Skocz do zawartości

Walka z materią czyli Mil Mi 10 z A-Model-u


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko się nie daj przekabacić po tych dyskusjach z biegłymi w nadmierny brudzing !!! ;P

Śmigła są z natury czyszte !

(o ile nie są upaprane)

 

Brudzing? Temu panu dziekujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie już się nie odzywam tylko jedno pytanie skoro ma byc wash to po co ten lakier mat ?? chyba nie powiecie mi ze washa robi się na matowej powierzchni ?? Bo jeśli tak to znaczy ze moja wiedza jest na poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie już się nie odzywam tylko jedno pytanie skoro ma byc wash to po co ten lakier mat ?? chyba nie powiecie mi ze washa robi się na matowej powierzchni ?? Bo jeśli tak to znaczy ze moja wiedza jest na poziomie

 

Lakierowanie matem:

- lakier ok 1,50zł

-prąd ok 60gr

- browar 4,50zł

 

POWTÓRNE lakierowanie połyskiem

- lakier ok 1zł

- prąd ok 60 gr

- browar 4,50zł

 

Sprawdzenie efektów końcowych niektórych elementów oraz dyskusje w temacie -BEZCENNE

 

Tylko na browarze k...a strata bo w drugim sklepie był po 3,80zł

Specyfik do washa dotrze do "kaczystanu" ok 20 sierpnia

 

Zasiadam do wirników i ZiL-a oraz Mi-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam do wirników i ZiL-a oraz Mi-2

 

A z Mi-2 to będzie jakiś warsztacik ?

 

No nie wiem, 9 sierpnia muszę już go zapakować do pudełka i w drogę

Więc kuso z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, 9 sierpnia muszę już go zapakować do pudełka i w drogę

Więc kuso z czasem

 

Nie widzę związku jednego z drugim.

 

W sumie mam 4 szt rozgrzebane i może coś się da wydzielić

A może warsztacik grupowy ( nie mylić z ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie już się nie odzywam tylko jedno pytanie skoro ma byc wash to po co ten lakier mat ?? chyba nie powiecie mi ze washa robi się na matowej powierzchni ?? Bo jeśli tak to znaczy ze moja wiedza jest na poziomie

 

Lakierowanie matem:

- lakier ok 1,50zł

-prąd ok 60gr

- browar 4,50zł

 

POWTÓRNE lakierowanie połyskiem

- lakier ok 1zł

- prąd ok 60 gr

- browar 4,50zł

 

Sprawdzenie efektów końcowych niektórych elementów oraz dyskusje w temacie -BEZCENNE

 

Tylko na browarze k...a strata bo w drugim sklepie był po 3,80zł

Specyfik do washa dotrze do "kaczystanu" ok 20 sierpnia

 

Zasiadam do wirników i ZiL-a oraz Mi-2

 

czyli z tego co tu wywnioskowałem na to wychodzi ze do washa za mało piwa u mnie szło i dlatego takie mizerne efekty mi wychodzą czekam na dalsza relacje z prac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co tu wywnioskowałem na to wychodzi ze do washa za mało piwa u mnie szło i dlatego takie mizerne efekty mi wychodzą czekam na dalsza relacje z prac pozdrawiam

 

Takie "bezpiwne" podejście urąga technologii!

 

Na razie postęp mizerny, zrobiłem i poszpachlowałem wirnik ogonowy oraz głowicę wirnika głównego, Jak się "wyskrobie" ze szpachli to będą fotki.

Na razie tylko nastąpiła zmiana koncepcji odnośnie ładunku na platformie: Ziłek 157 w wersji punktu dowodzenia jest za wysoki i w związku z tym na za cargo będzie robił Ził 131

 

m0E602L.jpg?1

 

TtX6bGk.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po przerwie wywołanej zmaganiami z inną materią ale jak mówi stare przysłowie pszczół"

"Raz Jaczek, raz wiatraczek"

A zatem w krótkich żołnierskich słowach: głowica wirnika głównego!

Co prawda na razie to "surówka" ale jakiś zarys już ma.

wszystko co białe jest to moja radosna twórczość własna oparta na fotografiach egzemplarza stojącego w Monino

Głowica wymaga oczywiście jeszcze interwencji papierku ściernego ale już jest całkiem, całkiem. Po oczyszczeniu dodam jeszcze okablowanie.

