Skocz do zawartości

Heinkel He 70 F-2 Revell 1/72


dbariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas ostatniej wizyty w modelarskim wpadł mi w oko ten samolocik.

fsO2XCUh.jpg

 

chcąc odpocząć trochę od mojego Muła i posklejać coś prosto z pudełka wrzuciłem na warsztat nowy nabytek.

 

Okazało się że w środku czeka mnie kolejny ICM , trochę tylko przycięty żeby zmieścił się do Revellowego pudełka

S6viRhZh.jpg

R8CjRDsh.jpg

bIfZrMJh.jpg

A2Hbl1Wh.jpg

x53J1gTh.jpg

 

z nową kolorową instrukcją Revell'a

BtqFggth.jpg

tnVKV9Ch.jpg

gAKnA5yh.jpg

 

jedyny załączony schemat malowania:

oSJ6YBfh.jpg

 

i kalki

JLpgYKfh.jpg

 

Model chcę przede wszystkim skleić czysto i ładnie go pomalować, dodatków żadnych raczej nie przewiduje (nie wiem nawet czy jakieś są, to raczej nie jest popularny model).

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Dariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Revell przestał pakować He-70 Matchboxa, a zaczął ICMa? Dobrze wiedzieć... Trochę szkoda, że tylko jedno malowanie, starszy zestaw pod tym względem był ciekawszy.

Powodzenia w zbożnym dziele życzę!

Mi malowanie akurat odpowiada więc się tym nie martwię.

 

Temat fajny, kibicuje.

Nie miałem w ręku Matchboxa ale ICM jest chyba lepiej zrobionym modelem?

Witam

Powiem szczerze ze nie przekonalo mnie w modelu ICM wykonanie powierzchni plata i kadluba

Jakies takie niezdefiniowane zakladki blacha na blache Model mam ale pewnie bede robil matchboxa

Pozdrawiam Bravo112

 

Matchboxa nie widziałem, więc nie mogę porównać.

Ten ICM ma bardzo delikatnie zaznaczone nity i linie podziału na kadłubie, a przetłoczenia na powierzchni skrzydeł wyglądają jakby miały zniknąć po najmniejszym szlifowaniu.

Ib0hRqch.jpg

v2CUrSah.jpg

 

Po pierwszych przymiarkach widać niestety że bez szpachli na łączeniu kadłuba się nie obejdzie

VUEwiXhh.jpg

spróbuje tu podziałać zmywalną szpachlą Wamodu może uda się bez szlifowania.

 

Spód wygląda trochę lepiej

h3zM2KXh.jpg

 

Posklejałem część kokpitu, został wolant z pedałami i tablice przyrządów, raczej skromnie tu będzie.

jGbxDJ2h.jpg

Sh6hRghh.jpg

 

Poza skromnym kokpitem i dużą ilością wypychaczy doczepionych niemal do każdej części (każdy ICM tak ma, bo części do Forda były tak samo "obstawione" ?), na razie natrafiłem na jeden problem, a mianowicie ukształtowanie wydechów, w modelu wystają one prostopadle z kadłuba:

2aUdYarh.jpg

 

a w oryginale widać ze powinny one być skierowane pod kątem w dół

eN8TsNch.jpg

BAQijn2h.jpg

2wGtUzYh.jpg

 

i teraz pytanie jak to osiągnąć? Wydechy są przyłączone do jednego kątownika, wkłada się je od wewnątrz i wystają przez otworki, próbowałem je od wewnątrz przyłożyć pod kątem, ale wtedy nad wydechami widoczne są szczeliny, a dodatkowo połowa długości wydechów chowa się do środka, więc nie jest to dobra metoda. Chyba spróbuję je powycinać, zaszpachlować otwory w kadłubie i każdy wydech powklejać oddzielnie pod żądanym kątem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, że od Matchboxa lepszy.... no, ale tamten to 1987/8 rok, więc o epokę starszy...

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Revell/Rev_Heinkel_He70/Rev_He70.html

 

Co do rur- akurat te były lepsze w poprzednim modelu- czy nikt nie robi tych wydechów w żywicy ? Silnik BMW VI był stosowany w wielu maszynach, które znalazły swe odwzorowanie w 1:72 [ https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_VI ], może sprawdź tzw. aftermarket...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuję je powycinać, zaszpachlować otwory w kadłubie i każdy wydech powklejać oddzielnie pod żądanym kątem.

Tak jest to rozwiązane w modelu AZ w 1:48 - indywidualne rury wydechowe; sporo zabawy, żeby było równo.

Może tu wystarczyłoby pocienić ścianki od środka w górnej części i zmienić nieco kształt dolnej części otworów, nacinając je pod kątem bardziej odpowiadającym pochyleniu wydechów i ewentualnie "odchudzając" listwę łączącą wydechy?

 

Powodzenia, pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuję je powycinać, zaszpachlować otwory w kadłubie i każdy wydech powklejać oddzielnie pod żądanym kątem.

 

 

Szkoda tych eleganckich otworów na rury. Warto się pomęczyć i pasować każdy wydech indywidualnie po obróbce wewnętrzej strony połówki kadłuba i podstawy rur, tak jak proponuje kendzhub.

 

 

 

 

Jakies takie niezdefiniowane zakladki blacha na blache Model mam ale pewnie bede robil matchboxa

Swoją drogą bardzo realistyczne jest to co proponuje ICM. Gdyby to jeszcze do siebie pasowało, to byłyby to najlepiej odtworzone połączenia blach w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rur- akurat te były lepsze w poprzednim modelu- czy nikt nie robi tych wydechów w żywicy ? Silnik BMW VI był stosowany w wielu maszynach, które znalazły swe odwzorowanie w 1:72 [ https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_VI ], może sprawdź tzw. aftermarket...

