Skocz do zawartości

Kanciapa tompaca - Su-27 "Red08 Akuła", Su-30, MiG-21 - 1:48


tompac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

No to mam niezły zgryz, leżę i kwiczę, a problemem jest kalka na numer burtowy 08, ta w zestawie Academy to porażka, zarówno geometria jak i kolor do bani :(

 

niestety nie udało mi sie namierzyć czegoś podobnego, to 08 na kadłubie ma specyficzną geometrię czy alternatywą ma być 10 z zestawu HDLa ale tamten egzemplarz miał tylko szczęki rekina.

 

14591748_1277996802250912_2174746839155643007_n.jpg?oh=fd2dfde270870824d3d2c88e8c486db3&oe=585FCCF4&__gda__=1487015890_8ab2325b57d2d78ecadb04c18cf0bbeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kalki od HDL, i tam jest tylko 10 z czerwonych z tego co pamiętam.

 

Tak jak pisałem wyżej, jest tylko 10 a ona nie dość, że tylko same szczęki na wlotach powietrza miała to była w trójbarwnym kamuflażu a nie w monochromie.

Ale już z kumplem kombinujemy na ploterze, najpierw maska pod biel a potem pod czerwień, ale jak sobie pomyślę że będę musiał nakleić osiem cyferek z dokładnością do 0,1mm (i to w dwu wymiarach) to już mi się trzęsą ręce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Mikele ma racje, ożyw go trochę. Jakieś przy silnikach można co nie co podrasować jak ze zdjęcia A dodatkowe kalki posiadasz do niego, że tak z ciekawości zapytam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty to on sobie może być, ale blachy przy silnikach to jednak powinny mieć ślady pracy w temperaturze. W takim stanie to on nawet z fabryki nie wyjeżdża.

Maskowanie pod ten wzorek na statecznikach - rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele ma racje, ożyw go trochę. Jakieś przy silnikach można co nie co podrasować jak ze zdjęcia A dodatkowe kalki posiadasz do niego, że tak z ciekawości zapytam??

 

Cały pic z kalkami polega na tym, że to egzemplarz przemalowany i nie odtwarzano na nim np. wiekszości napisów eksploatacyjnych, cos tam przy kabinie powinno jeszcze być i w okolicy silnika - i pewnie będzie ;)

 

 

 

Czysty to on sobie może być, ale blachy przy silnikach to jednak powinny mieć ślady pracy w temperaturze. W takim stanie to on nawet z fabryki nie wyjeżdża.

Maskowanie pod ten wzorek na statecznikach - rewelacja

 

Niestety to jest największa "bolączka", coś tam jest (zdjęcia tego nie oddają, są różne odcienie) ale do dyspozycji mam tylko olejne metalizery a tam brak fioletowo-niebieskiego przepalenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.