Skocz do zawartości

Podwójny warsztat - OH-6A w skali 1:72


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

Dzięki za komentarz! Będziesz miał sporo roboty, zwłaszcza jak na tak mały model! Z którego zestawu robisz?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Właśnie niedawno kupiłem ten model, żeby z niego wydłubać owiewkę - potrzebowałem części zapasowej...

 

Także jakbyś potrzebował części zapasowych (poza owiewką) - to chętnie pomogę.

 

A sam model jest ostro rozbity - w sensie można z niego teoretycznie wykonać trzy zupełnie różne wersje śmigłowca, ale praktycznie w każdej trzeba coś poprawiać, w instrukcji nie jest to tak naprawdę dobrze opisane no i generalnie czego by się nie wybrało będzie to prawdziwa przygoda!

 

Ale życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stakor1 - a to na zdjeciu, tam powyżej (koniec drugiej strony) - to Ci bardziej wygląda na M16 czy raczej coś krótkiego?

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stakor1 - a to na zdjeciu, tam powyżej (koniec drugiej strony) - to Ci bardziej wygląda na M16 czy raczej coś krótkiego?

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam

 

Paweł

 

Z tego zdjęcia to ja się nie podejmuję ocenić czy to krótki czy długi...

Colt-605-639.jpg

 

Przejrzałem zdjęcia w swoich książkach pod tym kątem i nic nie znalazłem :/ Natomiast pamiętam, że Hugh Mills w książce 'low level hell' właśnie o car15 pisał. Jest publicznie dostępne jego zdjęcie z ewakuacji po rozbiciu i tam z tego co pamiętam ma właśnie car15 ale to jak się na AH-1 roztrzaskał. ALe i tak dyskusja raczej akademicka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie, że lubie dobrze udokumentowane modele - poniżej mój kwit na ten karabinek:

 

pic15.jpg

 

Lipstein - będę! Na jednej maszynie mam już babel przyklejony, muszę tylko zaszpachlować i się pochwalę.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

M16 jak w mordę strzelił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie, że lubie dobrze udokumentowane modele - poniżej mój kwit na ten karabinek:

 

pic15.jpg

 

Lipstein - będę! Na jednej maszynie mam już babel przyklejony, muszę tylko zaszpachlować i się pochwalę.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

 

M16 jak w mordę strzelił.

 

Skoro Moses tak twierdzi

 

Tylko podpowiedz po jakich cechach (jesli nie widac gory) rozróżniasz.

R%20retracted%20door%20open.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolbie W CAR-15 była rozsówana i krótsza. Można patrząc na zdjęcie Pawła widać że zaczep pasa na kolbie jest proporcjonalnie dalej niż w CARze no i sama kolba jest smuklejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie!

 

Cieszę się, że dyskusja tak się rozwinęła - i że mam szansę na właściwy karabin na właściwym miejscu. CARa-15 dotychczas słabo kojarzyłem - z krótkich Coltów bardziej znałem XM-177, którego po kolbie od razu się rozpozna. stakor1 - bardzo ładny rysunek, cenny dla modelarza!

 

A ja wkleiłem plexi na miejsce i powoli teraz trzeba będzie się przyłożyć do malowania:

 

fuse11.jpg

 

Bardzo dziekuje za uwage, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie!

CARa-15 dotychczas słabo kojarzyłem - z krótkich Coltów bardziej znałem XM-177

 

Akurat CAR to powszechne oznaczenie wszystkich karabinkowych modeli pochodzących od M16, także M733, XM-177 czy używany przez Delte w Mogadiszu prekursor M4 czyi Model 727 to wszystko to są CARy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

To może jeszcze napisz w jakim kontekście to oznaczenie się pojawia - bo mamy tu oznaczenie fabryczne - model tyle-a-tyle, "ministerstwo obrony" - M16, XM176, lotnictwo - GAU-5/A/B. A w jaki system wpisuje się CAR?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Moses! Teraz widzę o co chodzi

 

Szukajcie a znajdziecie ! Przekartkowałem kilka książek aeroscoutów na okoliczność występowania skrótów m16 i car15 i wychodzi, że wg książki Millsa CAR15 były przeznaczone wyłącznie dla pilotów AH-1 i scoutów (OH-6) - gdy Mills chciał car15 jak się ćwiczył na UH-1 to mu odmówili tak właśnie tłumacząc. Jak już latał na loachu to pruł z CAR15. No i w innych np. W 'Aeroscouts in Veitnam' Mutza znów jest CAR15.