A zatem fotki"

 

Ui78Pdq.jpg

 

IBE1hpD.jpg

 

GwYW4Mm.jpg

 

7R6fp9T.jpg

 

I na koniec porównanie z głowicą od Mi 2. W sumie niewiele mniejsza

 

Q358VfU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź powalcz jeszcze z tymi liniami podziału formy.

EDIT: A nie, sorki, to miejsce łączenia połówek, ale jak zwał tak zwał - widoczne są gdzieniegdzie i to w dosyć eksponowanych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź powalcz jeszcze z tymi liniami podziału formy.

EDIT: A nie, sorki, to miejsce łączenia połówek, ale jak zwał tak zwał - widoczne są gdzieniegdzie i to w dosyć eksponowanych miejscach.

 

To na razie "surówka" i jeszcze trochę zabawy przy niej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Będąc przywołanym do prządku przez stałych podglądaczy tematu "śmigłowcowego" wracam do tematu i zamieszczam fotki z postępu prac.

W dniu wczorajszym dotarła w końcu paczucha z chemią.

A zatem zaopatrzony już we wszystko co trzeba będę próbował pchać temat do przodu bo jak mawiał klasyk (pułkownik ) "Kończ waść, wstydu oszczędź!"

A zatem do "rzucenia" okiem zapraszam

 

LnGsPSH.jpg

 

M0Jhtvp.jpg

 

A zatem zabawy malarsko-chemiczne czas zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując mistrza...

"Zaczynaj Waść miejże litość... ":szampan1"

 

Na spokojnie, tu nie ma pospiechu bo jak się spieprzy to............

A jeszcze zapomniałem dodać że w prywatnym magazynie braki i farbki coby łopaty okrasić musiałem zamówić.

Ale jutro powinny dotrzeć tak więc weekend zapowiada się pracowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0Jhtvp.jpg

Drutów kontrujących tylko brakuje Szacuneczek.

 

 

A co to jest i z czym to się je?

Oglądając oryginał i porównując do wytworu A-modelu i rąk własnych braków nie dostrzegam.

Czy aby kolega mnie nie "wkręca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując mistrza...

"Zaczynaj Waść miejże litość... ":szampan1"

 

No cóż, skoro tak, to trzeba tę łódź pchnąć na wodę

Mały postęp w pracy, aczkolwiek do zakończenia już pozostało niewiele,

Właściwie tylko koła, kabelki w głowicy i zbiornikach paliwa. I składamy wszystko w całość

 

Może wyszedł odrobinę styrany ale jeszcze można przetrzeć

Pytanie do znawców - lakierować matem czy półmatem?

 

A teraz zapraszam do ostatniej już galerii warsztatowej

 

o0V3TmN.jpg

 

p4QXJbz.jpg

 

VEvtYYM.jpg

 

ehWH6zR.jpg

 

x9JJ06c.jpg

 

Ro1LMMa.jpg

 

Lf9Ua1G.jpg

 

UvI6nka.jpg

 

7WVA7lj.jpg

 

EInHY3N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy aby kolega mnie nie "wkręca"?

Ależ tam, żadne wkręca Po prostu do opus magnum dłubania zabrakło tylko zabezpieczeń połączeń gwintowych

eDTHo25.jpg

 

Ale...

Lf9Ua1G.jpg

kolorów na piaście WN stanowczo za mało.

 

Jako przykład co prawda piasta z Mi-17, ale idea ta sama:

IMG_1962.jpg

http://www.mi8mi17.com/

 

Różne materiały, różna obróbka różna kolorystyka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy aby kolega mnie nie "wkręca"?

Ależ tam, żadne wkręca Po prostu do opus magnum dłubania zabrakło tylko zabezpieczeń połączeń gwintowych

eDTHo25.jpg

 

Ale...

Lf9Ua1G.jpg

kolorów na piaście WN stanowczo za mało.

 

Jako przykład co prawda piasta z Mi-17, ale idea ta sama:

IMG_1962.jpg

http://www.mi8mi17.com/

 

Różne materiały, różna obróbka różna kolorystyka.

