Skocz do zawartości

TS-11 Iskra - 1/72 Arma Hobby - Wideorelacja


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Zawsze lubię oglądać twoje filmiki bo mi się muzyka podoba. ;)

 

Drobny komentarz - oleje Renesans zawierają dość dużo oleju lnianego - przed użyciem nałóż trochę na ręcznik papierowy, wyssa nadmiar, wtedy rozcieńczaj - o wiele szybciej wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubię oglądać twoje filmiki bo mi się muzyka podoba. ;)

 

Drobny komentarz - oleje Renesans zawierają dość dużo oleju lnianego - przed użyciem nałóż trochę na ręcznik papierowy, wyssa nadmiar, wtedy rozcieńczaj - o wiele szybciej wyschnie.

 

Dzięki, zrobię tak przy najbliższej okazji .

 

Krawędź prawej burty z tyłu kabiny jest fabrycznie wyszczerbiona - też taką miałem. Mam nadzieję, ze jeszcze nie jest za późno, żeby to naprawić.

 

Też to zauważyłem. Na razie to wszystko złożyłem na sucho do nagrania, więc jeszcze jest czas na szpachlowanie i korekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Na żywo wygląda to znacznie lepiej niż na dużym zbliżeniu, no i sporo lepiej niż moja poprzednia próba robienia metalicznej powierzchni (Mig z końca filmu).

No ale przyznam szczerze, że nie jestem całkowicie zadowolony z efektu i przy następnym metalicznym modelu zrobię parę rzeczy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ciemna Ci ta Iskra wyszła, ale ogólnie ładny model

jest potencjał w tym zestawie

 

zastanowiło mnie tylko z jaką siłą odklejałeś (odrwywałeś?) maski z oszklenia - tak ciężko odchodziły czy tylko tak to wyglądało na filmie? bo ja się w pewnym momencie spodziewałem oderwanego wiatrochronu...

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyszła dosyć ciemna. Malowałem ją Alcladem - Duraluminium, a może trzeba było użyć zwykłego Aluminium, a z tego zrobić tylko część paneli. Pierwszy raz malowałem tymi farbami, pokombinuję bardziej przy kolejnym modelu.

Co do masek - trzymała mocno. W czasie odrywania czuje się "organoleptycznie" jakiej siły trzeba użyć, no ale faktycznie gdy to potem oglądałem na filmie, to się cieszyłem że wiatrochron przykleiłem Extra Thin Cemmentem a nie Wikolem ;). Nad tymi maskami to powinni producenci trochę popracować, bo zostawiły w kilku miejscach ślady kleju, z którymi trzeba było powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.