Skocz do zawartości

Sopwith Dolphin Copper State Models 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Na warsztat biorę pierwszy wtryskowy model CSM.

Na początku chciałem użyć silnik Hispano Suiza 300 Karayi ale po przeanalizowaniu sytuacji zamówiłem w CSM ten zaprojektowany do tego modelu. Kupiłem wersję modelu dla biedoty;) i teraz się to na mnie mści, bo mimo tego, że silnika nie zamierzam szczególnie eksponować jest on dość widoczny ;o) ;o) Żałuję, że zamawiałem go w sklepie CSM, bo okazuje się, że znany dotychczas z dodatków na zamówienie Melius Manu zajmuje się sprzedażą ich modeli w Polsce. Niepotrzebnie traciłem kasę na przesyłkę i wymiany na Euro ale cóż na błędach się człowiek uczy.

Na zdjęciach to, co udało mi się dotychczas zrobić. Dużo tu jeszcze do poprawki.

icGj2Ms.jpg

 

hZGLwzk.jpg

 

xI10cJH.jpg

 

QIsFRlt.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki wymianie informacji na innym forum dowiedziałem się, że jest planowane również polskie malowanie i wersja z Lewisami!

Jakby ktoś był zainteresowany można kierować pytania bezpośrednio Do Melius Manu. Wrzucam to, co napisał Melius Manu:

http://www.meliusmanu.pl

Formalnego sklepu wprawdzie na stronie jeszcze nie ma, ale powstaje.

Kalki do Polskiego malowania ( mocno hipotetyczne, ale bardzo prawdopodobne, bo istnieją tylko dwa zdjęcia Polskich maszyn, ale na żadnym malowanie nie jest dobrze widoczne ) są praktycznie gotowe.

schem02.jpg

Planujemy wydanie tego jako dodatek wraz z elementami mocowania karabinów Lewis na skrzydłach. Może też od razu z figurką Polskiego pilota. Zobaczymy.

Będą też dostępne kalki do zupełnie innych malowań. Np. takie:

schem01.jpg

schem03.jpg

 

Poszukuję wszelkich materiałów o Dolphinie (Windsocka już mam)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem silnik Hispano Suiza V8 z CSM - zestaw bardzo mi się podoba i jeżeli ktoś się waha między wersją Premium a zwykłą - to nie ma o czym mówić. Do silnika dostałem od chłopaków z Melius Manu metalowe wydechy, które wyglądają świetnie. Jedyną modyfikacją jest to, że dorobiłem tylko kable do świec.

Chwilowo zawieszam warsztat Dolphina na rzecz budowy Caudrona G.4.

 

pkpqmXp.jpg

 

DpTKJhs.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Postanowiłem przy okazji warsztatu F.K.8 wrócić do tematu Dolphina. Kadłub zmontowany i pomalowany na PC10 podobnie jak płaty. Spasowanie bardzo dobre. Szczególnie podobają mi się metalowe wydechy.

 

1Hwy468.jpg

 

VVDkijp.jpg

 

r8mSEPs.jpg

 

FK7ilCS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Czołem, jakoś dziwnie wychodzi, że ten model już kilka razy trafiał do przechowalni... postanowiłem dziada dokończyć.

 

Bq3102X.jpg

myGYDGN.jpg

DLWaZLI.jpg

Przyznam, że mimo, że jest to pierwszy wtryskowy CSM to składa się go bardzo przyjemnie. Brakuje może nieco finezji w kilku momentach i parę rozwiązań jak doklejanie słupków w kabinie nie przypadło mi do gustu ale jest ogólnie jest fajnie.

Teraz pewnie pomalowałbym go nieco inaczej jeżeli chodzi o technikę ale podziałam jeszcze nieco olejami.

 

tQYFojK.jpg

9hejaGn.jpg

GlrnWWT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.