Skocz do zawartości

Armstrong Whitworth F.K. 8 MID - Copper State Models 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości chłopaków z Melius Manu, którzy na stałe współpracują z firmą Copper State Models mam okazję posklejać ostatnie produkty CSM. Muszę przyznać, że zestawy robią bardzo pozytywne wrażenie - ilość detali ich jakość zapierają dech w piersiach. Jeżeli spasowanie będzie tak dobre jak w modelu Caudrona to zapowiada się prawdziwa przyjemność. Kalki zaprojektowali już wcześniej wspominani panowie z Melius Manu, którzy z resztą pewnie z ich produkcji na zamówienie są wam znani. Arkusze z kalkami są dwa - jeden drukowany przez Cartograf zawierający główne elementy takie jak kokardy i napisy i drugi malutki arkusik z logo na śmigła oraz tabliczkami znamionowymi - wydrukowane najprawdopodobniej inną technologią ponieważ są tam elementy z kolorami metalicznymi. Logo na śmigła zwróciło moją uwagę ilością detali. Ponadto w wersji premium obu zestawów dostajemy żywiczny silnik Beardmore oraz metalowy wydech - świetna rzecz w dalszej części postaram się zrobić bardziej przyzwoitą fotę. Oba zestawy różnią się wersją FK 8 - późna (late) i pośrednia (mid). Najbardziej istotne różnice między nimi to zastosowanie większych chłodnic i podwozia typu Oleo. Dziób modelu zaprojektowany został w całości jako blaszki - bardzo ciekawi mnie jak to się będzie sklejało - na szczęście producent daje nam zapas elementów na mosiężnej blaszce. Otrzymujemy więc w sumie trzy arkusze blaszek! Podobnie jak w przypadku Caudrona są obecne (na szczęście) tak chwalone przeze mnie okucia mocowań naciągów. Instrukcja jest w pełni kolorowa i przejrzyście pokazuje montaż na podstawie renderów 3D. Opcje malowania dostępne w obu pudełkach to te najbardziej kolorowe z dostępnych profili i zdjęć obu wersji samolotu więc wybór będzie trudny.

Armstrong Whitworth FK. 8 mimo tego, że produkowano go w ilości ponad 1700 sztuk jest dość mało znaną konstrukcją i należy szczególnie w wersji pośredniej i wczesnej do samolotów "pięknych inaczej" więc dla mnie jest to pozycja obowiązkowa dlatego koniec mojego podekscytowanego biadolenia - zabieram się do roboty.

 

Tymczasem inbox:

Xepr4xw.jpg

 

XhxeP9F.jpg

 

ovfvQFS.jpg

 

mmJZBNo.jpg

 

gjmrypl.jpg

 

QTNnGiU.jpg

 

2vjr0Ct.jpg

 

qL5HJPH.jpg

 

epNYvFq.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wielkie dzięki za dobre słowo!

Tymczasem postępy niewielkie ale czas ostatnio nie był moim sprzymierzeńcem...

Póki co model składa się jak klocki Lego. Wszystko pasuje i trzyma się na swoim miejscu nawet bez kleju.

Sama przyjemność!

 

ALkidvx.jpg

 

SdfiEfG.jpg

 

ViV5iKB.jpg

 

FSfZtaD.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda super Ta firma jest gdzieś dostępna w sprzedaży? Pierwszy raz o niej słyszę. Jeżeli tak, to jak to wygląda cenowo? Przymierzam się do czegoś z WWI i jak na razie tylko Wingnuty mnie zwaliły z nóg. Niestety ceną mnie też powaliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda super Ta firma jest gdzieś dostępna w sprzedaży? Pierwszy raz o niej słyszę. Jeżeli tak, to jak to wygląda cenowo? Przymierzam się do czegoś z WWI i jak na razie tylko Wingnuty mnie zwaliły z nóg. Niestety ceną mnie też powaliły

 

 

W Martoli są dostępne po 285 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Skrzynki są pomalowane olejami dla plastyków o ile mnie pamięć nie myli to jest to ochra przetarta na bazie z XF 57 na to Clear Orange.

 

Model można zamówić bezpośrednio u dystrybutora: http://www.meliusmanu.pl/

Cóż cena nie jest niska ale mogę śmiało powiedzieć, że zestaw może śmiało stawać w szranki pod względem jakości z modelami WnW. Spasowanie jest tak dobre, że nawet cienka powłoka z farby ma wpływ na pasowanie części. Oprócz tego żywica, metalowy wydech, PE i świetne kalki.

Biorąc pod uwagę czas, który taki model zabierze to jest to chyba dobrze wydana kasa szczególnie, że kupując tańsze zestawy ich cena ostatecznie po dokupieniu dodatków jest często niewiele niższa.

Jeśli chodzi o Copper State... to firma działa na rynku już sporo czasu, jednak wcześniej wydawali tylko dodatki i modele żywiczne - te wtryskowe to całkiem świeża sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procentomierz to zasługa łebskich typów z fotobukieta... muszę wszystkie zdjęcia migrować gdzie indziej...

