Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Tigermeet, czyli latające kociaki...


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas!

 

Wymyśliliśmy wspólnie z kolegą RAV projekt grupowy. Mianowicie będziemy budować modele latadeł ze zlotu Tigermeet, czyli wszystkich jednostek lotniczych posiadających TYGRYSA w godle.

 

Tutaj jest strona na której jest część Tigermeeta należąca do 31st sqn. Zarówno ja, jak i RAV robimy tworzymy modele jednostek z tego dywizjonu http://www.31tigersqn.be/the_site/

 

Na razie proszę się opowiedzieć, czy byłby ktoś chętny oprócz nas dwóch na udział w projekcie (RAV robi jednego, ja jednego powoli wykańczam, a drugiego dzisiaj kupiłem).

 

Ja osobiście robię to:

 

f4d05a7d64811d0f.jpg

 

 

Jeśli jeszcze choćby jedna osoba zgłosi chęć udziału w projekcie, to relację z mojego F-16 C (Projekt Mikołajkowy) przeniosę tutaj (tzn. fizycznie, to nie ja ) i tym samym rozpoczniemy projekt.

 

Pozdrawiam i liczę na liczne grono kociak-builderów

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okej zatem już wszystko poprawione.

 

Trochę się pospieszyłem, a moja wiedza lotnicza jest niewielka

 

 

Jeszcze raz zapraszam do projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Suczka obiła się o oczy

 

W takim razie zapraszam do wklejania fotek z postępów prac. Ja wkleję coś dzisiaj, albo jutro bo poleciałem do przodu z kopyta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem brakującą część ścianki pomiędzy wnękami podwozia głównego. Stateczniki wraz ze skrzydłami cofnąłem do tyłu, ale jeszcze ich nie wyrównałem i nie zaszpachlowałem.

 

Przyklejony został nos. Ster kierunku jest tylko włożony "na sucho".

 

Zaszpachlowana jest dziura na garbie, a także wlot powietrza. Z wlotem miałem sporo problemów, ale myślę, że nieźle sobie poradziłem. Teraz widać , że wlot prowadzi gdzieś wgłąb samolotu, a nie w stronę podwozia. Zaszpachlowałem także jamy skurczowe na hamulcach aerodynamicznych.

 

e8ebed7f2bca0068.jpg

b6847077b1c108e3.jpg

b0aaa6f034238bff.jpg

faa4bd252b3d4913.jpg

4b896d3d8cf425f2.jpg

0a3f1a8e844d476e.jpg

9ec04be0ad2145cd.jpg

6cdf8ecd453ee5df.jpg

6079c309de0d20f5.jpg

 

 

No to tyle na teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna... A ja myślałem, że to zależy od ułożenia dżoysticka

 

 

Edit: AAaaa teraz zakumałem dopiero.... Że jak się od tyłu popatrzę, to powinny na zewnątrz opadać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Poprawione

 

Chwilowa przerwa, ponieważ schnie szpachla (na łączenie skrzydeł trochę tego musiałem naładować

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się dołączyć do Waszego projektu? Też zaczynam sklejać F-16 i nie mam pomysłu na malowanie, a widzę,że tu są ciekawe koncepcje.Jestem początkującym modelarzem więc znajdźcie mi jakieś proste malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji srebrny, biały, czarny, metal gun, jasny szrary(prawie biały) i dwa odcienie zielonego. ( to są maty) Oraz ciemno czerwony zielony jasny i szary. Te są błyszczące.Może pomożecie mi znajść jakieś ciekawe malowanko, bo szukałem i nic ciekawego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W szafie znalazłem coś takiego:

skan181rh1.th.jpg

Nada się?

 

Chciałem zrobić go w polskich barwach, ale skoro tu taka akcja...

I do kiedy ten projekt trwa? to byłby mój pierwszy złożony porządnie odrzutowiec:P. Nie znam się na odrzutowcach więc prawdopodobnie będę mieć wiele pytań... a i jeszcze muszę się w jakąś żywice lub blaszki zaopatrzyć ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne,że zajrzałem. Model Kitecha w skali 1:72. Nie, kalkomanie ma z takim czarnym jastrzębiem. Z oznaczeniami to nie wiem bo to będzie moje pierwsze takie malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wstępnie dołączam do projektu

 

Oznaczenia w kalkomaniach mają błędy. W godle NATO brakuje koloru niebieskiego (nie był to "prześwitujący" błękit tła). Napis "313 SQUADRON" był żółty z niedużymi czarnymi paskami - w kalkach są one znacznie przesadzone.

Co można na to poradzić??:/

 

link

Co sądzicie o tych blachach? korzystając z świąt może sobie takie sprawie

 

Nie wstawiaj proszę tak długich linków bo forum się rozjeżdża. Tym razem poprawiłem następnym usunę post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eFka jest piękna

 

Postaram się dzisiaj dać fotki już pomalowanego F-16. Wczoraj dostał podkład i wygląda nawet nieźle... Jedyny problem, to całkowicie zeszlifowane linie podziału w niektórych miejscach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przepraszam,ale ja wycofuję się z tego projektu grupowego.Dostałem ostatnio propozycję zrobienia kilku modeli od podstaw i muszę temu tematowi poświęcić dużo czasu. Dziękując za wyrozumiałość , życzę powodzenia przy tworzeniu tych pięknych malowań samolotów .. POZDRAWIAM Munari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.