Skocz do zawartości

Hawker Hurricane MK I- Airfix 1:48


gracjanp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modelarską brać.

 

Czas na mój drugi warsztat na tym Forum

 

Tym razem na stół montażowy trafił Hawker Hurricane mk I, zamiast zestawowego malowania zdecydowałem się na samolot Witolda Urbanowicza wiem, że to żadna nowość na tym forum, bo kilka Hurricaenów już na forum było, jednak w moim przypadku będzie to pierwszy model w całości malowany aerografem.

 

Na początku podłubałem przy kratownicy i fotelu pilota.

Pierwsze próby malowania aerografem nie należały do łatwych, kolor aluminium z humbrola pomimo tego, że był bardzo rzadki nie chciał się w ogóle nakładać, na początku z aero leciały kropeczki farby, kolejna próba wiązała się z pluciem farbą przez psikawkę, dopiero za trzecim podejściem udało mi się to jako tako pomalować, aczkolwiek z efektów nie jestem zadowolony.

 

Żeby poćwiczyć malowanie otworzyłem kolor Raf Interior Green Model Mastera i na próbę pomalowałem wnętrze kadłuba i tutaj poszło mi o wiele lepiej, farba bardzo dobrze się nałożyła, bez żadnych problemów.

 

Jutro po wyschnięciu będę pędzlem malował detale na resztę kolorów.

20170203_214731_zpsy3v3h9a4.jpg

 

20170203_214751_zpsxnwjgzue.jpg

 

20170203_214700_zpsuw3kz8xu.jpg

 

 

Zdjęcia robione telefonem. Jutro postaram się wkleić zrobione normalnym aparatem przy dziennym świetle.

 

Pozdrawiam, Gracjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

 

Ostatnio niestety nie miałem czasu na modelarstwo, bo całkowicie pochłonęła mnie praca zawodowa :(

 

Fabryka ponownie ruszy w święta Wielkanocne , także w tym czasie na pewno wrzucę fotki z postępu prac

 

 

Pozdrawiam,

 

Gracjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Fabryka ruszyla znowu. Dzis udalo sie wkleic fotel do kratownicy, a takze sama kratownice do plata. Przyznam szczerze, ze operacja ta nie byla latwa, bo klej wamodu jest delikatnie mowiac badziewny a tamiya extra thin za szybko mi parowal, ale jakos sie udalo. Na szczescie polowki skrzydel zaslonia slady kleju i nie bedzie tego widac. Ponizej garc fotek zrobionych telefonem. 0e854ddd451e23f716cd0ca6872e5653.jpgd1f11609095a4c1d01b2dc038dc2ab31.jpga28a4c260cc86f09ff2abbefc55060d1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czas na kolejną aktualizację. Prace posuwają się powoli naprzód. Przez święta udało mi się zamknąć kadłub, a także połączyć kratownice z płatem skrzydła. Zdecydowałem się na otwarte luki karabinów maszynowych, także pierwszy raz w życiu musiałem przeprowadzić operację wycięcia paneli z połówki skrzydeł. Niestety nie posiadam czeskiej żyletki więc zmuszony bylem zrobić to nożykiem. Niestety nie obyło się bez wpadki, bo z rozpędu wyciąłem jeden panel za dużo i musiałem go później dokleić, a następnie szpachlować. Z efektu przeszczepu jestem nawet zadowolony. Próbowałem także odtworzyć linie podziału w tym miejscu (również wcześniej tego nie robiłem) i teraz się zastanawiam czy to tak zostawić czy może jednak zaszpachlować je w ogóle ( doklejony panel to ten na lewym skrzydle foto nr 1)?

 

20170417_200138_zpsyldfrfuy.jpg

 

20170417_200114_zps0awbm8qk.jpg

 

20170417_173223_zps87oduxin.jpg

 

Tablica przyrządów z dołączonej kalkomanii, która po położeniu została potraktowana płynem na kalki wamodu. Jak robiłem zdjęcie to płyn jeszcze nie odparował.

 

20170417_173145_zps5t26jd2x.jpg

 

 

20170417_122912_zpsayuasuhf.jpg

 

Płat skrzydła z wklejonymi karabinami Browninga

 

20170417_122902_zpsdpv92oiq.jpg

 

20170417_122855_zps5cxk51px.jpg

 

I zbliżenia

 

 

Następny etap to połączenie kadłuba z płatem i pryśnięcie modelu tamyia surface primer w sprayu. Mam nadzieje, że uda mi się to zrobić w najbliższą sobotę/niedzielę.

 

Pozdrawiam,

 

Gracjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płat skrzydła z wklejonymi karabinami Browninga

 

Tu wtrącę się troszeczkę, bo jak już używamy nomenklatury to poprawnie. Płat składa się z dwóch skrzydeł. Zatem "płat skrzydła" to tak jakoś nie za bardzo... Albo płat, albo skrzydła (bo widać oba).

 

Ale to tak na marginesie. Walcz dalej. Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego. Malowanie już wybrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Model zostal pomalowany tamyia surface primer. Teraz mam pytanie jak najlepiej go zaczac nalowac. Najpierw psiknac w calosci brazem, a dopiero pozniej zielonym, czy tak jak w przypadku pedzla kazdy kolor oddzielnie zeby nie klasc farby na farbe. Jest to moj poerwszy model malowany w calosci aero, farby jakich uzyje do kamo to emalie model mastera rozcienczane wamodem.

 

Ponizej fotki platowca po nalozeniu podkladu. Musze jeszcze wyryc linie podzialu na spodzie samolotu laczaca skrzydlo z kadlubem. Cos jescze wymaga poprawy przed malowaniem?e9dca6f125a5dd820997680d34dfffd8.jpgc58ff0485927178e37ea846837d60822.jpg8b76e8b0999863b7861af7afc3c112ac.jpgab52a24ce507fa390bdf77dbfdaf4fa2.jpg

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi,

 

Pozdrawim Gracjan!

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią kolory nakladamy od najjaśniejszego do ciemnego. Ja ostatnio mojego huricsna w 1:72 malowałem spod sky, maskowanie, brąz gora cala maskowanie i zielony. Śmigło osobno ale tez wpierw zolty a potem czarny . Zreszta tak mi tu koledzy tez radzili , od jasnego do ciemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

 

 

Model gotowy. Po zrobieniu zdjęć widzę, że muszę dokonać jeszcze kilku małych poprawek, mianowicie położyć lakier matowy na styku oszklenie kadłub bowiem clearfix trochę wypłynął i są błyszczące ślady. Wiem również, że numer seryjny samolotu mi się srebrzy, a to dlatego, że nie nałożyłem sidoluksu przed położeniem kalek. Jak malowałem pędzlem to takiego efektu nie miałem. Na żadnej z kalkomanii nie było widać filmu.

 

Jest to mój pierwszy model malowany w całości aero.

 

Zapraszam do oglądania:

 

DSC08073_zpsjnckc5bg.jpg

 

DSC08072_zpsggpf6lah.jpg

 

DSC08079_zpsvo8h1yjp.jpg

 

DSC08080_zpsoiqm3nx8.jpg

 

DSC08076_zpsjp8h1f70.jpg

 

DSC08072_zps2gfminxr.jpg

 

DSC08082_zpsztkjqgpu.jpg

 

DSC08087_zps8vxvyugn.jpg

 

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Gracjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wash by się przydał, ja robiłem go w 1:72 tylko k tak mam tam błąd w postaci skrzydeł. Ja washa robię na sido . Kabel anteny dorobić jeszcze, jak tu mi koledzy doradzili nic z rajstop nsjlepsza, użyłem na B 17 i jeste zadowolony z efektu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.