Teraz jest Śr lip 26 2017, 18:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: C-47 Skytrain od Italeri (1:72) - mój drugi model w życiu :)
PostNapisane: Pt lut 03 2017, 23:32 

Witam.

Jestem tu nowy na tym forum i tym samym dopiero co zaczynam przygodę z modelarstwem plastikowym.
Na imię mam Daniel i mieszkam w Gdańsku.
Pierwszym modelem jakim kupiłem był bolid F2007 od Revella w skali 1:24 - był w ofercie Lidla.
Po zakupie F1 kolega z pracy, który skleja modele plastikowe i kartonowe oddał mi za przysłowiowe piwo model do poćwiczenia - P-47 M Thunderbolt. Przy sklejaniu posługiwałem się tylko niezbędnymi narzędziami. Do malowania użyłem farb które były dołączone do F1 oraz srebrnego lakieru do metalu z marketu.
Poniżej zamieszczam efekt swojej zabawy z pierwszym modelem. Zdaje sobie sprawę że jest w nim dużo niedociągnięć, czasem coś chciałem poprawić i wyszło jak to zawsze wychodzi w takich przypadkach , czyli gorzej :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie zajmuję się swoim drugim modelem w życiu a jest nim C-47 Skytrain od Italeri w skali 1:72 (odkupiony także od kumpla :D
Nie zamierzałem wrzucać swoich relacji na forum obawiając się masy krytyki wynikającej z mojego braku doświadczenia ,ale patrząc na innych początkujących modelarzy na tym forum postanowiłem zacząć relacjonować swoje postepy i dzięki waszej pomocy i radom uczyć się na własnych błędach :)
Poniżej zamieszczam fotki z dotychczasowych prac przerwanych remontem mieszkania, przeprowadzką oraz narodzinami syna :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silniki z żywicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żółta farba od revella coś słabo kryła końcówki łopat więc postanowiłem zmyć farbę i pomalować całe łopaty na czarno.
Podczas operacji usuwania żółtej farby przy pomocy rozcieńczalnika Wamodu i patyczków do uszu (tylko to miałem pod ręką stała się poniższa tragedia.

Obrazek

W ruch poszedł klej CA oraz szpachla w celu uratowania śmigieł efekt poniżej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to już efekt po pomalowaniu podkładem Humbrola

Obrazek

To na razie na tyle. Obecnie w wolnej chwili po pracy zajmuje się szlifowaniem szpachli na modelu. Mam nadzieję że niedługo wrzucę kilka fotek z postępów

Będę wdzięczny na łagodne potraktowanie i krytykę :razz: oraz na pomocne rady w dalszych etapach budowy
Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano So lut 04 2017, 0:37 przez Barny, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Re: C-47 Skytrain od Italeri (1:72) - mój drugi model w życi
PostNapisane: Pt lut 03 2017, 23:34 

Obawiam się że nie widać zdjęć, poza ostatnim.

PostNapisane: Pt lut 03 2017, 23:34 

Zdjęć nie widać:(

Galeria T-62 Iraq
Warsztat Merkava MK1

PostNapisane: Pt lut 03 2017, 23:41 

hm. u mnie wszystko widać .postaram się naprawić błąd jak najszybciej

PostNapisane: So lut 04 2017, 0:01 

już powinno działać. Sprawdzałem na telefonie i są obrazki :)

PostNapisane: So lut 04 2017, 0:11 

No, teraz widać całe dwa :)

PostNapisane: So lut 04 2017, 0:12 

Nic nie widać. Zmień hosting. Polecam imgur
viewtopic.php?f=238&t=54974

PostNapisane: So lut 04 2017, 0:38 

Zmieniłem host na imgur.
Powinno działać

PostNapisane: So lut 04 2017, 0:41 

Jest ok :super:

PostNapisane: So lut 04 2017, 1:36 

Żółty to najsłabiej kryjący kolor (drugi w kolejce to czerwony), dobrze jest pod niego psiknąć białym.

Nie wiem co mam sądzić: z jednej strony straszna masakra, jacyś piloci o złotych twarzach, z drugiej wydaje mi się, że ładnie robione szpachlowanie i szlifowanie oraz świetnie naprawione śmigło. Czyżby ukryty talent i tylko braki w zaopatrzeniu warsztatu w odpowiednią chemię powodowały, że nie jest tak dobrze jak mogłoby być?

Proponowałbym od razu przesiadkę na akryle. Olejne farby mają swoje zalety, nie wymagają podkładu, dobrze przywierają, cienko się kładą i dobrze kryją no i są dosyć tanie, ale mocno śmierdzą i jak sam zauważyłeś zmywanie ich jest praktycznie niemożliwe bez uszkodzenia modelu. Akryle idealne nie są (Mr.Color C są blisko perfekcji, ale śmierdzą chyba jeszcze gorzej niż emalie), ale mają tę niesamowitą zaletę, że można je bezproblemowo zmyć.

