Skocz do zawartości

TBF-1C Hobby Boss 1:48


Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Mały dramat albo cyrk. Zrobiłem przymiarkę silnika i okazuję się że kolektory nie zgrywają sie tak jak powinny z wnęką. Chwała bogu że ich nie przyklejałem. No to czeska piłka i ciach każdy w 2 miejscach.najpierw odciołem wydechy a nastepnie potne je przy nasadzie. Skleję prawidłowo na ca i i zaszpachluję. No i trzeba przemalowac hehe. Poniżej pokazuję w czym problem. Same rury sa doklejane i nie było by tego widac gdyby silnik był zamkniety. A że będzie otwarty to trzeba się nagimnastykować. Na srebrno zaznaczyłem linie cięcia

 

20170711_194724_zpspf38g061.jpg

 

20170711_194742_zpsbwydkxyx.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolektory wyrownane i poprawione w podkładzie

 

20170713_200434_zpsaiztm9rn.jpg

 

Dolny karabin też się robi

 

20170713_200513_zpsewxcc0cz.jpg

 

Wystrugałem sobie ruchomy hak co by w żargonie pilotów marynarki uniknąć przesmarowania haha.

 

20170713_200324_zpsrmijjkoq.jpg

 

I pomału przymiarka to wklejenia wnętrza. Łatwo nie będzie bo kadłub miejscami odstaje. Będzie trzeba na docisk

 

20170713_200354_zpsjbew1s92.jpg

 

Zrobiona też tylna grodzia. Trzeba dorobić jeszcze jedną za tylnym kółkiem. Lecz najpierw uporam się z wklejeniem wnętrza.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki M.A.V Jaka tam rzeźba

Ale do rzeczy. Wkleiłem wnętrze w końcu

20170716_150319_zpszl0gtzc0.jpg

20170716_150355_zpsasimflru.jpg

Do drugiej połówki doszła ławka która w oryginale była regulowana w kilku płaszczyznach, więc jej pozycja jest prawidłowa. Doszedł karabin i kilka linek sterowych.

 

20170716_150248_zpsworf0p3l.jpg

 

Ponieważ nie wiem czy będzie torpeda, bomby głębinowe czy zwykła kombinacja bombek. Ulepiłem na próbę 3 sztuki różnej maści

 

20170716_150450_zpstewnqhvs.jpg

20170716_150522_zpslokarcmp.jpg

20170716_150547_zpsdx08s1wa.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym nudnym monologu

Udało się zamknąć kadłub.

 

20170721_111419_zpsdnljy58j.jpg

 

Musiałem wstawić trochę materiału na przodzie i odciąć mały kawałek pokrywy. Lecz wszystko poszło zgodnie z planem.

Wieżyczka: Dodałem wajchę emerency exit oraz wzmocnienie szyby pancernej. Całość podobnie jak w Accurate wymagała zamknięcia oszklenia.

 

20170721_111343_zpsoz6s2u1a.jpg

 

Zrobiłem też tylną gródź oraz sprawdziłem działanie mechanizmu haka

 

20170721_111507_zpsyfiqoqgb.jpg

20170721_111643_zpswhpq0eb0.jpg

20170721_111446_zpsm7sbtllb.jpg

 

Co do silnika i całego przodu. Wszystko wymaga teraz wygładzenia, pousuwania drobnych śladów kleju itd. Ramki pokryw dojdą na końcu. Zrobione też chłodzenie silnika. To ta wystrugana aluminiowa płasko rura.

 

20170721_111439_zpszqnppzoj.jpg

20170721_111531_zpsniqk9rmg.jpg

20170721_111555_zpsaezbxsle.jpg

 

Ogólnie przede mną drobne korekty i poprawki miejscami też lakiernicze. No i mały zakup:

 

20170721_111837_zps4c63fl16.jpg

 

Luk bombowy jak pisałem zostawiam na sam koniec. nic tam nietknięte jeszcze.

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z tym że photobucket walnął focha zamieszczam obszerny skrót z tego co do tej pory powstało...

