Skocz do zawartości

SU-27 Lato na Krymie 92'//Academy+Dodatki//1/48


rudolf24

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Witam !

Moją następną "ofiarą" jest dość znany model Su-27 Flanker B od Academy .

Malowanie będzie takie:

13584899_505885599601582_2775389677908361395_o.jpg

Lista dodatków:

-Blachy eduarda do środka

-Maski Eduarda

-Nos od Quickboosta

-Fotel od Pavli

Plan minimum (czyli jak chce wykonać model jeśli pozwolą na to moje umiejetności)

-Porządne malowanie (bez żadnych "skórek pomarańczy" i innych farfocli)

-Widoczny Preshaiding

-Poprawna geometria oraz symetria modelu

-Ewentualne Postshaiding (chociaż na to z uwagi na moje umiejętności nie chce zbytnio się rzucać)

In-Box (Nosa i fotelu jeszcze nie mam, dopiero zamówiłem)

13235953_1034216073324315_1039459123_n_zps4l7vry0f.jpg

13241720_1034215649991024_1820142255_o_zpsodgktdpu.jpg

13246130_1034215833324339_1763853919_n_zpsq57yughh.jpg

Zdjęcia były by już teraz, niestety nie mam aparatu, a wstawianie tych zrobionych telefonem to zbrodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dla mnie to wyjątkowej urody samolot więc zasiadam oglądam, kibicuję i życzę powodzenia oraz wyjątkowego modelu.

 

Jeszcze jak dasz radę poprawić nie co fotki będzie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość posklejanie, najwięcej czasu zeszło na prostowaniu skrzydła i wklejaniu stateczników pionowych.

Do kabiny wsadziłem blaszki od Eduarda (było dość dużo gimnastyki), do goleni dodałem przewody. Niestety jak widać na zdjęć w jednym z kół jest złamany bolec.

Pomiędzy skrzydłami jest niecały 1 mm różnicy, lepiej już nie będzie, tak wiem w okolicy huda prześwituje blaszka, luka zostanie zaraz zamalowana.

Jeśli chodzi o zdjęcia to zrobione są telefonem, pierwszy raz użyłem namiotu bezcieniowego.

IMG_1411_zpspmcj4ebw.jpg

IMG_1407-3_zpszbnuqarj.jpg

IMG_1404-3_zpsjtoo3qh2.jpg

IMG_1402-2_zpsbzsa2ulz.jpg

IMG_1401-3_zpsxql4dfxm.jpg

IMG_1400-3_zpsoto6xhj2.jpg

Mam pytanie co do koloru kamuflażu. Jako szary wybrałem H308, jak ciemny niebieski H323. Nie ma niestety pomysłu co do najjaśniejszego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ładne, szczególnie jak na telefon. Ale tło wyprasuj ;)

 

Pozostałość po bolcu w goleni rozwierć, weź kawałek profilu polistyrenowego o takiej samej średnicy, też rozwierć i wsadź tam kawałek druta, nawet igły czy szpilki dla wzmocnienia połączenia. Sam klej nie wystarczy.

 

Co do kolorów. Najlepiej poszukaj najpierw zdjęcia oryginału, albo samolotu w tym samym kamo i dopasuj farby. Do ruskich suk nie ma idealnie dopasowanych, dedykowanych farb z palety Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi pomóżecie, do dokończenia huda muszę wkleić "szkiełko" czyt. Film, na wielu zdjęciach SU-27 widać że to "szkiełko" jest lekko zielone. I tu mam pytanie, jak podobny efekt uzyskać na filmie ? Pomalować markerem czy farbą clear ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przepraszam że nie było aktualizacji, jakoś tak wyszło :P

Model pomalowany. Teraz tylko go wykąpać i lakier

Preshaiding wyszedł-średnio, w paru miejscach widać w paru nie, najlepiej chyba na pylonach.

Samo kamo dosyć dobrze, co prawda musiałem ratować kolor biały na nosie, ale i tak jest nie najgorzej. Oczywiście jest parę miejsc do poprawy, ale myślę że nie będą one widoczne na koniec. Osobiście podoba mi się to że udało mi się nie najgorzej zróżnicować kolory silników, czyt. utworzyć baze pod dalsze zabiegi, co do kolorów płatowca to była loteria, co prawda nie udało mi się "wstrzelić" w odpowiedni kolor, ale tak już zostawię.

Fotel wyszedł chyba najlepiej z tego wszystkiego, jestem z niego najbardziej zadowolony.

DSC02773_zpst0mcliwa.jpg

DSC02774_zpsjfjqgydu.jpg

DSC02775%20mdash%20kopia_zpsbhikhyb0.jpg

DSC02776_zpsrylhziuq.jpg

DSC02777_zpsfiyauguo.jpg

DSC02778_zpspgqmsayn.jpg

DSC02780_zpsxxdkk5dl.jpg

DSC02781_zps0xmw9em6.jpg

DSC02783_zpsf6jqw9jo.jpg

DSC02784_zpstx2dn0af.jpg

DSC02785_zpsbnixicnx.jpg

DSC02787_zpsdv1jxrx5.jpg

DSC02788_zpsyiokrzyp.jpg

DSC02789_zpscvxxugwi.jpg

DSC02790_zpscumsbxza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad silnikami jak kolega KRL podpowiada. Co do kolorystyki hmm za ciemny ten niebieski. W kolorystykę fakt trudno się wstrzelić ale podpowiem Model mastery mają dedykowaną kolorystykę jak i Xtracolor. Póki co możesz jeszcze przemalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Model jest po kalkach i washu. Dodatkowo "porobiłem" trochę z dyszami. Zostawić jak jest czy coś poprawić ? Przepraszam za jakość zdjęć, ale model nie mieści mi się w kadrze :P. Dysz jeszcze nie przyklejałem.

g0U5bQ.jpg

JiLpUO.jpg

MVU3Ns.jpg

xM7n8B.jpg

DVolZo.jpg

pAsppT.jpg

rQyihH.jpg

k7UY65.jpg

7fPVzB.jpg

0p3xcM.jpg

2pwz8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.