Skocz do zawartości

Lim 2 "1928" Trumpeter 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Bravo dzięki za odpowiedź ale nie o to mi chodziło. O konieczności podkładu po Alclady wiem. Moje pytanie polega na tym czy po pomalowaniu całego modelu Alcladami mogę sobie poczynać z washowaniem na bazie benzyny do zapalniczek itp. czy będzie wchodziło w reakcję z powłoką lakierniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo dzięki za odpowiedź ale nie o to mi chodziło. O konieczności podkładu po Alclady wiem. Moje pytanie polega na tym czy po pomalowaniu całego modelu Alcladami mogę sobie poczynać z washowaniem na bazie benzyny do zapalniczek itp. czy będzie wchodziło w reakcję z powłoką lakierniczą.

Takich wynalazków jak piszesz nigdy nie próbowałem, ale ze zwykłym olejnym washem zmywanym White Spirit nigdy na Alcladach problemów nie miałem. Spróbuj na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nitowaniem, co prawda nigdy tego nie robiłem ale musi być ten pierwszy raz...

Poszukuję zatem planów, na których będzie to uwzględnione - będę wdzięczny za pomoc.

 

Takich wynalazków jak piszesz nigdy nie próbowałem, ale ze zwykłym olejnym washem zmywanym White Spirit nigdy na Alcladach problemów nie miałem. Spróbuj na boku.

 

Benzyna do zapalniczek, white spirit i benzyna lakowa to chyba dość podobne substancje więc nie powinno być problemów w takim razie. Na boku już próbowałem i jest OK ale wolałem się upewnić żeby nie było niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie polega na tym czy po pomalowaniu całego modelu Alcladami mogę sobie poczynać z washowaniem na bazie benzyny do zapalniczek itp. czy będzie wchodziło w reakcję z powłoką lakierniczą.

Jeżeli masz obawy, to Alclad ma w ofercie bardzo dobry lakier akrylowy, prawie żadna strata metaliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przy okazji robienia zdjęć do aktualizacji F.K.8 zrobiłem foty tego co udało mi się wydłubać zanim zabrałem się za szmatopłaty z CSM. Model malowany Alcladami - pewnie jeszcze coś będę kombinował jak przyjdzie czas żeby się za niego zabrać. Będę pewnie dłubał w przerwach - jak mnie naciągi zmęczą ;o) Na zdjęciach tego nie widać ale niektóre panele są innego koloru...

 

cmqd9XJ.jpg

 

FehDNnx.jpg

 

wqsSpMD.jpg

 

SQ0aJwb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie teges są wnęki hamulców (nie powinno być przestrzeni otwartych, tym bardziej, że masz zrobione ścianki), ale wizualnie pewnie znikną pod płytami..

Podaj proszę jakie Alclady zastosowałeś, zbieram dane do srebrnych Limów.

Aha - i jaki łoszyk dałeś na srebro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze! Limek w realu jest nieco ciemniejszy co mam nadzieję, będzie widać na innych zdjęciach.

Co do wnęk hamulców to po ich przyłożeniu jest faktycznie lepiej ale szału nie ma... Z resztą model miał być relaksacyjny itd. choć racja była po twojej stronie Mikołaj - mam ochotę na kolejną rurę - SU 7 albo Szybkiego ;)

Alclady to Semi-Matt Aluminium i Polished Aluminium - trochę je mieszałem. Oprócz tego podkład jest na całości szary a miejscami prawie czarny. Przetarłem też suchym pędzlem MC 218 korzystając z tej obleśnej właściwości tej farby do zostawiania proszku z pigmentu.

Wash to umieszany olejny ciemny szary ale aplikowałem bardzo delikatnie bo bałem się efektu kartonówki.

Następnym razem chyba pójdę w SM Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dla relaksu i zmiany klimatu od rurek i kabli przy FK8 pomalowałem sobie pilota. Ja mam jakaś słabość do figurek jednak ;o) Wiem, że szału nie ma ale to figurant tylko do fotek.

PS. Kurtka jest czarna i lekko błyszczy, może na innych fotach będzie to lepiej widać kiedyś tam...

 

jdCgfbW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.