 

Ja rozumiem, że wiatrak jest duży ale to skala 1/72 i owe śruby które miałbym przewiercić powinny mieć tak na oko 0,2mm średnicy i wysokości tylko,tylko więc próba jakiegokolwiek wiercenia skończyła by się zniszczeniem całości. Stawiam dolary przeciwko orzechom że nawet w "48" takich bajerów się nie robi. ( no może jakiś rodzynek 100% wierności)

 

A co do kolorów? Cóż, interpretacje tematu są różne. Amodel podaje kolor głowicy jako szary i taki też można znaleźć na niektórych zdjęciach oryginałów ale na żadnym nie widziałem siłowników w kolorze lekko błękitnym. Tak więc jest to moja luźna interpretacja tematu i taka mi się podoba - jeszcze odrobinkę nad nią popracuję

 

Super. Kawał wiatraka. Jak zdejmiesz maski z oszklenia, będzie dopiero widać wszystko w całej krasie. Co stawiasz na platformę?

 

Tak na szybkiego to Ził-a 131 lub któregoś z BTR 60 ale na razie to tak tylko poglądowo. Nie ma szans żebym na najbliższy konkurs zrobił pełne zamocowanie ładunku

A poza tym trzeba by warsztat Valianta pchnąć do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kolorów? Cóż, interpretacje tematu są różne. Amodel podaje kolor głowicy jako szary i taki też można znaleźć na niektórych zdjęciach oryginałów ale na żadnym nie widziałem siłowników w kolorze lekko błękitnym. Tak więc jest to moja luźna interpretacja tematu i taka mi się podoba - jeszcze odrobinkę nad nią popracuję

Z kontrówkami to przecież żarty, żarciki, tak tylko podpuszczałem, mając w tyle głowy wyrazy uznania dla detalu.

 

A co do kolorów - odkuwka piasty, ramiona, łączniki itp to wszystko są metalowe elementy, nielakierowane, stąd moja uwaga co do kolorystyki. Korpusy tłumików drgań (nie siłowników) mogą, nie muszą być lakierowane.

 

Nie zmuszam, żądam ani wymagam, żebyś zmieniał cokolwiek oczywiście, ale jak sam napisałeś - instrukcja kazała na "szaro" i jest ciemnoszaro z suchym pędzlem. Tak to własnie wygląda ni mniej, ni więcej. I jako że cały model jest szary to potęguje to tylko efekt. Włożyłeś ogrom pracy a wygląda to "plastikowo". A taki "detal" (ma modelu, w rzeczywistości piasta wazy pewnie z ćwierć tony albo i lepiej ) ozywiłby miniaturę. Piasta śmigła ogonowego potraktowana z podobną uwagą też uwiarygodniła by model.

 

Oczywiście, że Twój to model i zrobisz jak zechcesz. Ja korzystam tylko z prawa widza do komentowania i robię to jeszcze na etapie warsztatu, bo doskonale rozumiem, że mało co tak irytuje jak wpis w galerii z cyklu "Oglądałem warsztat i dopiero jak prezentujesz skończony model dowalę się do wszystkiego jak leci." Po koleżeńsku radzę, nie rzucam błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu należy się małe wyjaśnienie:

- głowica jest w kolorze gunmetal przetarta srebrnym

A uwag twoich nie odbieram jak rzucania błotem Po prostu jak napisałeś każdy ma swój warsztat i własne podejście do tematu. Tak naprawdę to po raz pierwszy robię model śmigłowca w tej "formie". Wystarczy porównać z otwierającym watek zdjęciem Mi 6. Widziałem zdjęcie głowicy z "6" i była jak jeden wielki monolit w kolorze stali, bez żadnych zróżnicowań barwy metalu. Po prostu kloc bez duszy i przestrzeni. A to co zrobiłem w "10" to moja interpretacja przestrzenności. Może nie do końca udana ale oglądając zdjęcia stwierdzam, że pomimo robienia ich dobrej jakości aparatem to i tak nie widać "rzeczywistości" w 100%. A poza tym moje "studio fotograficzne"

A uwagi są zawsze mile widziane bo dzięki jednej z nich (może odrobinę ukrytej) zrobiłem wszystkie przewody instalacji hydraulicznej

I tak jak wcześniej wspomniałem na żywo do obejrzenia w Łasku. No chyba że gradobicie lub inne tornado

Obiecuję poprawę "warsztatu" w granicach zdrowego rozsądku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.