Skocz do zawartości

MI-1/SM-1


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie panowie.....poszukuję fotek,materiałów...jakie tylko możliwe...zwłaszcza spodu tego śmigłowca no i schematów malowania...może jakieś ciekawe posiadacie....nie mam też żadnego ujęcia osłony przekładni w widoku od góry(nie wiem jaki tam jest otwór pod wirnikiem )......może są jakieś ciekawe publikacje o tym śmigłowcu..........DZIĘKI ZA POMOC,WIEDZIAŁEM,ŻE MOGĘ NA WAS LICZYĆ

 

p.s.szczególnie interesuje mnie wersja sanitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc tak Sławku, receptą na Twoje bolączki będzie Aeroplan.

W dwóch numerach jest opstrykany i rozrysowany ten śmiglak dokładnie (sesja robiona specjalnie dla tego pisemka).

Pierwsza część jest w numerze 4/2006 (10 stron fotek i rysunków)

Druga część jest w numerze 1/2007.

 

Malowanie - większość to zielono - błękitna i nawet taki sanitarny latał z cywilnymi znakami SP-SXD

Tu jego ładna fotka: http://allegro.pl/smiglowiec-mi-1-tbiu-38-i5602906114.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Super temat. jak mnie nikt nie wyprzedzi i nie podrzuci czegoś gotowego to jutro podjadę do Swidnika i obfotografuje dokładnie spód. Reszta to trzeba by w Dęblińskim muzeum ale też do zrobienia bo i tak wybieram się podotykać mi-24....musiałbyś tylko łopatologicznie opisać czego dokładnie potrzebujesz.

Zdradzisz coś więcej na temat projektu?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie hej.......w sumie to mam dylemat jaki numer boczny wybrać...ale najlepiej jakiegoś egzemplarza,którego będę posiadał jak najwięcej fotek.....a w tym przypadku to tak jak i w MI-2 widzę...dżem,mydło i powidło ........Leonie jeśli będziesz już cykał fotki to chodzi mi o mocowanie podwozia głównego...tam są chyba jakieś otwory czy coś...no i ogólnie co tam uważasz...a chcę wykonac SM-1 w 1/33...bo mam gotowy zarys bryły,tyle,że to już nie będzie kartonówka,a plastikówka z deka podrasowana mam nadzieję......

 

044.JPG

045.JPG

046.JPG

042.JPG

 

wczoraj zacząłem próby z ogonkiem......wzoruję się na tym co robi GEM ze ZLIN-em...ale zamiast blachy tłoczę coś tam w plastiku.......Mikołaju,turyści jeszcze szaleją...zwłaszcza w week-endy ....ale właśnie w Drzonowie stoi ta wersja,którą chcę zrobić,czyli bez wyoblonych okienek....itd. ....

 

Acha Grzesiu jeden z tych Aeroplanów,chyba posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jakby co mogę jutro do południa "zaczerpnąć" z czeluści biblioteczki w/w pozycje (AeroPlan i TBiU) i poskanować a wieczorkiem mogę Ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajne zdjęcie tych otworów przy podwoziu głównym.

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/helicopters/mi-1m_yaroslavl/Mi-1_0162.jpg.html

Trochę zdjęć spodu też tu jest (z wyjątkiem miejsca, gdzie mu zrobili dziurę na cokół)

http://walkarounds.scalemodels.ru/v/walkarounds/helicopters/mi-1m_yaroslavl/?g2_page=1

W Modelarzu były plany SM-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem archiwum pod kątem malowań sanitarek.

Najciekawsza konfiguracja jaka znalazłem to SP-SXD bo jest z dodatkowymi kapsułami/gondolami (czy jakkolwiek to się nazywa) dla chorych. Malowanie - zielono błękitne.

Tu na fotce nafaszerowany krzyżami jak dobra kasza skwarkami

Sm-1S SP-SXD

SP-SAL (malowanie dwubarwne, ale góra nie zielona tyko jasna, może szara?)

SP-SAC miało ponizsze malowanie (nie wiem czy te same kolory) + krzyże:

02600153.JPG

SP-SAM podobnie jak SP-SAC tylko kształt "pioruna" nieco inny

SP-SXA malowanie wojskowe ale krzyże dodatkowo na belce, a te na kadłubie mniejsze. Przemalowany później na malowanie jednobarwne (przypuszczalnie szare).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie jeszcze raz,ale mi nie chodzi o ten śmigłowiec...dałem te zdjęcie jako przykładowe tego typu śmigłowca,który chcę zrobić .......raczej zrobię zielono-błękitnego...i ja akurat chcę zrobić MI-1A.....W sumie cały czas próbowałem rozkminić konkretne różnice wersji wczesnych i póżniejszych...i już powoli to wszystko wyłapuję...jest kilka istotnych różnic wizualnych i o to mi właśnie chodziło.........

 

MIKOŁAJ 75 jednak ta wersja z DRZONOWA jest odpowiednia,różni się od mojej jedynie budową oszklenia...u mnie jest wszystko na płasko,a w tej wersji są niektóre okna wypukłe...no ale mogę spróbować coś wytłoczyć na okrągło no i golenie podwozia mają kolor chyba czerwonawy,nie wiem czy tak było w orginale...wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, to co robimy?

Bo na to wezwanie

szczególnie interesuje mnie wersja sanitarna.
ja od rana przekopuję archiwum pod kątem sanitarek, a tu...
ja akurat chcę zrobić MI-1A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Grzegorzu weż tego Sławka bo nie wie co czyni...to poprostu z niewiedzy...jak rozeznałem ten klimat,to zobaczyłem,że sanitarka to już prawdopodobnie póżniejsze wersje......a ja mam wczesniejszą,chociaż jak możesz i dysponujesz czymś konkretnym,to nie mówie,że czegoś nie zmienię...narazie mam ten model w tak wczesnej fazie,że wiele mogę zmienić ...np.przód....toż ja robię prawie łod podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103160-b.jpg

Ten jest fajoski, bo to przepak Voca Gran. Cały przód to jeden przezroczysty element

Późniejsze autorskie wyroby Amodela, w tym sanitarny, miały osobne szybki, które są jak ze starszego brata. Na nich poległem, ale jeszcze do do "smutka" wrócę...

Chciałem zrobić sanockiego SP-SAM w ciekawych barwach.

"Pienkny" malunek na pudełku Grana

 

Nowy%20obraz1_zpspqt0nvsn.jpg

 

A tu oryginał

 

http://galeria.aviateam.pl/photo/2692

 

Parę zdjęć z epoki

Nowy%20obraz2_zpswrtgftdu.jpg

Nowy%20obraz3_zps5iozlpg5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaale mam ubaw z tym śmigłowcem......czeski film......może mi ktoś powie co ja robię za model ...

Leonie naprawdę fajne ujęcia.....bo w sumie to nie ma wyboru aby konkretnie zobaczyć spód,no pod warunkiem,że się człowiek gdzieś wypuści,do jakiegoś muzeum.......dzięki .......Krystek właśnie,ty zwróciłes uwagę na oszklenie,bo rzeczywiście jest inne,no i kształt nosa jest taki zadarty do góry.....a w póżniejszych wersjach bardziej okrągły.....i właśnie na tych fotkach twoich jest wersja sanitarki w "starej budzie" z zadartym nochem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.