Skocz do zawartości

Mig-i


marekw111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zaczynam przygodę na tym forum,trudno określić z jak wielkim bagażem doświadczenia i umiejętnościami. Oglądałem zamieszczone tu prace i powiem że jestem pod wrażeniem.Dlatego zdecydowałem na występ, raczej pod kątem uzyskania pomocy od tutejszych forumowiczów,bo jak wspomniałem jestem pod wrażeniem ich prac i umiejętnościami.Postawiłem przed sobą cel, skolekcjonować modele odrzutowych samolotów prod. ZSRR/ Rosja,od Mig- 15 do ostatniego dostępnego w skali 1:48. Proszę o podpowiedzi,uwagi i krytykę.

 

Na początek Mig 15 Trumpeter 1:48,to co do tej pory udało mi się zrobić.

5877886907_zpsrfjdjtea.jpg

WP_20160207_12_45_15_Pro_zpsnv4jawnq.jpg

12716393_440141382843075_6323452732858432229_o_zpsxptfuzdo.jpg

12716152_440891772768036_1536176861707392192_o_zpsl32ljvnv.jpg

12698234_442212995969247_7394300514302751976_o_zpslpye9itl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie się tych metalizerów obawiam, zanim dojdę jednak do tego ,długa droga. Laweta,tylko na przymiarkę,jeszcze przy niej jakieś 50% roboty,wnęka na elektronikę,całą wnękę na lawetę,dopieścić wnękę podwozia przedniego, kokpit już zostawiam w spokoju,przy następnym Migu 15 zrobię lepiej.Tak więc poprzeczkę postawiłem sobie wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie,że ten kierunek nie jet popularny,albo samoloty MIG nie są godne uwagi, czy może wszystko co do tej pory zrobiłem jest tak skopane że nie ma co komentować,by ewentualnie poprawić,ulepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w zestawie,czyli goła,trzeba sporo w nią włożyć dodatków to co teraz jest na fotce to jest min. Dzisiaj może popracuję nad nią.A jak zmienić tytuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na taki zmienię tylko w jaki sposób to zrobić na tym forum. Kiedyś szalałem na kolejowym,więc znałem każdą opcję,tutaj raczkuję,więc to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy tyle. Wie może ktoś gdzie znajduje się wlew paliwa w 15 tce?Myślę że jest to ten prostokąt zaraz za kabiną. Dodałem te okrągłe zaślepki,jestem ciekaw efektu po pomalowaniu, być może dorobię jeszcze parę szczegółów min pootwieram te prostokątne zaślepki by było trochę widoku na silnik.

 

12819430_446704315520115_1989181577876464644_o_zpsicczosl9.jpg

12813926_446704282186785_3930731368053547343_n_zps9uia22fz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tego swojego Mig-a,zaczynają mi głupawe przychodzić pomysły.Czy muszę mieć model,który jest odzwierciedleniem jakiegoś oryginału,tyle ze pomniejszonego? Myślę nad nietypowym malowaniem,czarna góra,spód siwy,oczywiście nasze szachownice.Zbiorniki paliwa pod kadłubem,pod skrzydłami rakiety powietrze- powietrze,jakieś Hamerykańskie,albo podwiesić ile się da jak w A-10. Głupota,czy ciekawostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze, Twój model. Tylko wyraźnie i dużymi literami napisz, ze robisz radosną twórczość i nie wmawiaj wszystkim, że "tak było" i będzie wiadomo, co poeta miał na myśli

 

Jabym nie robił, ale Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę,moje małpy ,mój cyrk Być może od samego początku źle się zareklamowałem,ale patrząc na rotację na tym forum,nikt nawet nie zauważy że tak powiem idei autora. To nie jest pierwszy i ostatni mój model,czy przygoda z modelarstwem,może raczej debiut na tym forum.Jak zauważyłem z poprzedniego,nowych traktuje się jak przybyszy z innej galaktyki,oderwanych od rzeczywistości,norma. Moim celem jest stworzenie sobie kolekcji MIG-ów, ten ,który obecnie lepię to raczej bardziej eksperyment niż model docelowy.Zrypałem kokpit,bo powstał na łapu capu,wiec ten numer nie przejdzie. To tyle info, miłego dłubania przy modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i dopóki czymś nie zaimponuje,zawsze nim zostanie. Dlatego też mój pomysł z MIG-iem S-F, a co tam,ludziska lubią głupie rzeczy oglądać,a jeszcze jak dojdą nie realne kombinacje,koszmary nocne na bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Co do kwestii nowicjuszy (sam robię dopiero drugi model) i małej ilości MIGów/LIMów to się zgadzam.

Ale Mikele ma w sumie racje, szkoda by z fajnie zaczętego modelu (np. laweta wyszła wg bardzo fajnie) robić dziwoląga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zrobienia tamtego Miga "dziwoląga",powstał Su 7,Lim 5P i w trakcie Lim 2,wszystko z szachownicą,w planach SB Lim,Lim 6M, Mig 19 PF i parę sztuk Mig 21,zaczynając od f 13.A wracając do tego "dziwoląga",lepszy dziwoląg niż kosz,coś nie wyszło,a szkoda było go wyrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.