Skocz do zawartości

Su-33 Sea Flanker 1:48 Kinetic


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obiecałem sobie, że jak tylko dostanę ten model, to rzucam wszystko co robię i rozgrzebuję kolejny warsztat

 

Na razie jeszcze niewiele mam sklejone, więc pierwszy post to będzie bardziej skrócony in-box. Model mam zamiar wykonać bez modyfikacji. Z waloryzacji zamówiłem jedynie toczoną rurkę pitota od Mastera.

 

Pudło jest na prawdę spore. Ale nie ma w środku luzu, jest wypchane ramkami.

NvBfRHT.jpg

GJZrm5j.jpg

 

Kalkomanie bardzo ładne, drukowane przez Cartograf. Jedynie białe elementy wydają się trochę prześwitujące.

YRUiy5D.jpg

 

Blaszki wyglądają fajnie. Ale są bardzo cienkie. Tak cienkich jeszcze nie widziałem. Arkusz wygina się pod własnym ciężarem.

uSdrgme.jpg

 

Oszklenie wygląda bardzo ładnie. Jest w miarę cienkie, szew jest bardzo delikatny, przejrzystość zadowalająca. Delikatne zniekształcają obraz. Po przeszlifowaniu i polerce będzie idealnie.

ifyxXIb.jpg

TJkpIBj.jpg

wIzW4qM.jpg

 

Detale wykonane są na takim poziomie, że żywice są zbędne.

 

Elementy kokpitu

Z9dNmll.jpg

qRFSvMs.jpg

xvg8qBx.jpg

 

Podwozie

AgwHmo1.jpg

vontFaJ.jpg

NYyU614.jpg

 

Wnęki podwozia zbudowane są tak, że każda ścianka to osobny element. Dzięki temu mamy bardzo dokładne odwzorowanie detali. Boki schodzą się z kadłubem na ostro, tak że nie będzie widać miejsca łączenia elementów. Postaram się to pokazać lepiej w trakcie budowy.

sNrXmsa.jpg

 

Dysze super cienkie jak na plastik, bardzo ładnie odwzorowane. Jedynie od wewnątrz jest jakoś płasko. Może spróbuję coś tam poprawić.

WDQSKw0.jpg

 

Uzbrojenie. Nie ma kompletu na wszystkie pylony. I tylko A-A. Ale bardzo ładne, niewiele ustępują żywicznym Eduarda.

dR7aSBP.jpg

 

Hamulec i pokrywy podwozia. Żadnych śladów po wypychaczach. Jedynie na pokrywie przedniego podwozia, ale malutkie i wypukłe. Usuwa się bez szpachlowania.

zYSGAEI.jpg

8hl23AW.jpg

 

Powierzchnie sterowe. Są tak pomyślane, że bez żadnego krojenia można te same elementy zamontować na prosto jak i wychylone.

OCgJynl.jpg

mzOxlKo.jpg

 

Wloty powietrza. Tam było trochę szpachlowania, szczególnie jeśli chce się zrobić je bezszwowo. Ale szlifowanie nie powinno być zbyt trudne.

FNSN0A3.jpg

4oK9vKI.jpg

 

I na koniec kadłub

grwsqEO.jpg

Xh39bx2.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Edytowane przez Gość
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model faktycznie robi wrażenie.

W odróżnieniu od mocno promowanego ostatnio MiGa-31 AMK, ten chyba ma bardzo cienkie linie podziału, natomiast detal wydaje mi się równie niesamowity.

Dziwią mnie tylko te kalkomanie - taki mały arkusik dali, bez większej ilości napisów eksploatacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Nie miałem ostatnio dużo czasu, ale troszkę posklejałem. Wszystkiego nie pokazuję, bo po co, tylko ciekawsze momenty.

 

Pierwsza rzecz - kokpit. Na prawdę super wygląda. Sporo elementów i będzie się łatwo malowało.

6Q39Gy9.jpg

 

Kabina i owiewka. Tutaj jest drobny zgrzyt. W realu wygląda to tak

1024px-Cockpit_of_Sukhoi_Su-33_%282%29.jpg

Czyli mamy na krawędzi kabiny wystający rant który przechodzi płynnie na wiatrochron. W modelu próbowali to jakoś odtworzyć, no ale wyszło problematycznie. Z powodu doklejanych boków kabiny trzeba zaszpachlować szparę. Boczki są też ciut za krótkie, więc nie dochodzą do owiewki. Jakbym spasował z przodu, to by zabrakło z tyłu. Na owiewce oczywiście rantu nie ma, ale postaram się go dorobić. Może uda się to jakoś wyprowadzić.

8ejN7nI.jpg

 

Wlot powietrza. Tu sobie niepotrzebnie utrudniłem robotę. Dolot do silnika składa się z dwóch połówek, górnej i dolnej, które wklejamy do głównego elementu. Na każdej są 4 ślady po wypychaczach, które łatwo usunąć, chyba że tak jak ja, sklei się najpierw całość do kupy :/

CZPonxD.jpg

 

Do zaginania blaszek zmontowałem sobie taką zaginarkę ;)

PdEZfW7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina faktycznie robi wrażenie.

Chyba nie powinno być kłopotów z pomalowaniem tych wszystkich przycisków i w efekcie nie będzie wyglądać gorzej niż żywiczna.

Ten model zapowiada się interesująco, szkoda że zobaczymy go pewnie za kilka lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Okazało się, że w obu zestawach stateczniki pionowe mają tą samą wadę - niedolane końcówki.

 

I9t99wH.jpg

 

Na forach zagranicznych wyczytałem też, że ktoś miał podobne wady we wnęce hamulca. Na szczęście Kinetic szybko reaguje na takie sytuacje. Wysłałem mailem zdjęcie i adres w weekend, wczoraj dostałem informację, że dwa komplety stateczników są już w drodze

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.