Skocz do zawartości

Albatros W.4 Eduard 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Zabieram się za kolejnego Albatrosa. Jakichś wielkich modyfikacji nie planuję. Dodałem trochę kabelków do kabiny i dorobiłem kompas i i inne duperele. Zamieniłem pasy na materiałowe firmy HGW. Do silnika dorzuciłem świece, zawory ze sprężynami i takie tam. Generalnie na zdjęciach nie zachwyca, pocieszam się że w realu wygląda to akceptowalnie a ponadto niewiele będzie go widać...

ltISJra.jpg

 

FRCBBFR.jpg

 

8quFNB6.jpg

 

mjuZhbd.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Posklejałem dziada do kupy używając w międzyczasie dużej ilości słów o raczej wątpliwej urodzie...

Niby wszystko pasowało ale jakoś nie chciało się połączyć w całość.

Na tej oszałamiającej ilości fotek wygląda na bardzo czysty i bez cieniowania, jednak w realu prezentuje się zdecydowanie mniej dziewiczo. Zabieram się za naciągi i będę mu próbował dorobić jakąś podstawkę z wodą i kawałkiem plaży.

Trzeba również podmalować niektóre miejsca i naprawić lozengi.

Przerobiłem lotki - dodałem ramiona, do których mocowane były cięgła.

 

h1koNgK.jpg

 

AZAreWM.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek relacji niepokojący, a ostatnie fotki very cacy Sklejka robi faktycznie bardzo dobre wrażenie, ale sklejka, różne wzierniki, lozenge, silnik w rzucie bocznym, dla mnie klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba... tym bardziej że na pływakach

 

Posklejałem dziada do kupy używając w międzyczasie dużej ilości słów o raczej wątpliwej urodzie

eeee.... każdy wie że to modelarski niezbędnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Czołem,

Kapitan wybacz, że dopiero teraz Ci odpisuję, malowanie drewna to nic trudnego: Na beżowy akrylowy podkład nakładam olejne dla plastyków Umber, Siena, Siena palona i trochę ochry - żeby schło szybciej dodaję sykatywy. Jak już wyschnie transparentny pomarańczowy - akryl jako lakier bezbarwny. Jeżeli masz bardziej szczegółowe pytania to oczywiście chętnie odpowiem.

Tymczasem Albi dostał naciągi, przerobiłem również wydech, bo zestawowy mija się z rzeczywistością. Dodałem również szyny po obu stronach silnika - nie do końca wiem dlaczego montowano je tylko w W.4. Niewiele zostało do zrobienia...

 

uwda0rb.jpg

 

AsWSpMZ.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - spróbuję jakąś podstawkę wydłubać. Tym bardziej, że następny też chce zrobić samolot morski - waham się między Hansą W.29 a Macchi M.5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem, trochę minęło od ostatniej aktualizacji. Model w zasadzie skończony. Dorobiłem anemometr i wystrugałem śmigiełko. Pozostało dorobić jakieś wózki i kozły oraz podstawkę.

 

9szcoP0.jpg

 

0qQS1gL.jpg

 

vJ63J4C.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Jarek, po tym jak wystrugałem i polakierowałem śmigło przygotowałem sobie maski do namalowania tych mosiężnych okuć, i one też posłużyły mi do zaznaczenia delikatnie skalpelem podziału między nimi a resztą śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.