Skocz do zawartości

1:72 Hobbyboss AH-64D Apache Longbow


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mój drugi warsztat na tym forum i mam nadzieję, że tym razem uda mi się go prowadzić na bieżąco.

Model to Apache w wersji Longbow z firmy Hobbyboss.

Moim zdaniem bardzo dobry i ładny model.

Oto co w pudle

bmH65ZP.jpg

qru3sWO.jpg

19aWNpw.jpg

-to co wziąłem do modelu Comanche (część kalkomanii) oraz rakiety Hellfire z głowicą naprowadzaną laserem

+rakiety Hellfire z modelu Comanche (z głowicą wersji naprowadzanej radarem)

4GRb2rl.jpg

Malowanie jakie wybrałem to wersja izraelska, gdyż jest trudniejsza i stąd moje pierwsze pytanie do Was-jakich farb najlepiej użyć do odwzorowania kamuflażu na takim Apache? Jeśli ktoś próbował i ma jakiś sprawdzony zestaw to chętnie skorzystam. Jeśli odeślecie mnie tylko do instrukcji to zapewne na niej będę opierał wybór konkretnych kolorów (czyli Gunze H37, H313, H314).

GqIb9nE.jpg

Niestety robiąc to (odcinając drzwi kabiny):

AZQdc5z.jpg

Zrobiłem to (pęknięcie na środkowej szybie, w orginale nad głową 2go pilota/strzelca, praktycznie przez całą długość):

fDAp1RZ.jpg

Mam kilka pomysłów, jeśli chodzi o samą szybę to ratować jej nie mam zamiaru, a co do samego śmigłowca to chodzi mi po głowie:

a) zrobić wrak wraz z kawałkiem dioramy,

b) zrobić egzemplarz ze śladami ostrzału,

c) mocno ubrudzony kurzem helikopter tak żeby zakryć pękniecie (ew. szyby celowo zrobić mleczne).

Co Wy na to? Wszelkie komentarze, podpowiedzi i opinie BARDZO mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety robiąc to (odcinając drzwi kabiny):

AZQdc5z.jpg

Zrobiłem to (pęknięcie na środkowej szybie, w orginale nad głową 2go pilota/strzelca, praktycznie przez całą długość):

fDAp1RZ.jpg

 

Możesz mi wyjaśnić, po kiego grzyba odcinałeś drzwi kabiny ?

 

Poważnie to żeby było trudniej, bo samo sklejenie takiego modelu to już dla mnie za mało...chciałem mieć też bardziej widoczne wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Niestety robiąc to (odcinając drzwi kabiny):

AZQdc5z.jpg

Zrobiłem to (pęknięcie na środkowej szybie, w orginale nad głową 2go pilota/strzelca, praktycznie przez całą długość):

fDAp1RZ.jpg

 

Możesz mi wyjaśnić, po kiego grzyba odcinałeś drzwi kabiny ?

 

Jak widać można to zrobić

http://www.hyperscale.com/2015/galleries/ah64dapache72vs_1.htm

BTW niedlugo pierwsze zdjęcia z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, porcja zdjęć z ostatnich tygodni budowy.

xiqqT4o.jpg

vjMHiLT.jpg

G0ZXz7i.jpg

xjPBEjp.jpg

AYw0Yzy.jpg

SznMU3x.jpg

PpRjAn4.jpg

Za jakość zdjęć z góry przepraszam, ale nie miałem czasu bawić się z lepszym oświetleniem.

Dla wszystkich którzy chcą pomóc i podpowiedzieć-droga wolna !

Do malkontentów, którzy widzą braki w stosunku do pierwowzoru: model traktuje 100% rekreacyjnie szkoleniowo-najważniejszy cel to dobre malowanie zewnętrzne, więc nie spinam i nie skupiam się jakoś maksymalnie na wnętrzu. Jedyne co dorabiałem to pasy bezpieczeństwa z pasków taśmy psikniętych jakąś zielenią od Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Widzę, że ruszyłeś dalej z tematem

Mam tak na szybko jedna uwagę, zwróć uwagę na zakończenie tego sponsonu ...

 

ah64dapache72vh_2.jpg

 

 

 

Hej, bardzo dziękuję za podpowiedź i ogólne zainteresowanie moją pracą. Po pierwsze przepraszam, że ten model idzie tak wolno (i zarazem moje odpowiedzi), ale za dużo się u mnie dzieje w życiu żeby móc pracować nad modelem codziennie, a co za tym idzie wrzucać postępy w pracy. Co do pytania to wcale się tym nie przejmuję Rzeczony model ma mnóstwo mniejszych lub większych uchybień (jeśli ktoś chce się ich pozbyć mogę nawet podać listę) jako, że najprawdopodobniej był projektowany na podst. planów prototypu AH-64D gdzieś z okolic środka lat 90-ych. Nie zrozum mnie źle, ale na tę chwilę nie mam czasu i ochoty na takie poprawki, gdyż skupiam się na czystym i poprawnym wykonaniu trudniejszych malowań i wypróbowywaniu kolorów.

Poniżej kilka fotek z budowy i zarazem moich pytań...