 

ALE !!! W innej 'Aeroscouts' Charlesa Holleya autir pisze, że on (pilot) miał - "pistol, a grenade launcher, an M16, an M2 and my Brownie knife."

Z kolei jego 'door gunner' miał oprócz pistoletu - M60, AR-15 i granaty.

 

Wszystko się więc zgadza.

 

Na zdjęciach często występują wersje zarówno z pełną krótką kolbą jak i te z 'niepełną' przy czym Mills na zdjęciach ma właśnie późniejszą kolbę w swoim CAR-15.

post-467-1232925842.jpg

522e84f3b5d31a5a9f23e1569511180c.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście wcześniej napisali, to bym pewnie jednego z nich przerobił na CAR-15, tak dla urozmaicenia.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR-15 czyli Carbine AR-15 przy czym AR-15 to oznaczenie producenta czyli Armalite (chodź czasami występuje też rozwinięcie Colt Automatic Rifle). Na zdjęciach Stakora widać dokładnie XM-177E2 zwany też potocznie colt Commando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tombie01 - przyjmuję to jako komplement, dziekuję! A u mnie w modelu człowiek z maszyną ręka w rękę!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Mały update - przyciemniłem górne szyby kabiny:

 

fuse12.jpg

 

Kilka uwag - użyłem farby akrylowej Tamiya X-19 Smoke - akurat w tym śmigłowcu przyciemnienie szyb (zwykle) nie było zielone tylko ciemne. W szarym domieszałem do Smoke troche czarnej farby Gunze. To przyciemnia Smoke, ale też zmniejsza trochę jej przezroczystość. Na zielonym zastosowałem inną metodę - położyłem tam chyba z 8 cienkich warstw (około pół godziny na wyschnięcie) - kolor wychodzi trochę jaśniejszy, ale za to o wiele bardziej przezroczysty. Zdjęcia pokazują, że tylne okna (nad tylnymi drzwiami) nie były przyciemniane - chociaż czasem zaślepiano je blachą, tak jak na zielonym.

 

To tyle na dziś - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No dziękuję za pytanie!

 

Ja się właśnie wzorowałem na kalkach Fireballa (już sama instrukcja do nich jest warta kupienia!) - ale przerysowałem je w Corelu i dałem do wydrukowania w MeliusManu, bo same kalki fireballa wyglądają tak sobie średnio a jeszcze są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, także w transporcie.

 

Zielony to będzie "The Enforcer" 17365 z C/16 Kawalerii (żeby nie znowu "Miss Clawd IV"). Z minigunem.

 

Poniżej jest na zdjęciu, na drugim planie:

 

giai-ma-cuoc-do-tham-dac-biet-cua-cia-trong-chien-tranh-vn-hinh-8.jpg

 

A szary to będzie 16290 z żółtymi skrzyżowanymi szablami w trzech miejscach na kadłubie i bez miniguna.

 

Coś takiego:

 

c-1-9cav-002.jpg

 

Bardzo dziękuję za komentarz, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajnie

 

The enforcer to nie kojarzę, ale do 16290 to trochę zdjęć jest no i opowieść ciekawa jak w zespole z AH-1 pracowali w Kambodży z marynarskim Kamanem (dwusilnikowy) który przy pomocy detektora anomalii magnetycznych do wyszukiwania okrętów podwodnych poszukiwał transportów wietkongu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.