej nie zmieni to będzie PTB-490 + 4xR3S na belkach Monsun.

IMG_8105_zpsnd86zlpk.jpg

IMG_8104_zpsezv6gx5s.jpg

IMG_8103_zpswfsjstpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę gdzie to pęknięcie było, czyli jest OK.

 

Zasiadam i obserwuję. Coś czuję, że za niedługo jeszcze kilka "szybkich" się na warsztacie pojawi. Solo coś kombinuje, u mnie też coś się pojawiło na składzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Końcowy montaż, + antenki, brudzenie podwozia itp. zabiegi. Linie będą jeszcze delikatnie zapuszczone AK dark brown jak sidolux przeschnie, finalnie będzie całość pryśnięta bezbarwnym półbłyskiem. Spróbuję dorobić jeszcze czarną uszczelkę na burtach kabiny.

IMG_8154_zpsfw2vz0m4.jpg

IMG_8157_zpsoegcwahl.jpg

IMG_8161_zpstelffowv.jpg

IMG_8159_zps3uqsxizb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.