Skocz do zawartości

1/48 Su-22M4 Smer


Juno

Rekomendowane odpowiedzi

To co zaznaczyłeś na fotce trzeba wyciąć( lub nie jak komuś takie uproszczenie nie przeszkadza). Pytasz o blaszki, model jest ubogi i każdy dodatek jest wskazany, tylko czy sobie poradzisz z tym tematem. To trudny model, po tym co widzę jak skleiłeś zbiorniki i ub wydaje mi się że powinieneś zainwestować w pierwszej kolejności w szpachlówkę - łączenia elementów biją po oczach strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Leszek napisał, zbiorniki i UB do poprawki i inwestycja w szpachlówki. Jak chcesz to podeślę zdjęcia ukazujące szczegóły do baniakow, mają spawy itp. Co do dodatków, OCP Mastera przysporzy trochę problemów. Będziesz musiał dorobić elementy mocujące, a z tym jest trochę zabawy i przymiarki na sucho. Napewno skus się na fotel zywiczny bo akurat to będzie dobra inwestycja. Co do blaszek, zastanów się czy dasz radę to pokleic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!

W ostatnim czasie doszły do mnie zakupy:

88dbfbf8e86aab38.jpg

301e38f17283417b.jpg

51102536c98ad27a.jpg

a0ce03f617872be9.jpg

 

Nie mam pojęcia, jak to poskładam Blaszki kokpitu już sobie odpuszczę, a z tym co mam, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę

Obecnie planuję ogarnąć fotel, następnie kokpit, a w dalszym ciągu będę się brać za resztę samolotu.

 

Focus - dzięki za link, ogromnie przydatny

Szpachlówka pojawi się w momencie rozpoczęcia klejenia kadłuba. A jeszcze kilka pytań.

1. Czym kleić blaszki i elementy żywiczne?

2. Jak malować takie drobinki? Spray się nada, czy może lepiej pędzel i rozcieńczona farba? Od razu mówię, nie mam aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,ze działasz dalej

Dotarł do mnie tez model tego samolotu

Twój warsztat będzie dla mnie bardzo pomocny

Powodzenia w dalszych pracach

Trzymam mocno kciuki ,bo to fajna " Rura"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Jeżeli chodzi o klejenie blaszek i żywicy to chyba tylko klej cyjanoakrylowy czyli kropelka

Co do malowania to skoro nie masz aero to pozostaje Ci zaopatrzyć się w dobre pędzelki modelarskie (np: Italeri lub Mag-Pol ) Okrągłe i płaskie, gdzie włosie jest drobne i miękkie i takie pędzelki ładnie rozprowadzają farbę. No i są różne rozmiary tych pędzelków począwszy od najmniejszych 000 do sporych jak np 16

Ze sprayem bym był ostrożny bo lubią pluć farbą, ale to zależy już od umiejętności Modelarza. Kibicuję Ci bo sam mam w planach zrobienie suczki z Powidza I wiem że to jest wyzwanie zważywszy na poziom spasowania modelu i jego liczne uproszczenia które trzeba eliminować za pomocą dodatków:)

Powodzenia

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Biket, powiem Ci szczerze, że pędzelków boję się jak ognia Wyobrażam sobie te zacieki wszędzie

 

Powoli zacząłem składać fotel. Za każdym razem, kiedy dosiadam do prac nad modelem, zastanawiam się, co mnie do tego podkusiło Ponadto zaskakuje mnie sposób montażu.

I tutaj jedno z miliarda pytań: Czy te wszystkie części fotela trzeba skleić kropelką, czy będzie się to trzymać? Co poeta miał na myśli?

08ad3ffd740aace0.jpg

c323ccc62c5d5d3c.jpg

 

I temat numer 2:

Przymierzałem części i widzę, że fotel do ścianki (29) pasuje jak ulał, ale ten kikut z podstawy (czerwona ramka ) go blokuje. Najlepszym pomysłem będzie wyrównanie. Dobrze myślę?

375d0aaead6325d1.jpg

4dc9904894104ed1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel jest zrobiony na wzór oryginału. Natomiast kabina w smerze to fantazja ten fotel żywiczny napewno by pasował do kokpitu żywicznego, a tutaj pozostaje Ci dopasowanie. Jak zetniesz ten wystający element to będziesz musiał zamaskować dziurę w tylnej ściance kabiny. Tylko żebyś się nie poddawał a co do elementów fotela to masz chyba instrukcję do niego. Dodatkowo jak czegoś nie wiesz, posiłkuj się zdjęciami z neta i 3 razy przymierz zanim coś skleisz lub przytniesz! Unikniesz dodatkowych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.