Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IXc ,S.Skalski ZX-6,PFT, Airfix 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem ruszyć z praca nad Spitfire Stanisława Skalskiego naszego ASA z zestawu Airfixa, kalkomanie w komplecie. Model bedzie w malowaniu Polish Fighting Team( będącego częścią 145 Dywizjonu RAF) z 1943r w Tunezji , kpt. pil. (S/Ldr) Stanisław Skalski o numerze EN 315

Polski Zespół Myśliwski (ang. Polish Fighting Team, PFT) – polska jednostka, znana też jako „Cyrk Skalskiego” (od nazwiska dowódcy), która brała udział w walkach w kampanii w Północnej Afryce w 1943 podczas drugiej wojny światowej.

Zaczołem warsztat na innym forum ale chyba go tu zakończe, bo z 31 odpowiedzi były może tam 3 przydatne(restza to ), a mianowicie wiem już że skrzydła nie pasuja do orginału ,chodzi o pokrywy uzbrojenia. Mam już od jednego uczestnika żywiczne odlewy, ale mam też szkrzydła z spita w wersji V, dzie były szerokie pokrywy. Mam zamiar wyciąc nieodpowiednie i wkleic poprawne. No i finalnie chciałem zostawić go "wlocie" na podstawce ale nad tym jeszcze pomyśle.

Wiem, model słaby, mogłem Eduarda zakupić IX.

Malowanie mój typ z humbroli 29/225 góra, a spód albo H65 , albo dedykowany Azure blue?

 

3.jpg

 

pft-18.jpg

 

46526d7b49ca0b5b.jpg

 

c4cdb30d0a3cd492.jpg

 

d1eda9b3772601e6.jpg

 

NIeszczesne pokrywy :

 

b7cfcf4c870b6524.jpg

 

w orginale:

 

8b4c5977536885e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już prędzej Zumbach bo to był niezły gagatek

 

Rafale jeśli Zumbach, to chyba tylko z żalu, że Go nie wybrano do Polskiego Zespołu Myśliwskiego (Bo niestety Go w Zespole nie było )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w orginale:

 

8b4c5977536885e8.jpg

Zaraz zaraz - coś tu nie tenteges - przecież TEN Spit ma 3 łopaty śmigła, 3 rury wydechowe fishtails, skrzydło C - raczej to Mk.Vc a nie IXc.

Edit: teraz widzę ZX-6 w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już prędzej Zumbach bo to był niezły gagatek

 

Rafale jeśli Zumbach, to chyba tylko z żalu, że Go nie wybrano do Polskiego Zespołu Myśliwskiego (Bo niestety Go w Zespole nie było )

 

Ten model ma tyle wspólnego z Cyrkiem Skalskiego co to co poniżej z Mercedesem... ambicję

 

1421933164_by_krzys_500.jpg?1421933176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldiablo kup model Eduarda.Tam masz wszystkie części do tego malowania.Ten model zrób malowaniu odpowiednim do wersji.Kalkomani jest od groma na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldiablo kup model Eduarda.Tam masz wszystkie części do tego malowania.Ten model zrób malowaniu odpowiednim do wersji.Kalkomani jest od groma na rynku.

 

Już mu to doradzili na PWM ale łon jest tfardy nie mniętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldiablo kup model Eduarda.Tam masz wszystkie części do tego malowania.Ten model zrób malowaniu odpowiednim do wersji.Kalkomani jest od groma na rynku.

 

Już mu to doradzili na PWM ale łon jest tfardy nie mniętki.

A jest mój motywator , myślałem cooper69 obraziłeś się na mnie nic nie komentowałeś u mnie ostatnio . Niewiem czy już osiągnąłem dno ;).

No na PWM doradzili , zestaw eduarda no a ten chyba w szafę ;), a ja na przekor zrobię tego, tylko czekam na jakiegoś fachowca od spita, co by doradził co o te pokrywy na skrzydłach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba aż fachowca. To skrzydło powinno wyglądać jak tej piątki na zdjęciu z IWM, które pokazałeś. Pokrywy w skrzydłach z modelu Mk.V są błędne, a zdjęcie żywicznych odlewów nie dość dobre by to na pewno określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu Az Model są szerokie pokrywy . Może ktoś ma na zbyciu.I mały wlot do gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zeby nie bylo ze warsztat umarł to coś tam sie dzieje, na chwile obecna wyglada tak,nie miałem zbytnio czasu na zdjęcia, zmieniłem pokrywy uzbrojenia i wygladaja narazie tak na moje możliwości

e3aa3bb71eac38a6.jpg

 

a tu jeszcze coś takiego znalazłemf8a867fd5b4c0de6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zeby nie było to coś się tam dzieje, mianowicie jest po malowaniu, emalie humbrol 225, revell 82, tamyia XF- 18, mało czasu wieć zdjęcia kalkulatorem. Maskowałem maskolem, a brzei przejscia kolorów poprawiłem z ręki.

 

388b37f9c1486efa.jpg

 

d737c012bbff6b84.jpg

 

467e9fbb2702c791.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mała aktualizacja, połozyłem kalkomanie , zarzuciłem sido, pozniej zrobie wash i matt bbezbbarwny. Dorobiłem w miare moich umiejetnosci lusterko, wiem szału nie robi ale niepotrafie innego na chwile obecna . Mało czasu wiec zdjatka robocze

 

 

77b0c1211171ed5b.jpg

 

4c65c4f35be777b2.jpg

 

014a2c5e987c80d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy wznios jest o wiele za duży?

Prawie skończyłem, podstawie jeszcze dłubne, dorobiłem jescze linki anten bocznych, niewim jak to się fachowo nazywa, troszkę pobrudzilem, ociupinkę, i psiklem mattem. Od siebie dodałem lusterko i przerobiłem te pokrywy uzbrojenia na ile mogłem.

Zrobię lepsze zdjęcia ti będzie widać błędy.

Kolor spodu może i trche może mogłem jaśniejszy dać, chociaż wydaje mi się dobry. Zrobię normalne zdjęcia będzie widać

Zadowolony jeste z szybek 2 model i mam szybki nieusmarowane :

A no i drugim razem to raczej kupie polecane zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.