Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IX Itateri 1:72


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótkiej przerwie ,2 m-ce. Nie kleiłem . Trenowałem rożne techniki ,jakość i czystość klejenia

Kleje pol wieku a jeszcze się nie nauczyłem porządnie ,ale widzę poprawę

W moim sklepie trafiłem na przecenę. Modele po 4 euro .Zaszalałem ,kopiłem dwa spity, szemrana,AH-64, I eurokoptera

Posłużą do nauki

Ponieważ kleje z pudelka ,dodatki dla "upiększenia " modelu wykonuje w własnym zakresie z rożnym efektem.na pierwszy ogień wybrałem

;

Spitfire MK.IX

Model będzie przedstawiał samolot francuskiego pilota Pierre Clostermana autora książki "Wielki cyrk" i w-ce prezesa zakładów Cesena

Clostermanowi zaliczono 23 pewne zwycięstwa i 5 prawdopodobnych.Zmarł w 2006 r, w wieku 85 lat

 

P3050001_zpsbh4h4ah7.jpg

P3050002_zpsgqrczfkg.jpg

0fb90d7cfe7d17fa121d9f91c18e67ac_zps0hjgzodv.jpg

P3090005_zpsiv2fktvc.jpg

P3090007_zpsjrxzobqq.jpg

P3110002_zpsknstfcsd.jpg

P3110003_zpst2rmjaqc.jpg

Sklejał się łatwo ,jedyny problem to końcówki skrzydeł -cienkie ,musiałem nadlać Glu

Teraz nie mogę się doczekać malowania ,bo jestem ciekaw jak wyszło z moja nauka

 

Zloty pozdrowionka - walczę powolutku z Su-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku z tego co pamiętam to ten zestaw nie jest Ci obcy, chyba juz go jakiś czas temu popełniłeś.

 

Dwie uwagi na początek

Pierwsza, trochę lepsze zdjecia aby nacieszyć wzrok Twoją robotą prosimy

Druga, chyba okapotowanie silnika nie do końca się zeszło, widzę schodek na połączeniu tych częsci z kadłubem i dolną czesciąosłony

 

Tak poza tym, fajnie że wróciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ,ale wyszło parę baboli

Trenuje z jakością zdjęć

 

IMG_3124_zpshu0ntv9i.jpg

IMG_3111_zpsootwdyyq.jpg

IMG_3110_zpssvxkehlt.jpg

IMG_3109_zpsyk1kilrr.jpg

IMG_3108_zpso2ufolsl.jpg

 

Mozę w końcu znajdę odpowiednie parametry i będę zadowolony z jakości zdjęć

Na razie kombinuje, bo jestem nie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku, spróbuj poprawić maski na tylnej części owiewki, tej za pilotem. Krzywo przyklejone, to może sporo nabruździć w odbiorze końcowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony na kadłubie za kabiną dochodził dużo niżej, do granicy z kolorem spodu MSG. Rozkład plam na skrzydłach też daleki od oryginału. Żóltego na krawędziach natarcia za dużo, a pomalowanie żółtych końcówek łopat śmigła będzie teraz problemem, bo na czarnym to słabo żółty się kładzie. Pomijam już dobór kolorów, bo może fotografia zniekształca kolor, ale OG jest za jasny, za niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy - rozkład do poprawy.Kupiłem sobie fajna masę do maskowania ,ale nie mam jeszcze wprawy muszę z nią poćwiczyć.Farbę muszę tez jeszcze bardziej rozcieńczyć

Cholera o śmigle nie pomyślałem

Przesadziłem z zdjęciami.Tak wygląda po poprawce

 

IMG_3204_zpspznrr3ke.jpg

 

Bardzo dziękuje za wskazówki

 

Fajnie się z Wami klei modele.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Milo mi powiedzieć ,ze z Wasza pomocą ,moje klejenie zaczyna przypominać modelarstwo

Ha,ha może to za mocne określenie ,ale widzę efekty Waszych trafnych sugestii ,do których staram się stosować

Spit jest dopiero po kalkach ,nawet jeszcze nie zabezpieczony,ale już mi się podoba

Jak Kolega Moses zauważył wcześniej kleiłem Spita

Rożnica ogromna

Przepraszam za urwane śmigło ,efekt pracy z wnukami, jak znajdę dokleję,lub dorobię

Dla porównania wstawiam fotkę

 

IMG_3216_zpsalpstudd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede

Mam jeszcze Mk-II

Zorientowałem się za późno

Kalki już zamoczone i za cholerę nie moglem ich umieścić prawidłowo okazały się za duże.

Przy budowie następnego będę przymierzał ich wielkość aby nie zrobić ponownego babola

Dziękuje za zwrócenie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas manipulacji modelem ,uszkodziłem -urwały się

Sa świeżo doklejone ,dlatego jeszcze balansują

Dodam CA i będzie dobrze

Musze jeszcze : dorobić klapkę wejściową pilota ,pomalować działka ,i dzióbek śmigła widać na zdjęciu zadrapanie,weatering,prawdopodobnie kredkami i zrobić podstawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie skończony, jednak nie jestem zadowolony

Brakuje techniki, ale pocieszam się ,ze jest już troszkę lepiej

Trening technik ,trening i jeszcze raz trening plus nauka

Mozę w końcu będę zadowolony

 

IMG_3280_zpsg16l37oq.jpg

IMG_3281_zpstzv3kgbn.jpg

IMG_3282_zpsqwbduu0t.jpg

IMG_3283_zps8rgzplja.jpg

IMG_3284_zpsv1b8qxov.jpg

IMG_3286_zpskrkxvlxk.jpg

IMG_3287_zpsy06ulle3.jpg

IMG_3288_zpsv2dcp7kx.jpg

IMG_3289_zps41xwz56y.jpg

IMG_3290_zpscvvmgaqa.jpg

IMG_3291_zpsvqdyag3v.jpg

 

Dorobie podstawkę i na polkę do galerii forum jeszcze nie dorosłem

Na powiększonych fotach widać masę niedoróbek i troszkę brudu,nie domyte wasze i nie precyzyjne poprawianie linie podziału

Coz , uwielbiam kleić ,tylko jeszcze się nauczyłem robić to ładniej,Jestem wielkim optymista ,wiec myślę ,ze dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.