Skocz do zawartości

1:72 Revell Medicopter 117


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przeprowadzka ogarnięta. Przystępuję do kolejnej misji jaką na pewno będzie dla mnie zabawa z modelem Medicoptera 117 w skali 1:72 ze znanej i lubianej firmy Revell.

Model ma na pewno mnie mankamentów niż poprzednik (RWD-5 z ZTS Plastyk), więc i moje szanse na nie skaszanienie tego zestawu są delikatnie większe .

To co w pudle:

7yRSjby.jpg

Tam gdzie będę starał się coś stworzyć:

YZpkVbk.jpg

Jak zawsze zapraszam do komentarzy i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że nie chcesz tego modelu robić w wersji Star Ship.... To jest dopiero masakra z kalkami.

W tym modelu możesz napotkać na problem w dopasowaniu okien - popróbuj najpierw na sucho

Powiem Ci że rzeczone malowanie to jedno z moich ulubionych helikopterowych ever, bardzo się nim jarałem jeszcze w latach 90-ych i nie sądziłem, że ktoś jeszcze ogarnia ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No zobaczmy jak to pójdzie - życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szybkie pytanie, wobec postępów w pracach nad Medicopterem-jak można wykonać w miarę ludzkie nosze w takiej skali ? Myślałem o kawałku jakiejś płytki plastikowej wygiętej w rękach albo podgrzanej, chciałem także dodać ramę z cienkiego drutu jako imitację ramy łóżka-co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje są super, jasne że się skuszę

Napisz jak możesz na pv albo tutaj jakbyś to widział.

 

nie zrozumiałeś mnie ja nie mam moich tylko takie jakie były w zestawie ... ale i tak o niebo lepsze od tych z medicoptera

 

Druga sprawa super zdjęcia wyszły w Twojej galerii EC 135, tam gdzie pisałeś, że został ci tylko telefon-zdradzisz jaki to był model ?

 

Model telefonu??? czy z jakiego modelu robiłem LPRa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, postępy wolne, ale jednak postępy W przerobie mam kadłub i praktycznie wszystkie detale, natomiast na teraz kilka fotek wnętrza i konieczność podjęcia decyzji-czy go ciąć i otwierać czy odpuścić i lecieć dalej z koksem (w stajni czekają kolejne pozycję śmigłowe, z drugiej strony mam opcje dodania noszy od kolegi Mitrandira)

 

00nOjHn.jpg

 

vYGlPue.jpg

 

YlVhZBr.jpg

 

jz5D8N5.jpg

 

FkUAXnu.jpg

 

BXOnlTi.jpg

 

Chętnie posłucham porad i komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja bym go za bardzo nie otwierał, jeżeli szkło jest OK, to tyle co będzie widać przez oszklenie powinno być OK. Chyba, że mówimy o tylnych drzwiach - można by je zatkać tymi noszami. Pytanie, ile to cięcia? I w sumie zaczyna się z tego robić diorama, aż się prosi o "ofiarę", sanitariusza i pilotów.

 

Tak czy inaczej życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.