Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IXc 1:48 Eduard (The Longest Day)


SnaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to tablica Eduarda i fakt, nie do końca jest ona fajna: wydruk jest wyraźnie ziarnisty i posiada kreskowaną fakturę. Jak farba bezbarwna była położona grubo, to faktura znikała i całość wyglądała nawet znośnie, ale gubiły się detale, teraz detal wcale się nie polepszył bo nie udało mi się wymyć całości farby z zagłębień, a za to ujawniła się ta faktura wydruku pod spodem. Fajnie byłoby móc zedrzeć całość nadruku i pomalować po swojemu, ale na trawionych fragmentach trzyma się bardzo mocno i boje się, że uszkodziłbym blaszkę. W ostateczności zawsze mogę jeszcze kupić tablicę od Yahu, ale to już trochę pójście na łatwiznę. Poza tym wydaje mi się, że tablica do Spita IX wyszła im dużo słabiej niż nowe wypusty. Przynajmniej tak wywnioskowałem, ze zdjęć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, poza szczytową rozpórką między wręgami jest już chyba na miejscu. Chyba najwyższy czas zamykać kadłub.

1KgMzBR.jpg wqcopN9.jpg xUNwgyg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Utknąłem w komorach podwozia... Jedna rzecz to, że troszkę słabo wyglądają jeśli chodzi o sam mechanizm i zachodzę w głowę, jak to sensownie zwaloryzować, druga to, że musiałem nieco podszlifować wnęki (mea culpa) i teraz mam wypukłe nity do odtworzenia. Podejrzewam, że jedyna sensowna opcja to kulki BGA i tu rodzi się pytanie, jak to zamocować? Nawiercanie otworków i wciskanie w nie nitów chyba nie zda egzaminu bo ciężko tam dojść narzędziem, więc pozostaje klejenie. Czym: lakierem? Jeśli tak to jaki polecacie, tak żeby nie zasechł zbyt szybko, był czas na przylepienie przynajmniej przynajmniej kilku kulek, nie kładł się zbyt gęsto i wysychał na gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozważę taką opcję, choć widzę, że HGW najmniejsze nity robi 0,6mm a ja już kupiłem kulki 0,2mm i lepiej pasują wielkością. Na zdjęciu wnęka od nieszlifowanej strony i wiertełka 0,3 i 0,2mm.

TpN7kge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dalej zastanawiam się, jak wkleić nity we wnęki podwozia. Niby pierdoła, ale nie daje mi spokoju. Chyba zrobię kulki wciskane w otworki, ale do tego potrzebuję konkretnej, precyzyjnej wiertareczki. Ta kupa, którą posiadam ma takie bicia, że drobne wiertła mi się łamią. Chyba czas kupić Proxxona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kabinka "kierowcy" wymiata, aż żal że jak model stanie na półce pies z kulawą nogą tam nie zajrzy ale przecież to o frajdę przy budowie w tym wszystkim chodzi . Gratulacje pilnie śledzę bo jeszcze kilka złośnic czeka w kolejce a nauki nigdy za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zaglądał i to mi wystarczy

Przy okazji, dam szansę nitom HGW. Jak dobrze wyjdzie, to wykleję nimi wnęki podwozia w obu moich Spitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem nity z HGW na Bf 109F-4 i wyglądają nieźle a samo naklejanie nie sprawiało żadnego problemu.

Też jestem z tych który zagląda do kabin bo wiem co w nich robiłem - w sumie też lubię się pobawić przy tych detalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.