Kolejna mała aktualizacja. Zrobiłem tablicę przyrządów i fotel, dodałem też linki. Tablica przyrządów jest świetna - kalki zaprojektowane przez MeliusManu pasują idealnie i są bardzo czytelne. Póki co same plusy jak dla mnie.

 

VAgsavK.jpg

 

wzQWOlk.jpg

 

UmoQB6G.jpg

 

tt6c30i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda! Jak robisz imitację drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda! Jak robisz imitację drewna?

 

Maluję farbami olejnymi dla plastyków na podkładzie z jakiegoś odcienia beżu. Jeżeli potrzebujesz dokładniejszych informacji to daj znać - bardziej się rozpiszę.

 

Sklejam sobie dalej... Żywiczny silnik Beardmore 160 KM z kilkoma elementami z blaszki - moim zdaniem zdecydowanie fajny - odlane są nawet świece. W zestawie jest też wtryskowy - również więcej niż przywoity. Bardzo pozytywnie rozwaliła/rozczuliła mnie tabliczka znamionowa, która jest wydrukowana na osobnym arkusiku ze względu na metaliczne kolory!

Tak wygląda po sklejeniu "spudła" i usyfieniu. Mam w planie teraz dodać kable, rurki zbiornik oleju i inne detale ponieważ bardzo poważnie rozważam zostawienie jednej z osłon w pozycji zdjętej. Na zdjęciach makro widać "trochę" moich baboli, które wymagają poprawek...

 

QjfjHv2.jpg

 

T6hh0EH.jpg

 

POTgiPa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciąg dalszy...

Skleiłem połówki kadłuba i dokleiłem górną część - wszystko pasuje idealnie - połączenia właściwie nie wymagają szpachli. Zabrałem się za dorabianie kabli i rurek silnika, na razie mam, choć jeszcze nie do końca jego prawą stronę. Wzoruję się w miarę możliwości na Beardmore zainstalowany w latającej replice FE2b.

 

vLiieki.jpg

 

NIo9I1J.jpg

 

69yChjF.jpg

 

Hf22crx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie malujesz, efekt jest bardzo przekonujący. Bardzo dobry dobór kolorów, drewno wygląda jak drewno, zbiornik z młotkowanej stali jak prawdziwy. Do tego jeszcze ta precyzja. Aż ciężko uwierzyć, że to nie 1:32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda! Jak robisz imitację drewna?

Maluję farbami olejnymi dla plastyków na podkładzie z jakiegoś odcienia beżu. Jeżeli potrzebujesz dokładniejszych informacji to daj znać - bardziej się rozpiszę.

 

Jeżeli możesz, to poprosiłbym wersję rozszerzoną Od jakiegoś czasu przymierzam się do czegoś z WWI, a tam nieumiejętne odtworzenie drewna, to jak pomalowanie silników SU-27 jednym kolorem

Jakaś konkretna przyczyna olejów dla plastyków, poza oczywistą, że do dyspozycji jest dużo kolorów nieużywanych w modelarstwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową przyczyną jest bardzo długi czas schnięcia pozwalający na wykonanie wielu czynności na raz położonej warstwie farby. Inne istotne właściwości to podatność na rozsmarowywanie i niewielka ale jednak przezroczystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową przyczyną jest bardzo długi czas schnięcia pozwalający na wykonanie wielu czynności na raz położonej warstwie farby. Inne istotne właściwości to podatność na rozsmarowywanie i niewielka ale jednak przezroczystość.

Dzięki! Tak myślałem, ale chciałem się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zbiornik to o ile pamiętam MC218 od Gunze i plamki innymi kolorami metalizerów - Stainless i chyba Chrome Silver - dokładnie niestety nie pamiętam.

Tym razem lewa strona - dorobiłem zbiornik oleju. Nie wiem jak to wyglądało w oryginale - mam tylko jedno zdjęcie F.K. 8 ze zdjętą osłoną silnika ale jest malutkie i pokazuje stronę prawą...

 

WMrl6bg.jpg

 

0Aq4hYM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z urlopu i zdecydowanie większej ilości czasu na zabawę. Mała ale ważna dla mnie aktualizacja. Skleiłem i uformowałem osłony silnika. Ta przednia jest dość czasochłonna i na pewno lepiej byłoby ją zlutować - ja z braku sprzętu kleiłem CA. Efekt jak dla mnie wart zachodu. Bardzo fajnie wyglądają moim zdaniem loga na osłonach bocznych Teraz czas na pierwsze malowanki.

 

FuA4sBN.jpg

 

mkqwdVK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przykleiłem metalowe osłony na silnik i zgodnie z planem zostawiłem górną jako nieprzyklejoną. Model dostał PC10 i Battleship Grey umieszane na bazie farbek Tamiya. Mam w planie trochę go jeszcze zmęczyć. Zacząłem już drapanki na burtach przy stopniach. Model jest trochę pocieniowany - być może kiepsko widoczne na fotach. Nie gustuję w intensywnych efektach więc starałem się to zrobić delikatnie. F.K. to całkiem spory samolot jak się okazuje ;o)

 

3ykpe6I.jpg

 

LsFpiKD.jpg

 

Ir1VzHF.jpg

 

KcjdCby.jpg

 

jcnKXVy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.