Skocz do zawartości

An-2 1/48 HobbyBoss


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie robiłem żadnego samoluta i tak wybór padł na Antka.

Oczywiście malowanie polskie.

 

Początek senny, zaczęta walka z wnętrzem.

Raczej nie będę wprowadzał jakiś wielkich poprawek. Z dodatków to blachy Edka, żywiczne lampy i może silnik.

 

X7WLZrll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W kabinie pilotów wywal boczny panel po prawej stronie. W Antku nigdy czegoś takiego nie było. To nie jest jedyna rzecz, którą projektant wyssał z małego chińskiego paluszka. Jakby Ci się jednak chciało coś poprawiać, to ścianka działowa jest za bardzo przesunięta do tyłu. To błąd modelu HB, który się najbardziej rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabinie pilotów wywal boczny panel po prawej stronie. W Antku nigdy czegoś takiego nie było. To nie jest jedyna rzecz, którą projektant wyssał z małego chińskiego paluszka. Jakby Ci się jednak chciało coś poprawiać, to ścianka działowa jest za bardzo przesunięta do tyłu. To błąd modelu HB, który się najbardziej rzuca w oczy.

 

Z panelem sobie poradzę, zresztą jest sporo zdjęć na forum. Co do ścianki podziałowej to chyba sobie daruję. Nie czuję się na siłach aby tak ingerować w model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze prace przy wnętrzu ruszyły.

Coś tam porobiłem przy fotelach, drzwiach i połówkach kadłuba. Przedziału transportowego raczej nie będę ruszał bo i tak nic nie będzie widać.

 

IBC3Euol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli tablica przyrządów jest przyklejona zgodnie z instrukcja to jest to babol zestawu! W takim układzie nikt nie sięgnął by do tablicy ręką w locie! Pedały steru kierunku w samolocie są pod dolną krawędzią tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga jest dobrze pomalowana. Z pewnością nie była srebrna (chociaż widziałem różne kombinacje kolorów).

Bedrzich, przypuszczam, że to raczej nie chodzi o złe umieszczenie tablicy, tylko o złe położenie ścianki oddzielającej kabinę pilotów od części transportowej. HB przesunęło całość o jedno żebro do tyłu i kabina pilotów jest za długa. Chociaż w "Niezniszczalnych 2" S. Stallone pilotuje Antka siedząc w kabinie transportowej, więc wszystko jest możliwe. A w jakimś innym filmie (chyba "Tajemnica twierdzy szyfrów", ale nie jestem pewien, bo to dawno było) Antek "grał" Dakotę (a właściwie jej wnętrze) lecąc do tyłu.

 

Bartek33365, dasz radę przemalować ściankę na czarno? Od strony pilotów tapicerka była też na ściance, nie tylko po bokach kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek "grał" Dakotę (a właściwie jej wnętrze) lecąc do tyłu.

 

Bo tylko Antek jest taki kozak, że lata na indiańca - znaczy tyłem

 

Śledzę wątek od początku Życzę powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga jest dobrze pomalowana. Z pewnością nie była srebrna (chociaż widziałem różne kombinacje kolorów).

Bedrzich, przypuszczam, że to raczej nie chodzi o złe umieszczenie tablicy, tylko o złe położenie ścianki oddzielającej kabinę pilotów od części transportowej. HB przesunęło całość o jedno żebro do tyłu i kabina pilotów jest za długa. Chociaż w "Niezniszczalnych 2" S. Stallone pilotuje Antka siedząc w kabinie transportowej, więc wszystko jest możliwe. A w jakimś innym filmie (chyba "Tajemnica twierdzy szyfrów", ale nie jestem pewien, bo to dawno było) Antek "grał" Dakotę (a właściwie jej wnętrze) lecąc do tyłu.

 

Bartek33365, dasz radę przemalować ściankę na czarno? Od strony pilotów tapicerka była też na ściance, nie tylko po bokach kabiny.

 

Dokładanie tak są różnie warianty kolorystki.

 

Dokładnie, HB dało ciała ze ścianką (i nie tylko) zresztą jest o tym mowa na początku warsztatu.

Niestety już nie dam rady jej przemalować.

 

Nie wiem czy w "Tajemnicy twierdzy szyfrów', ale na pewno w "Czasie honoru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajna robota, ale odklej ten okrągły wziernik na spodzie (ten przed prostokątnym lukiem awioniki pod kabiną pilotów). Ten wziernik to kompletne SF. W prawdziwym Antku tam jest wgłębienie za wylotem chłodnicy. Powierzchnia antypoślizgowa z blachy ryflowanej jest moim zdaniem rzadkością w Antkach. Częściej stosowana jest klasyczna, czyli napylona. Można to zrobić przyklejając na lakier jakiś proszek, np. drobny brokat. Na wierzchu dolnych skrzydeł jest tylko jeden wziernik, na końcu lewego skrzydła, pozostałe to też fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Antek się szykuje Jakie malowanie będzie: wojak czy SP- ? Na kilku naszych cywilach i rolnikach widziałem chodnik z blachy ryflowanej, ale to faktycznie tylko kilka wyjątków. Tak jak kolega djack pisał, te wzierniki na dolnych skrzydłach zaraz za zastrzałami to jakieś nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.