 

Niestety, pomimo tego że silnik był popularny to nie znalazłem nigdzie dedykowanej żywicy, najbardziej podobne wydechy ma He 111

sYzUZesh.jpg

 

Zamówiłem, jak nie będą pasowały to i tak się nie zmarnują bo 111 czeka w poczekalni

 

Swoją drogą bardzo realistyczne jest to co proponuje ICM. Gdyby to jeszcze do siebie pasowało, to byłyby to najlepiej odtworzone połączenia blach w tej skali.

Dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejam sobie dziś wnętrze kokpitu, patrze w instrukcję, a tu mały zonk - brakuje tylnej płyty za fotelem obserwatora, zamiast tego świeci tam wielka dziura. Po 30 min. szukania płyta znalazła się w instrukcji ICMu (część B2)

824gt3jh.jpg

 

Revell nie tylko zapomniał o tym elemencie ale nawet oznaczył go jako niepotrzebny

M4qQA1Qh.jpg

 

przy okazji znalazła się inna część błędnie oznaczona przez Revella jako B1, (tak samo jak połówka kadłuba) w instrukcji ICM B15

6IyulLWh.jpg

 

 

Trzyma kciuki żeby wyszła piękna maszyna bo bardzo ciekawy śmiglak

Dzięki, mam nadzieję że mi coś z tego wyjdzie, bo sylwetka tego samolociku mi się bardzo podoba i fajnie by było postawić go na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Wydechy od He 111 niestety nie pasują, są "drobniejsze". Powalczyłem z materią jak radził kendzhub i wyszło tak:

68LPPIHh.jpg

MRjPqbIh.jpg

 

Teraz jak widzę to na zdjęciach, wydaje mi się że trochę za mało są jeszcze pochylone, spróbuje je jeszcze podpiłować.

 

Kadłub i skrzydełka posklejane poszło na to sporo szpachli, szczególnie na spasowanie dolnych części skrzydeł i ich dolnego płata z kadłubem, trochę pracy wymagał też ogon.

 

Zdjęcia z postępów:

hYWt2smh.jpg

L8bdZkth.jpg

FzH3D1Jh.jpg

eYmQoY4h.jpg

CL2OVCsh.jpg

 

Postępy może niewielkie ale zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, popraw proszę szpachle. Miedzy skrzydłami a kadłubem. I chyba widzę niedoróbki na kadłubie na górze przy silniku. Ale chyba nic tam jeszcze nie robiłeś jak tak to sorry. Sklejanie z pudełka tez nie jest łatwe . To jest fajny samolot, model średni wiec trochę pracy będzie kosztował . Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o górną część, to między skrzydłami a kadłubem nie ma szpachli, specjalnie jej tam nie dawałem, myślałem że szpary są na tyle małe że sam podkład je wypełni ale jak mi zwróciłeś na to uwagę to rzeczywiście niezbyt ładnie to wygląda - dzięki popracuje na tym.

 

Pokrywa silnika jest tylko przyłożona na patafiks.

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak widzę to na zdjęciach, wydaje mi się że trochę za mało są jeszcze pochylone, spróbuje je jeszcze podpiłować.

Już jest lepiej, niż na fotografii modelu zamieszczonej na stronie tytułowej instrukcji Revella .

Ale trzeba jeszcze nad tym popracować.

Dasz radę!

 

Ewentualnie, gdybyś zdecydował się na tą wersję...

 

298364d1327671070-my-luftwaffe-postcards-heinkel-he-70-blitz.jpg

Only for discussion.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest lepiej, niż na fotografii modelu zamieszczonej na stronie tytułowej instrukcji Revella .

Ale trzeba jeszcze nad tym popracować.

Dasz radę!

 

Dzięki za wsparcie

 

Ewentualnie, gdybyś zdecydował się na tą wersję...

 

Nie jest w barwach wojskowych więc odpada

 

Na zdjęciu oryginału widać, że górna osłona silnika jest zagłębiona przez środek. W modelu jest tam wypukło...

 

Nie wiem od czego to zależy, czy były różne wersje, może jest to tylko kwestia ujęcia ale na niektórych ujęciach jest to zagłębienie bardziej wklęsłe, m.in. zdjęcie które zaprezentował kendzhub jak i to zdjęcie:

 

j5fc9pxh.jpg

 

i są też ujęcia na których to wgłębienie jest bardzo delikatne, jak jest to zrobione w modelu:

HkwCmxDh.jpg

7ObMqt3h.jpg

 

i filmik od 1 min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

 

Rozwierciłem trochę wydechy i poprawiłem ich ułożenie, myślę że teraz przypominają te z oryginału

iaOOLSkh.jpg

IG6i7iCh.jpg

Amkorxch.jpg

 

dodałem również trochę szpachli na łączeniu skrzydeł z kadłubem i nie wiem czy słusznie ale pogłębiłem też to zagłębienie na górnej osłonie silnika

 

OyaOUKFh.jpg

0ctjZTRh.jpg

AiRgp1Th.jpg

wydechy i oslona poskładane na sucho

 

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Przepraszam bardzo wszyskich wyczekujacych postępów ale od ostatniego wpisu Heinkel leży praktycznie nieruszony, woła mnie tylko smutno jak obok niego przechodzę.

Niestety poszukiwanie mieszkania i załatwianie kredytu wysysa ze mnie ostatnio resztki sił, ale to już końcówka i mam nadzieję że niedługo rusze z powrotem z warsztatem.

 

Pozdrawiam

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.