Skocz do zawartości

F-14 / 1:48 / Tamka+różne


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super robota i czekam na ciąg dalszy

 

Dzięki!

 

ale ta czerwona kropka ...

 

Poduszki i stelaże foteli psiknięte tylko wstępnie, będą jeszcze mocno przerabiane.... Także może kropka zniknie

 

Czym robisz zdjęcia?

 

Takim trochę "lepsiejszym" Nikonem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada napisać o pierwszych wrażeniach. Kabina w modelu wykonana dobrze (ale jak się widzi kabinę od Su-33 Kinetica to jedzie malizną), wszystko idealnie spasowane. Wywierciłem jedynie „dziury” w osłonie RIO, dodałem nity na pokrowcu i zrobiłem manetkę „dodawania gazu”. Uzupełniłem też jakieś kable na tylnych ściankach i rurę za siedziskiem RIO. Można więcej, tylko trzeba chcieć. Blaszki od Edzia, jak to blaszki od Edzia – kolory od czapy, więc przemalowałem. Na szczęście spasowanie jest ok za wyjątkiem blaszki po lewej ręce pilota – trochę nie pasuje do bocznej ściany. Ale generalnie nie jest chyba źle. Czas na tablice i boczne „ścianki”. Z tego co widzę też się tutaj postarali, choć i tak praktycznie nic nie widać po złożeniu….

 

 

009c_zpsem4ccbwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wychodzi.

 

Dzięki... Zamknąłem "boczki" i spasowałem wstępnie elementy kabiny z kadłubem... Tu też wszystko pasuje i całkiem fajnie wygląda, w stosunku do wcześniejszych modeli od Hase, czy HB. Brak odwzorowania kabli i przewodów z tyłu, na poziomej ściance, za RIO da się ścierpieć. Edek zrobił tam jedną blaszkę ale i tak jej nie widać, lub bardzo mało widać przy podniesionej osłonie....

 

 

0010a_zpsqwjemwj7.jpg

 

0010b1_zpswro2rjvh.jpg

 

0010c_zpszc4szqtb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyły, za kabiną się za bardzo Tamka nie popisała... Dali pustą "pokrywkę" zapominając o rurach, przewodach, siłowniku hydraulicznym i Bóg wie czym jeszcze, co tam jest... Zrobili też "świetny" plastikowy patyk na którym ma spocząć otwarta kabina... Trochę trzeba kombinować... W toku:

 

0011_zpscurmph7v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak test? Przeszedł próbę?

 

Farby są naprawdę - w mojej ocenie - rewelacyjne. Bardzo drobny pigment, porównywalny jedynie z Gravity i Zero-Paints (ze wskazaniem na te pierwsze). Nie zatykają dyszy 0,15 nawet przy dłuższych przerwach. Do czyszczenia użyłem zwykłego rozpuszczalnika uniwersalnego. Dają bardzo, bardzo gładką powierzchnię, ten wash ze zdjęcia lany był bezpośrednio na farbę, doskonale się rozlewał i dobrze schodził z miejsc gdzie nie powinno go być. Słoiki może trochę upierdliwe, ale nic nie trzeba rozcieńczać, lane prosto do aero, choć ciekawy jestem ich rozpuszczalnika (chwilowo niestety niedostępny). Także, ten, tego... Wszedłem w to i zamówiłem więcej... A inni zrobią jak uważają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.