Skocz do zawartości

F-16D Jastrząb, Hasagawa 1:48


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Projekt ruszy za niedługo - jak skończę jednego Tygryska, ale już zakładam temat, aby skompletować co nie co, a do tego potrzebuje waszej pomocy.

Bohaterem jest:

 

20161208_192932.jpg

 

z dodatkami:

 

20161208_193047.jpg

 

Zakup mikołajkowy na allegro sfinansowała mi żona.

 

Będę powoli przeglądał dodatki i orientował się co do czego. Będę potrzebował pomocy co , gdzie i czy jest w dobrej wersji.

Dokupie jeszcze jeden fotel bo jest tylko jeden. I chyba dokupię kalki.

Najpierw chciałem te:

 

6739_rn.jpg

 

ale ostatecznie będą te:

 

8815_rd.jpg

 

Jesli coś trzeba jeszcze dokupić, czekam na sugestie.

 

No i najważniejsze - jakie farby polecacie (najlepiej gunze lub tamka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w zasadzie ze składowych do naszego D Blk52 masz komplet wyróżniających go elementów - zamiennie w dodatkowych ramkach hase i w zestawie CMK, w CMK brakuje anteny pod wlotem powietrza (obok bombla/ bąbla) ale jest w ramkach(YF). Reszta składowych z dyszą Airesa to komplet. Kokpit i brakujący fotel - nie wiem jaki jest zestaw kokpitu - najbliżej Naszym do F-16I Sufa Aires albo F-16F Wolfpack, ten ma właściwe fotele - "baranek" na siedzisku i oparciach oraz właściwe stabilizatory przy zagłówkach. Jest blacha interior Eduard do DBlk52 Kinetic - wyprzedana, do szukania w sklepach, aktualnie jest w dobrej cenie na E-bay U.K. Kalki z tej edycji Techmodu - dobre, jest dodatkowa wersja "pełny tygrys" z ModelMaker z wersji demo - maski do pasków, świetnie się prezentują. CFT - jeśli chcesz montować robi Arma Hobby, ( te zestawowe mają fantazyjne linie podziału) jak również wyrzutniki podkadłubowych flar (fajne). Podwieszenia - najsłabszy punkt zestawu - belka podkadłubowa oraz belki podskrzydłowe do baniaków oraz środkowa B1, B9 i F1 ( dla GBU, AGM, JADM itp.) nie nadają się do zastosowania, będą odstawać. Polecam wyciągnąć z jakiegoś zestawu Kinetic / Tamiya albo karambolis8 -Adam Gudynowski - robił żywiczne klony z Tamki do swojej pracy (https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=26926&p=projects&project=22988). Belki z prowadnicami dla AIM są poprawne , same pociski nie - potrzebujesz AIM 9X - Eduard albo Arma Hobby. Brakuje Snipera - zasobnik obserwacyjny - albo Edek, albo do wyciągnięcia z zestawów Kinetic ( jest w niektórych F-16 i Hornecie) albo Academy F-15E Seymour Jonson ( nowe edycje z nowymi ramkami), Wolfack się nie nadaje i drogi, shull trudno osiągalny i też drogi. To tyle . Jeśli masz ochotę - podzielę się wiedzą w trakcie budowy z sympatii za Horneta:) Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dużo tych informacji. Bardzo dziękuje.

Posegreguje drobiazgi, zrobię fotki i mam nadzieję, że uda mi się to złożyć w całość.

Co do zbiorników komforemnych, to latały Jastrzębie z samym garbem w wersji dwuosobowej?

Czy snajper zawsze był montowany, czy jest jakaś wersja uzbrojenia bez Snipera lub ewentualnie można zrobić go bez podwieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co oprócz AIM powiesić żeby to było zgodne z rzeczywistością.

 

AN/ALE 47

Tanie i ładne, i 30sztuk w zestawie - wystarczy na ładnych kilka modeli.

 

GBU-31 JDAM

GBU-38 JDAM

Ładniejsze od zestawowych. Z resztą, są też u nich i Belki TER, zbiorniki dodatkowe, pylony podwieszeń. Jak chcesz wydać kasę, to będzie na co.

 

Uzbrojenie m.in. polskich F-16C/D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy dokupić blachy

http://www.mojehobby.pl/products/F-16D-Hasegawa-4196825.html

 

czy żywice

http://www.mojehobby.pl/products/F-16I-Sufa-kokpit-HAS.html

 

Mam kokpit zywiczny, ale do wersji jednomiejscowej, więc i tak z tyłu byłby zestawowy plus fotele żywiczne.

Za dużo nie widać, więc mam dylemat, bo wolałbym zainwestować w uzbrojenie lub zacząć już zbierać na wersję jednomiejscową z szarym tygryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper zamówiony. Można i AGM-65 kupić tylko muszę poszukać gdzie są w Polsce dostępne.

 

EDIT:

Widzę, że w żywicach mam AGM-154 JSOW - czy my takie mamy?

 

Mavericki zamów, to Ci MH sprowadzi.

AGM-154 nie mamy chyba jeszcze, ale mamy ponoć mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper zamówiony. Można i AGM-65 kupić tylko muszę poszukać gdzie są w Polsce dostępne.

 

EDIT:

Widzę, że w żywicach mam AGM-154 JSOW - czy my takie mamy?

 

Mavericki zamów, to Ci MH sprowadzi.

AGM-154 nie mamy chyba jeszcze, ale mamy ponoć mieć.

Chyba mamy

 

71oH4RjS4crw8TmSHGoW_Rv-5wPWKwxzl8vjTSrrtmVMlSHaiqn6si51nJh_oI8rxo-aDXZf-lgH5Ap7EIOBp3ncUopNeYntuA9U2TP8teUVPBRTrpYSfHA2j0NmmSLGj3D7wktUvA3wSbMHcxqBPe6Ao7b58enIoNCw9dQzavYEegzHRmKh9tDAwdgj5byU3fEouY134oJx41Lq7vlIDoZpaRLH-nhws5HUAPRgNTGfldQbZ_F8rIcr1UT05ZA2FRd3itRlxwttgljFoK1khsN-NoKo1IRH9tOiTJQjmWwsHhaHQKsyekh3TKqLlddoEV1iwX2Tr012XLX8kcaoInYz2D19gwzsUrcFbCGfh6O2-nH3rrEcuOhkbsgRmK1sg9XDHQXB0iC8nowepBZnFNfYor0duB8ueCoKOwOjVIx6NZ8e5llHQmpKmqqdKPQb05LJj3bkWbtwZjS7rRL8pSPVhQrf6GDf1h8WgDGP4WCeY3GAIlTg4XQVKiJo_0BNhoEbBBg4nR1k-eV5SUX8127G1MjUqQ7dMEmnhyI55mRDduByeEg2kB89IJ5ecAfWTKEaQ48kT_87wntK-Up97keY-p7v6kMwi5djgmZHHaN9QZ80l28dkg=w900-h602-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pytanko z innej beczki. Czy MiG-29 9.12 z GWH muszę kupić early czy late, aby zrobić polskiego?

 

Mam już Su-22 z dodatkami, planuje kupić F-16 jednomiejscowy (nie wiem jeszcze z którego najlepiej zrobić polskiego).

 

Chciałbym mieć kolekcje większości samolotów używanych w Polsce po IIWW, a zacząć od najnowszych i powoli do coraz starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.