Skocz do zawartości

P-51K Mustang 1:32 Dragon


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Dobry, przepraszam że post pod postem, ale prawie rok przerwy, temat nie umarł.

Wznowiłem walkę z Mustangiem.

Pierwszy raz miałem okazję to zabawy z chippingiem, wyszło tak

GX1RLha.jpg

yiRwHGS.jpg

a8VbVvD.jpg

WkfvSxM.jpg

ObemuK5.jpg

0DZM7vC.jpg

 

Troszkę chyba przesadziłem ale po położeniu koloru za długo dałem mu wyschnąć i musiałem mocno trzeć szczoteczką by był jakiś efekt, może gdybym szybciej to zrobił to efekt byłby delikatniejszy.

Mam nadzieje, że washe i oleje zminimalizują troszkę ten efekt.

Czy od nowa robić ?

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Puk Puk, lecę dalej z Mustangiem.

IBehRNm.jpg

hJ8m3BO.jpg

2Q8PYu2.jpg

3bfUMSL.jpg

N27CbTy.jpg

qjA6YuU.jpg

fF6rU9l.jpg

 

Troszkę musiałem się nakombinować z blaszkami dedykowanymi do Mustanga Tamiyi a nie Dragona dlatego waham czy otwierać lewe skrzydło czy zostawić tylko prawe

Skrzydło nie jest sklejone, wszystko jest na sucho zamontowane i jeszcze będzie poprawione (karabiny m.in...).

Przed wklejeniem skrzydeł muszę ładnie zaszpachlować łączenie kadłuba bo coś mi nie poszło :(

Chyba będzie to pierwszy i ostatni model w 32 i chyba ostatni raz gdzie zakupiłem takie blaszki, to po prostu nie dla mnie :(

Niestety popatrzyłem na owiewkę i jak na złość na całej długości ma szef na środku :( czyli czeka mnie zakup zestawu tamiyi (87070, 87069, 87068) - tak ? czy coś pomyliłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zakupiłem pasty tamiyi:

ZkCGGxP.jpg

kolejność znam: COARSE, FINE, FINISH

Owiewka w Mustangu wygląda tak :

nZ2IVX6.jpg

7DXTTyt.jpg

 

Nie jest tak duży ten szew ale jednak jest i mam pytanie bo jak czytałem/oglądałem filmiki na yt to używają na nich ściereczek (chyba też tamiyi - Tamiya 87090 Compound Applicator - 3 Color Set?)

Niestety go nie mam, czy mogę użyć papierów ściernych ?

Jeśli tak to zaczynać od jakiej gradacji?

Czy usunąć szef ostrym nożykiem a potem od 2k(coarse), 2.5k(fine), 3k(finish)?

Znalazłem jakaś starą owiewkę na której sobie najpierw potrenuję

Co mogę zrobić źle i jak bardzo mogę popsuć zestawową owiewkę?

I najważniejsze, jeśli popsuję to gdzieś można zakupić taką owiewkę

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że możesz użyć papierów ściernych; wodnych. Jakie? Nie wiem jakie masz.

przydatne są też polerki do paznokci, mają różną gradację, pasty na koniec.

Miejsce szlifowania możesz ograniczyć taśmą.

Niczego nie zepsujesz, choć po pierwszych szlifach będziesz przerażony.

To jeszcze jeden filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od jakiegoś papieru 600, może 800. Koniecznie na mokro. A potem to już do góry, bez przeskakiwania gradacji: 1000, 1200, 1500, 2000, 2500 i pasty.

 

Nic nie zepsujesz. Jak zaczniesz od zbyt wysokiej gradacji, to będziesz miał brzydki garbik. I jeszcze jedno - odradzam pilniki do paznokci. Nie są jednolite pod względem gramatury i twardości ziarna. Lepiej kupić papier ścierny, przynajmniej będziesz wiedział co robisz.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obawiałem się likwidowania szwu na owiewce (myślę, że każdy się na początku obawia), zwłaszcza jak prowadziłem pierwszy warsztat na forum z Superhornetem. Okazuje się, że to bardzo prosta i niezabierająca wiele czasu robota. Ba, będzie wyglądała jeszcze lepiej niż przed całym procesem.

Ja zaczynam od usunięcia szwu nożykiem, i potem papierami ściernymi to ładnie wyrównuję.

 

W aktualnym warsztacie A-4M zacząłem od papieru 1500 i szedłem w górę. Jeszcze pod koniec dodatkowo przejechałem gąbką Tamiyi 3000 i papierem 5000 dla pewności. Zresztą, im będziesz miał większą wartość gradacji papieru, to będziesz widział, że wygląda elegancko. Na to poszły pasty najpierw Tamiya fine a potem Tamiya finish. Właściwie to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie

Czy niebieskie opaski na miedzianym przewodzie powinny być niebieskie czy czarne?

Na pokrywach zaworów widać solidne ziarno. Czym malowałeś? Wg mnie pokrywy są odlewane z aluminium i powinny być raczej gładkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obawiałem się likwidowania szwu na owiewce (myślę, że każdy się na początku obawia), zwłaszcza jak prowadziłem pierwszy warsztat na forum z Superhornetem. Okazuje się, że to bardzo prosta i niezabierająca wiele czasu robota. Ba, będzie wyglądała jeszcze lepiej niż przed całym procesem.

Ja zaczynam od usunięcia szwu nożykiem, i potem papierami ściernymi to ładnie wyrównuję.

 

W aktualnym warsztacie A-4M zacząłem od papieru 1500 i szedłem w górę. Jeszcze pod koniec dodatkowo przejechałem gąbką Tamiyi 3000 i papierem 5000 dla pewności. Zresztą, im będziesz miał większą wartość gradacji papieru, to będziesz widział, że wygląda elegancko. Na to poszły pasty najpierw Tamiya fine a potem Tamiya finish. Właściwie to wszystko.

 

Będę próbował zobaczymy jak pójdzie...

 

Wygląda ciekawie

Czy niebieskie opaski na miedzianym przewodzie powinny być niebieskie czy czarne?

Na pokrywach zaworów widać solidne ziarno. Czym malowałeś? Wg mnie pokrywy są odlewane z aluminium i powinny być raczej gładkie

 

czarne.. więc do poprawy

pokrywy malowałem white aluminium od ak prosto z butli, więc "może" błyszczący źle wymieszałem i od tego nie wiem, ale tutaj już zbytnio nie mam jak poprawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.