No to sru:

 

NfSdJ8m.jpg

i7ec6gi.jpg

k9lS88w.jpg

TdQOxn2.jpg

Ig0zs2W.jpg

aHSHa9O.jpg

8KAjj5X.jpg

2iAk3DV.jpg

LZERb7P.jpg

FEOZw1q.jpg

9DMZQKP.jpg

iCqw9OJ.jpg

UMxCzS8.jpg

fwSKxs7.jpg

Npkt5Tz.jpg

Ryj23Il.jpg

42ldOI6.jpg

GHAVEFt.jpg

9398er2.jpg

nkkyS72.jpg

JqWHQGP.jpg

5SOwby5.jpg

5zIDV7t.jpg

4W3qJQv.jpg

CJqKPzm.jpg

6C2Z9dS.jpg

vzUvjoF.jpg

KkdCgc7.jpg

UzgRORh.jpg

UzgRORh.jpg

dva2M7V.jpg

YHXzybR.jpg

NFKG6zZ.jpg

6NmFcbI.jpg

SppzU8l.jpg

a5F54Dk.jpg

cCyLJuC.jpg

5srujVG.jpg

bvnmcrH.jpg

e5hRT2r.jpg

XoODtQO.jpg

2BYGnGO.jpg

xlssFRJ.jpg

 

I na koniec stan dzisiejszy.

Doklejona osłona deski. Jakieś tam bambetle. I w 90 procentach skończony luk bombowy. Zrobiona też została siatka przy wlocie powietrza. Eduardowska była 2 razy za duża.

 

ioLi0M3.jpg

cCyLJuC.jpg

YcleN9D.jpg

TBa4kkC.jpg

MMmUGz8.jpg

nNB3DO1.jpg

wdA5z0G.jpg

 

Zostały jeszcze ramiona do zrobienia ale to już potem.

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Surfacer nie wykazał baboli więc będzie można zacząć główne podmalunki luku :P

 

lNStxtL.jpg

 

Dodałem jak zwykle trochę szmelcu własnego. Całość zaczyna ważyć prawie kilo.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super Jak oceniasz pracę Hobby Bossa przy tym modelu? Warto się nad nim zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To zależy o co pytasz. Porownanie HB do Accurate bylo juz nie raz w necie. HB ma ogromna ilość detali podobnie jak śladow po wypychaczach. Trzeba dać troche szpachli. Pogorygować itd. Ale jeśli chcesz zrobić rozbebeszony model jak ja z rozkladanymi skrzydlami to tylko HB. Dodając do tego blachy zyskujesz kilogramowy ogromny model nad ktorym trzeba się napracować. Zresztą to modelarstwo jest i nie zawsze musi być cudnie.

Reasumując uważam że HB bije Accurate na głowę pod każdym względem prócz spasowania części. Jeśli Ci to nie przeszkadza i chcesz się pobawić to znasz już odpowiedź

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Położyłem trójkolorową bazę w luk:

 

2QMm8mZ.jpg

 

Mieszanka czerni, zin chromate i yelow green. Teraz aby to miało ręce i nogi stonuję to delikatnie bardzo rzadkim zielonkawy washem następnie obdrapania jakieś wash docelowy... a i wcześniej malowanie kabli. Oczywiście tylko tych grubych. Wszystkie cienkie rureczki linki itd. malowane były w kolorze luku, co widać nawet na zdjęciach w internecie.

 

q66PtwJ.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

3 dni i z głowy. Temat silnika w zasadzie do zamknięcia. Nie ustrzegłem się kilku maleńkich błędów, ale wynikało to bardziej z ograniczenia plastik a real.

 

YlghrSG.jpg

Yez6VRy.jpg

YvAOiCC.jpg

 

Chyba może być co?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki chłopaki. Nic tak nie motywuje jak dobre słowo . Po pracy znalazłem chwil kilka wczoraj i dziś. No i walczę z duperelami.

Coś gmeram, jednak niepokoi mnie wygląd śmigła. Mam nadzieję że to dobrze widać ale dziwnie te łopaty są wygięte. Albo mi się zdaje? Może poprawność potwierdzi jakiś spec.

Mam też koła w 2 kompletach. Jedne z zestawu drugie od Accurate. Zobaczymy które będą fajniej pasować.

No i zrobiłem też gwiazdę wieczoru

 

AL3ZbsU.jpg

c7LmdXb.jpg

BXGw38g.jpg

dxmBVvf.jpg

zhIkEEK.jpg

vr5fzP7.jpg

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miało już dziś nie być aktualizacji. Ale że nic w telewizji ni ma i po kolacji to coś jeszcze polepiłem.

Zająłem się reflektorem pod skrzydłowym. Ponieważ HB poskąpił trzeba było strugnąć samemu. Najpierw w miękkiego plastiku zrobiłem półkolisty reflektor. Tak samo na ciepło żarówkę. Wszystko przygotowałem.

 

e5LLti1.jpg

 

Następnie Surfacer 1500 black na to chrome silver od gunze. Ramka w skrzydle duraluminium od AK. Wcisnąłem tam też przewody od żarnika. Efekt?

Poniżej

 

LMCpc8N.jpg

mFF4Jvn.jpg

mrAy7XU.jpg

 

Pzdr. Dziś już więcej nic nie będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.