ZefM04a.jpg

vojMjoX.jpg

QWjSgSz.jpg

uvwfzix.jpg

j38FMmi.jpg

sG73mrj.jpg

sLZcIIp.jpg

7338Pdb.jpg

Malowanie Gunze H310, H313 i H57, podkład MR Surfacer 1200, preshading olejny humbrol

Pyt 1.

Wzorowałem kamuflaż na tym:

viewtopic.php?f=86&t=51176&start=45

Niestety zbombałem te ciemniejsze plamy kamo, autor powyższego modelu malował je bez maskowania (od ręki) i wyszło mu to bardzo ładnie, ja robiąc to samo osiągnąłem bardzo słaby efekt-gdyż mgiełka z aero jest u mnie mocno rozproszona i robiła mi straszne ziarno naokoło każdej ciemniejszej łaty (mam nadzieję że widać to choć trochę na zdjęciach)-co robię źle?

Pyt. 2

Podpowiedzcie co jest źle z moim aparatem, że wychodzą mi takie ziarniste fotki? Mam mocny nowy aparat (20Mpix) Jakie najlepiej stosować ustawienia, (ISO, ostrość, może coś ze światłem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że nikt nie raczył skomentować, to jednak powodowany rzetelnością wobec samego siebie i tych, którzy tylko czytają, chcąc uczyć się na moich błedach, wrzucam kilka nowych fotek z budowy.

Dalej nie mogę poradzić sobie ze złapaniem lepszej jakości zdjęć :(

Bardziej od fotek zmartwiły mnie efekty zastosowania lakieru Humbrol Gloss Clear (AC7431) na farbach Gunze serii H.

Otóż po nałożeniu 2 "mokrych" warstw pojawiły się mikropękniecia farby, a po nałożeniu 3-ciej warstwy na wyschnięte kalki wyszło kilka szarych plamek.

Albo lakier ten nie powinien być z nimi stosowany, albo też nałożyłem go za dużo.

Zdjęcia poniżej.

ub85mbj.jpg

vx13aI7.jpg

w411agW.jpg

cVVpSbT.jpg

xbWpnSo.jpg

414G7ze.jpg

Dziś nakładam lekki weathering i wash, chciałbym pokryć model na koniec jednym z trzech wiodących matowych lakierów akrylowych-jeśli macie ochotę podpowiedzcie, który najlepiej wypróbować:

Pactra A48 clear matt,

Flat Clear H 20 Gunze,

czy X22 Tamiyi.

Ogólnie zdaje sobie sprawę, że ten model szałowo już nie wyjdzie, ale fajnie jest trenować na nim niż na jakiejś pozycji za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem czy to dobra wiadomość, bo chyba mój warsztat się niewielu osobom spodobał, ale udało mi się ukończyć Apacza.

Nie ustrzegłem się kilku błędów, ale jest to nic w porównaniu do ogromu wiedzy otrzymałem dzięki pracy z tym modelem oraz technikami i produktami, których do tej pory nie stosowałem.

Po raz kolejny podkreślam też, że przy modelu się nie spinałem jakoś maksymalnie, raz, że mam na głowie przeprowadzkę, dwa bardziej niż na jakiś maksymalnych detalach zależało mi na ćwiczeniu tematów, w których byłem zielony.

Do ciekawych wniosków mogę dorzucić to, że bardzo fajnie matuję lakier Gunze, o którym pisałem w poprzednim poście. Do pactry i tamiyi również nie mam zastrzeżeń.

Do wniosków końcowych zaliczyłbym:

-lakier akrylowy humbrola powoduje pękanie farb Gunze serii H oraz powstawanie śladów na kalkach,

-chemia akrylowa ogólnie nie powoduje zaparowania części przeźroczystych,

-po washu olejnym należy chyba dać kolejną warstwę lakieru akrylowego jeśli chce się nałożyć pigmenty piaskowe,

Poniżej kilka fotek z pracy nad modelem. Co do zdjęć to też ciągle się uczę i niestety z przyczyn życiowych nie mam czasu ich poprawiać kilka razy, ale mam nadzieję, że to co chce pokazać jest widoczne

cIKcGp4.jpg

ukIBr3c.png

LvyiTTn.jpg

BnVh8SS.png

LOGhN5M.jpg

Parę zdjęć na koniec z założoną osłoną na szybę.

DtFzMAj.jpg

g6djNHj.jpg

woXiEzM.jpg

5zw6u6a.jpg

hQaWKjO.jpg

INS6q9w.jpg

Jak zwykle wszelkie komentarze, nawet te złośliwe mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-po washu olejnym należy chyba dać kolejną warstwę lakieru akrylowego jeśli chce się nałożyć pigmenty piaskowe,

 

Utrwalacz do pigmentów jest chyba na bazie terpentyny więc rozpuszcza wash.

 

Model bardzo zgrabny, na wiatrakach nie znam się zupełnie, ale podoba się. Jedynie ta osłona... Ani to ładne ani potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuje, ostatecznie też uważam, że nie wyszedł najgorzej, to coś na szybach, moja mistyfikacja mająca przykryć pękniętą owiewkę, a na allegro jest bo się przeprowadzam i nie chcę go potrzaskać w trakcie wędrówki ludów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.