Spitfire Mk.IXc 1:48 Eduard (The Longest Day)
Jak-3 (Yak-3, ЯК-3) 1:48 Zvezda
Spitfire Mk.Vb 1:48 Airfix - rewitalizacja "złomu"

"Bo wolność krzyżami się mierzy..."

PostNapisane: So lut 04 2017, 6:11 

Co do chemi to fakt na początku sklejania modelu bylem ograniczony kolorystycznie. Posiadalem farby ktore były dołączone do modelu f1 czyli czarny, srebny, złoty oraz czrwony.I bazowałem jedynie na nich, oraz ze wzgedow finansowych (slub cywilny oraz kupowanie rzeczy dla nowego członka rodziny- wózek,łóżeczko itp). Później zdałem sobie sprawę że daleko na nich nie zajadę wiec , odłożyłem trochę kasy i wybrałem sie do najbliższego sklepu modelarskiego na wieksze zakupy i kupiłem podkład humbrola oraz kilka farb w sprayu tamiyi. Na świeta wygrałem w konkursie branżowym model ciagnika siodłowego Scania od Italeri i organizator konkursu dołączyl do modelu kilka narzedzi oraz trochę farb tamiyi (6 sztuk) wiec paleta barw powoli sie rozrasta.
Staram używać sie chemi która jak naj mniej śmierdzi ze wzgledu na dwu miesiecznego synka . I tak do modelu siadam w kuchni jak wszyscy domownicy juz zasną.
Co do szlifowania to małą wprawę załapałem jak dorabiałem sobie na wakacjach na remontach xD.

PostNapisane: So lut 04 2017, 13:39 

Generalnie mam podobne odczucia jak mój przedmówca - konsternacja wywołana pilotami jak z "Pana Kleksa" ;) a następnie bardzo fajnie naprawione śmigło.
Zaraz mnie zlinczują ale ja na twoim miejscu przy mocno ograniczonym budżecie na hobby, te kolory które będziesz używał na małych powierzchniach kupiłbym po prostu Pactry. Dają radę jako nakładane pędzlem, można je rozcieńczać wódką, mało śmierdzą a największą ich zaletą jest cena 3-4 PLN. Zależy też czym malujesz bo jeżeli nie masz aero to tamiya (nie mówię oczywiście o tych w sprayu) do takiego sposobu nakładania raczej słabo się nadaje.
Będę kibicował!

PostNapisane: So lut 04 2017, 22:30 

No niestety znam ten ból jak ja zaczynałem jak trzeba coś umalować a masz 4-5 farbek i niektórych kolorów musisz użyć "na siłę". Ogólnie kibicuje bo wiem ze początki są trudne tym bardziej jak nie ma się kompletnie wyposażonego warsztatu ,będę zaglądał pozdrawiam :)

RAH-66 Comanche // F-20 // Gnat t.1 // F-101 B Voodoo 1/72 Revell
Konto Facebook
Robi Scale Modeler

PostNapisane: N lut 05 2017, 17:26 

19robi88 napisał(a):
No niestety znam ten ból jak ja zaczynałem jak trzeba coś umalować a masz 4-5 farbek i niektórych kolorów musisz użyć "na siłę".

Zdecydowanie złe myślenie. Modelarstwo to nie jest tanie hobby, lepiej kupić 1 model mniej a kasę przeznaczyć na chemię. Jak się coś robi to trzeba starać się zrobić to porządnie.
Cena 3 farbek ( pactra po 3 zł ) to mniej niż 1 puszka gunze lub tamiya ( spreja ).
Sory batory ale srebrni piloci o złotych gębach (LEPIEJ BYŁO ICH NIE WSTAWIAĆ) :szok: . Dorosły chłop i 0 pomysłu. POWODZENIA

PostNapisane: N lut 05 2017, 19:20 

Dosłownie.

Piloci wyglądają jak przybysze z Matplanety :)

I zdecydowanie przychylam się do zdania Marka K.
No może z jedną uwagą - modelarstwo to pod względem kosztów według mnie jest najwyżej w dolnej strefie stanów średnich :)
Piszę tu o dorosłych facetach.

Taka rada.
Jak nie masz aero to do pędzlowania kupuj Vallejo Model Color.
Później jak kupisz aerograf się też przydadzą - dalej do pędzla. Malowanie nimi aero może spowodować u Ciebie kryzys małżeński jak zaczniesz urwami rzucać :)
Farby Tamiya w słoiczkach wstaw do szafy i niech czekają na aerograf.

Jak już będziesz miał na kompresor i aerograf nie kupuj najtańszych. Jest Nas trochę z 3City i myślę, że będziesz mógł potestować co nieco chociażby na warsztatach organizowanych przez Kompas w Gdyni - https://www.facebook.com/Kompas-487504771429649/?fref=ts

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

REGULAMIN FORUM