Skocz do zawartości

Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn.


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

 

Witam szanowne grono

Przystepuje do tegorocznej edycji ZKM z powyzszym modelem.

Standardowo in-pudlo

th_20150924_184027.jpg th_20150924_184119.jpg th_20150924_184126.jpg th_20150924_184131.jpg

Model nabyty za grosze z powodu kiepskich kalek:)

Dodatki

th_20150924_184259.jpg

Tamka sie postarala i dolaczyla arkusz malowania w skali 1:1 szkoda tylko ze do innej wersji kamo niz potrzebuje.

th_20150924_184429.jpg

Planuje wykonac egzemplarz P9386 QV-K 19 Sqn S/Ldr Brian Lane, stacjonujacy w Fowlmere w Marcu 1940. Jakby ktos chcial to tutaj krotka historia pilota.

Co tu duzo pisac trzeba rzezbic

Wszelkie porady mile widziane.

Do ekspertow od spitow ten konkretny QV-K mial niestandardowo pomalowany kolpak smigla. Spekulacje sa pomiwdzy zoltym a szrawym moze ktos moglby pomoc w temacie. Czy klapy w pozycji otwartej na postoju sa na miejscu czy raczej zamkniete?

Czy ktos mogly pomoc w doborze kalek z napisami eksploatacyjnymi do MK.I. Widzialem do VIII i IX czy do wszystkich spitow byly takie same???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie podlubac troszke w piatkowy wieczor. Na pierwszy ogen poszedl kokpit. Bylo ciecie,bylo giecie, wiercenie i klejenie i tak to wyglada na chwile obecna:

th_20150925_234514.jpg

A tak po zlozeniu na sucho

th_20150925_234841.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Czasu malo ale cos sie ruszylo. Kokpit dostal kolorkow jeszcze kilka drobiazgow potem wash i jakies przetarcia.

Zgodnie z sugestia Feflect-a zamieszczam fotke.

20151104_001302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie fakt ze nie ma sie czego czepnac

Teraz tak czy fotel w MK. 1 byl interior green z czarnym oparciem czy moze caly brazowy?

Czy klapy w pozycji otwartej na postoju sa na miejscu czy raczej zamkniete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No ni ma sie czego czepiać

 

No nie jest tak do końca.

 

Kolory na MK.I/II powinny być tak rozmieszczone. W miejscu gdzie występuje czarny był na tych wczesnych wersjach przedział akumulatora, wraz z Mk.V przeniesiony do tylnej części kadłuba i tam już pozostał na stałe, wszystkie późniejsze wersje miały już tak samo

e2d26bc651a225ca.jpg

 

 

Z fotelem w MK.I różnie bywało były metalowe całe zielone, były też brązowe bakelitowe, bez zdjęć konkretnego egzemplarza nie sposób określić. Kolor tapicerki to też inna bajka mogło być tak, lub tak. Materiał fotela nie definiuje koloru obicia. Natomiast wersja metalowa różniła się kształtem wnęki siedziska, w metalowym wnęka na spadochron siedzeniowy ciągnęła się w poprzek siedziska na całej jego szerokości, w bakelicie w kształcie "rozciągniętego" sześcianu centralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po dlugiej przerwie. Prace ruszyly do przodu. Przetarcia i wash w kokpicie:

20151119_204415.jpg20151119_205757.jpg

20151119_222220.jpg

Czeka mnie jeszcze troche walki z wydechami

20160412_224215.jpg

i skrzydlami

20160412_224003.jpg

A tak to wyglada na chwile obecna

20160412_223810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spit po zabiegach szpachlowania i podkladzie obsycha. Jaki kolor bedzie najlepszy na preshading? Myslalem o czarnym ale boje sie ze wyjdzie za mocny na spodzie. Czy w mk1 byly wystajace lufy dzialek w skrzydlach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka z KMami (nie działkami ;) ) się nie pomyliła.

 

spitfire-i-wing-structure.jpg

 

http://spitfiresite.com/2010/04/concise-guide-to-spitfire-wing-types.html

 

Co do preshasingu. Czarny to taki standard wałkowany siłą rozpędu ("Słowacki wielkim poetą był" ) ale z efektami bywa różnie, bo czasami jest ok, przy ciemnym kolorze wierzchnim, a czasem przebija aż nadto. Kolor do cieniowania dobrze jest dobrać ciemniejszy od kamuflażu, ale tak bez przesady. Popróbuj z odcieniami szarości, albo z ciemniejszymi barwami od kolorów kamuflażu. Coś Ci na pewno przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya się nie pomyliła, ale nie oznacza to, że taki układ Browningów występował we wszystkich Mk.I. W przypadku P9386 to anachronizm i w modelu będzie to oczywisty błąd.

 

A tak w ogóle, to o ile pamiętam zimą 1940 samolot nie latał już w 19 Sq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya się nie pomyliła, ale nie oznacza to, że taki układ Browningów występował we wszystkich Mk.I. W przypadku P9386 to anachronizm i w modelu będzie to oczywisty błąd.

 

A tak w ogóle, to o ile pamiętam zimą 1940 samolot nie latał już w 19 Sq.

 

Co do tego to nie mam 100% pewnosci ale wiosna samolot przejal ktos inny z tego co czytalem ale w marcu jeszcze ponoc byl w 19.

 

Spit dostal pierwszy kolor XF21 sky po uprzednim delikatnym preshadingu

20160416_003955.jpg

Jestem zadowolony z efektu poniewaz nie chcialem aby preshading za mocno przebijal.

Co do malowania samolotow to jest moj pierwszy malowany areo wiec jaki macie patent na maskowanie spodu skrzydel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maly update

20160428_234344.jpg

Malwany farbami od tamki (mieszanki i proporcje wedlog instrukcji) obecnie juz po 3 warstwach blyszczacego cleara od revella. Jak mi sie uda to w piatek wieczorem zaczne kalkowac. Jaki kolor washa bedzie najlepiej pasowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update Spit dostal wiekszosc kalek

20160430_003656.jpg

20160430_003634.jpg

Kalki BarracudaCals klada sie super zero problemow za to xtradecal juz gorzej oznaczenia RAF na skrzydlach. Po kilkukrotnym traktowaniu solem nadal troche pomarszczone macie jakis pomysl zeby pozdbyc sie pomarszczen?

tak to wyglada

20160430_121824.jpg

20160430_121830.jpg

20160430_121844.jpg

20160430_121853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod duzymi oznaczeniami bylo powietrze poniewaz kalki grube a na gorze na krzydle jest wypuklosc dosc duza. Spr zalac je obficie solem i zobacze co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczylem z kalkami jest troszke lepiej ale nie tak jak byc powinno. Na ebay udalo mi sie znalezc zestaw british insignia techmod-u za grosze wiec za kilka dni powinny byc u mnie. Jak mi z tymi kalakmi nie wyjdzie trzeba bedzie szabloniki zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Dzisiaj udalo mi sie polozyc ostatnie kalki (jeszcze w trakcie dzialania 'Solo' ;) teraz musza sie ulozyc na to pojdzie bezbarwny i wykonczeniowka

 

20160907_212544.jpg 20160907_212745.jpg 20160907_212837.jpg 20160907_212902.jpg 20160907_220842.jpg

 

Jaki kolor washa polecacie pod kamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.