Skocz do zawartości

MiG-31B - 1/48 AMK


slee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szybki projekt, totalnie z pudla. Narazie gotowy jest kokpit, wpasowany do kadluba, po wpasowaniu wiatrochronu i sekcji pomiedzy kabinami dodam jeszcze uszczelki na laczeniu kokpitu z kadlubem.

 

GhlYPL0.jpg

 

3nGi4TH.jpg

 

mkpjJvd.jpg

 

I pytanie, w czasie wojny z Gruzja w 2008r w dzialaniach bojowych braly udzial 2 szt MiG-31B z bazy Savasleyka. Ktos moze ma informacje ktore to byly egzemplaze? Wystarcza numery boczne, reszte sobie znajde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No z pudła to model nie jest, skoro są tablice przyrządów - musiałeś coś dodać.

Taka prośba: pisz jak się ten model składa, przy każdym kroku, to zobaczymy ile ten model AMK jest naprawdę warty.

 

EDIT: Ups, pomyliłem ten model z tym który ja mam, czyli BM/BSM. No ale to prawie to samo chyba, więc pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam w tej kwestii Kinetica. Jeden z ich managerów regularnie wdaje się w dyskusje na forach, tłumaczy, odpowiada na zarzuty, wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej zrobili, zapowiada też poprawki pod wpływem krytyki. Chce mu się. Świetna sprawa, ciekawi mnie tylko czy takie postępowanie przekłada im się na sprzedaż. Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to faktycznie kalki. Sam jestem zdziwiony ze tak sie super ulozyly na wszystkich wypuklosciach. Oczywiscie nie sa bez wad, jest delikatne przesuniecie bialego wzg. czarnego, jakies 0,1mm, co widac na zblizeniach. Na zywo tego praktycznie nie widac.

Jak sie sklada? Jak klocki lego, doslownie. Wszystko do siebie pasuje idealnie. Trzeba troche dopadowac dolne polowki skrzydel bo kratownica ktora sa polaczone lekko wypycha skrzydla do gory i przez co robily mi sie szpary, poza tym jak narazie bez przeszkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w pierwszej chwili myślałem że użyłeś blaszek, ale przecież to model z pudła.

Kalki znakomite jeśli chodzi o detal, w modelu BM te kalkomanie są moim zdaniem stosunkowo marne, niestaranne, no i nie ma niczego na tablicę przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam sie dzialo wczoraj i dzis.

 

Przednia wneka podwozia, pomalowana i po washu:

 

QnluSYV.jpg

 

xzyTnTU.jpg

 

I wneki podwozia glownego:

 

FMMsZi2.jpg

 

Wash musze jeszcze przetrzec w niektorych miejscach, na fotkach wyszlo gdzie ;)

 

Kanaly wlotowe do silnikow, jeszcze bez washa:

 

Xq9KFrt.jpg

 

I z drugiej strony:

 

lpERFoT.jpg

 

Kadlub, ale to bedzie kawal kloca

 

qJpU1qX.jpg

 

Pomoze ktos znalezc odpowiedz na pytanie z pierwszego postu?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie bezproblemowo choc troche spachli gdzieniegdzie bedzie potrzebne.

 

Co do mojego pytania to sam walnalem byka z nazwa bazy, szukam informacji o MiG-31 w konflikcie Rosyjsko - Gruzinskim z 2008r :

 

...ze składu 185 Ośrodka Szkolenia Bojowego i Zastosowania Bojowego WWS (ASZUŁUK w Obwodzie Astrachańskim) para MiG-31 (operują z bazy lotniczej BUDIONNOWSK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączam do grona kibiców i obserwatorów. Ładnie te siedziska się prezentują . Kruca bomba chyba sobie tego migacza sprezentuję(a miałem nic na razie nie kupować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.